Poradnik
Lenovo Yoga
Mateusz Skrycki, Środa, 4 marca 2015, 13:48

Pierwsze chwile z Androidem często bywają trudne. Kogoś, kto nie miał z nim wcześniej do czynienia, mnogość dostępnych opcji lub konieczność logowania się do różnych usług może przyprawić o ból głowy. Dlatego przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Oto przewodnik po Androidzie dla początkujących.

Krok 9. Komunikacja miejska, mapy i nawigacja

Osoby korzystające z komunikacji publicznej na pewno docenią usługę jakdojade.pl, która umie wyznaczać trasę i zna rozkłady jazdy w największych polskich miastach. A skoro w perspektywie jest podróż autobusem albo tramwajem, warto kupić bilet, w czym pomoże SkyCash lub moBILET. Ponadto te narzędzia pozwalają kupić bilety do kina i na pociąg, a także zapłacić za parkowanie.

Jeśli trzeba sprawdzić trasę albo użyć sprzętu w roli systemu nawigacji, świetnie sprawdzą się mapy HERE Nokii czy Mapy Google. HERE od niedawna są dostępne w wersji na Androida (wcześniej mogli z nich korzystać tylko posiadacze telefonów z Windows Phone). Miłośnikom nieco szybszej (ale bezpiecznej!) jazdy polecamy narzędzie Yanosik, w którym użytkownicy zaznaczają na mapie działające fotoradary oraz położenie patroli policyjnych z „suszarkami”, jak również ostrzegają przed wypadkami. Yanosika można traktować jako swego rodzaju następcę CB radia.

 

Ocena poradnika:
Ocen: 11
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane