Poradnik
Lenovo Yoga
Mateusz Skrycki, Środa, 4 marca 2015, 13:48

Pierwsze chwile z Androidem często bywają trudne. Kogoś, kto nie miał z nim wcześniej do czynienia, mnogość dostępnych opcji lub konieczność logowania się do różnych usług może przyprawić o ból głowy. Dlatego przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Oto przewodnik po Androidzie dla początkujących.

Krok 7. Multimedia

Jak już wspominaliśmy, czysty Android jest wyjątkowo ubogi w narzędzia. Tak banalne zadanie jak odtworzenie filmu może się przez to okazać dla systemu zbyt wymagające. Niektórzy z producentów sprzętu, choćby Lenovo, Sony i Samsung, wyposażają swoje produkty w odtwarzacze multimediów. Jeśli program nie przypadnie do gustu lub nie spełni wymagań (na przykład nie będzie wyświetlał napisów w filmach), warto zajrzeć do sklepu Google Play.

W roli odtwarzacza filmów w różnorakich formatach świetnie sprawdza się MX Player. Obsługuje pliki z napisami, zapewnia bogate możliwości konfiguracji, a także pozwala wykorzystać dekoder sprzętowy w urządzeniu (napis H/W bądź H/W+ w prawym górnym rogu), co zapewnia znaczącą oszczędność energii podczas seansu filmowego.

Standardowo zainstalowany odtwarzacz muzyki również pozostawia wiele do życzenia, dlatego warto skorzystać z bardziej rozbudowanych opcji, takich jak Poweramp oraz n7player, które oprócz funkcji wygodnego zarządzania biblioteką zgromadzonych utworów zapewniają korektor dźwięku (equalizer), obsługę różnorakich formatów, w tym FLAC, i widżety na ekran domowy.

Nie można także pominąć Spotify, łączącego radio internetowe z normalnym odtwarzaczem. Zyskuje on coraz więcej użytkowników i pozwala szybko poszerzyć muzyczne horyzonty.

Domyślna przeglądarka obrazów nie jest zbyt funkcjonalna, brakuje w niej choćby możliwości podstawowej edycji zdjęć czy ich udostępniania. QuickPic zapewnia te funkcje, a oprócz tego umie m.in. zarządzać plikami graficznymi z Dropboxa, grupować fotografie według miesięcy i przeglądać dowolny folder w urządzeniu.

Ocena poradnika:
Ocen: 11
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane