Poradnik
Lenovo Yoga
Mateusz Skrycki, Środa, 4 marca 2015, 13:48

Pierwsze chwile z Androidem często bywają trudne. Kogoś, kto nie miał z nim wcześniej do czynienia, mnogość dostępnych opcji lub konieczność logowania się do różnych usług może przyprawić o ból głowy. Dlatego przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Oto przewodnik po Androidzie dla początkujących.

Krok 8. Dokumenty i notatki

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby smartfon czy tablet z Androidem wykorzystać do zadań biurowych albo w roli czytnika PDF-ów lub e-książek. Oczywiście, trudno wymagać, by edycja dokumentów na małym ekranie smartfona była równie wygodna jak na wyświetlaczu podłączonym do komputera, jednak drobne poprawki wprowadza się dość wygodnie, szczególnie na ekranie tabletu. Między innymi można używać mobilnej wersji pakietu Microsoft Office, można też postawić na Dokumenty Google albo pakiet Polaris Office, który również radzi sobie z plikami PDF.

W sporządzaniu szybkich notatek albo na przykład list zakupów pomocne będzie narzędzie Google Keep lub ColorNote. Obydwa mogą przechowywać kopie notatek na serwerach Google, przy czym Keep zapewnia, rzecz jasna, więcej opcji związanych z innymi usługami firmy. Można także ustawić przypomnienie o notatce i podzielić się nią ze znajomymi.

Godnym polecenia programem jest Evernote, który występuje również jako wtyczka do przeglądarki i pozwala szybko tworzyć notatki.

Ocena poradnika:
Ocen: 11
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane