Poradnik
Lenovo Yoga
Mateusz Skrycki, Środa, 4 marca 2015, 13:48

Pierwsze chwile z Androidem często bywają trudne. Kogoś, kto nie miał z nim wcześniej do czynienia, mnogość dostępnych opcji lub konieczność logowania się do różnych usług może przyprawić o ból głowy. Dlatego przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Oto przewodnik po Androidzie dla początkujących.

Krok 3. Kontakty

Podejście do kwestii kontaktów w Androidzie różni się od tego, które znamy z tradycyjnych telefonów. Wcześniej dane kontaktowe można było przechowywać albo na karcie SIM, albo bezpośrednio w telefonie. Druga opcja pozwalała zapisać większą ilość informacji dla wybranego kontaktu, na przykład adres lub wiele numerów, ale wada tego rozwiązania ujawniała się przy zmianie urządzenia. W jakiś sposób trzeba było przenieść kontakty do nowego, a wtedy do wyboru były dwie opcje. Pierwsza to eksportowanie danych na kartę SIM, co wiązało się z ograniczeniem do 250 pozycji oraz utratą części dodatkowych danych. Druga to użycie komputera i eksportowanie danych do pliku *.csv, choć nie każdy telefon to umożliwiał.

Posiadacz sprzętu z Androidem, w zależności od wybranego sposobu, może postąpić dwojako. Do eksportowania kontaktów na kartę SIM warto użyć na przykład narzędzia SIM Contacts, dostępnego w sklepie Google Play, które umożliwi ich wygodne skopiowanie.

Ważna uwaga: w większości urządzeń można wybrać, gdzie kontakt ma zostać utworzony. Do wyboru zwykle mamy konto Google i pamięć telefonu. Aby korzystać z funkcji synchronizacji (opisanej w kroku 1.), wybieramy tę pierwszą opcję. Zalecamy skorzystanie z opcji zapisywania kontaktów powiązanych z kontem Google, ponieważ dzięki temu ich kopie będą przechowywane w internetowej chmurze i będzie można w każdej chwili zarządzać nimi z przeglądarki internetowej po wcześniejszym zalogowaniu się do konta Google. Dzięki temu zmiany wprowadzone w telefonie będą widoczne w przeglądarce i odwrotnie. Jest to naprawdę wygodny sposób na przeprowadzenie gruntownych porządków w kontaktach, a zwykle im dłużej używa się telefonu z Androidem, tym rzadziej wykorzystuje się tradycyjne kontakty, te bowiem ustępują miejsca komunikatorom internetowym oraz innym kanałom komunikacji.

Po zapisaniu kontaktów do pliku *.csv można do ich zaimportowania użyć narzędzia Import contacts CSV TXT XLS, dostępnego w sklepie Google Play.

Ocena poradnika:
Ocen: 11
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane