Poradnik
Lenovo Yoga
Mateusz Skrycki, Środa, 4 marca 2015, 13:48

Pierwsze chwile z Androidem często bywają trudne. Kogoś, kto nie miał z nim wcześniej do czynienia, mnogość dostępnych opcji lub konieczność logowania się do różnych usług może przyprawić o ból głowy. Dlatego przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Oto przewodnik po Androidzie dla początkujących.

Krok 6. Witryny społecznościowe i komunikatory

O popularności witryn społecznościowych nie trzeba nikogo przekonywać, tak samo jak o ich wadach i zaletach. Cokolwiek by o nich sądzić, urządzenia z Androidem umożliwiają wygodne korzystanie z tych najpopularniejszych za pośrednictwem specjalnych narzędzi. Często nawet producenci sprzętu sami instalują na przykład Facebooka, aby użytkownik już nie musiał tego robić, choć znalezienie tego narzędzia w sklepie Google Play i tak jest bardzo łatwe. Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć także programów do obsługi innych popularnych witryn tego typu, takich jak Twitter, Google+ oraz Instagram.

Wraz ze smartfonami, które bez internetu czują się jak ryba bez wody, dostaliśmy do dyspozycji nowe formy wymiany informacji. Prym wiodą w tej dziedzinie komunikatory. Rzecz jasna, sama idea nie jest niczym nowym, bo użytkownicy pecetów korzystają z nich od dawna, ale teraz również telefony (i tablety) za sprawą dostępu do globalnej sieci pozwalają zamieszczać w wiadomościach zdjęcia, udostępniać wideokonferencje i telefonować bez użycia sieci GSM.

Innymi słowy, coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych sposobów użytkowania telefonu, takich jak rozmowy i SMS-y (które to wiązały się z mniejszymi bądź większymi opłatami), a zaczyna korzystać z różnorakich komunikatorów, które do działania potrzebują wyłącznie internetu. Ze względu na niskie ceny pakietów internetowych oznacza to znaczące oszczędności, a jeśli dostępna jest sieć Wi-Fi, można nawet powiedzieć, że koszty są zerowe (oczywiście, wyjąwszy koszt utrzymania łącza, które jednak większość i tak ma). Szczególnie ważne jest to za granicą, gdzie wystarczy znaleźć sieć Wi-Fi (darmowych punktów jest bardzo wiele, chociażby w kawiarniach i centrach handlowych), by bez dodatkowych opłat skontaktować się z osobą w innym kraju.

Komunikatorów jest naprawdę sporo, a największe możliwości zapewniają m.in.: Hangouts, Skype i Viber. Oprócz komunikacji tekstowej umożliwiają choćby przeprowadzenie wideokonferencji z wykorzystaniem funkcji kamery w przednim aparacie i połączenie głosowe z innym użytkownikiem.

  

Nieco mniej zaawansowane są: Messenger, który jest w istocie narzędziem do Facebookowego czatu, ale umożliwia też nawiązywanie połączeń głosowych, WhatsApp, którego główną siłą są wiadomości tekstowe, i dość popularny od niedawna Snapchat, który pozwala wysyłać zdjęcia ulegające zniszczeniu po kilkunastu sekundach (owszem, są sposoby na przechwytywanie tych zdjęć, na przykład zrzut ekranowy).

Jak widać, wśród komunikatorów można wręcz przebierać, choć i tak decyzja o wyborze jest najczęściej podyktowana liczbą znajomych korzystających z wybranego narzędzia.

Ocena poradnika:
Ocen: 11
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane