Poradnik
Lenovo Yoga
Mateusz Skrycki, Środa, 4 marca 2015, 13:48

Pierwsze chwile z Androidem często bywają trudne. Kogoś, kto nie miał z nim wcześniej do czynienia, mnogość dostępnych opcji lub konieczność logowania się do różnych usług może przyprawić o ból głowy. Dlatego przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Oto przewodnik po Androidzie dla początkujących.

Krok 10. Pozostałe programy użyteczne na co dzień

Smartfon może uczynić życie łatwiejszym i przyspiesza wiele czynności, ale kluczem jest tu odpowiedni dobór narzędzi. Jeśli sprzęt jest wyposażony w diodę błyskową, na pewno przyda się latarka, która w razie potrzeby oświetli drogę. Nawet jeśli nie ma diody, narzędzie zdoła wykorzystać w ten sposób podświetlenie ekranu. Użytkownicy Androida 5.0 (Lollipop) nie muszą instalować w tym celu dodatkowych programów, ponieważ stosowny przełącznik został umieszczony w szufladce powiadomień.

Skoro uznajemy Androida za pełnoprawny system operacyjny, nie mogliśmy nie omówić przeglądarek plików. Tego typu narzędzi jest naprawdę sporo, a do najpopularniejszych należą: ES File Explorer, ASTRO File Manager i znany z pecetów Total Commander. Warto wspomnieć, że umieją one również zarządzać plikami znajdującymi się w internetowych chmurach, takich jak Dropbox i Dysk Google.

Kalendarz i możliwość tworzenia przypomnień o wydarzeniach to rzecz nieoceniona. Znowu polecimy usługi Google i opcję synchronizacji kalendarza z serwerami, dzięki czemu można łatwo zarządzać spotkaniami z wielu miejsc, w tym z poziomu przeglądarki. I tym razem można by wymienić wiele narzędzi, a szczególnie warte uwagi są Kalendarz Google oraz SolCalendar.

Ocena poradnika:
Ocen: 11
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane