poradniki

Listopad 2019: Jaki komputer do gier? Do biura i domu? Polecane zestawy komputerowe

Jaki komputer złożyć w listopadzie w 2019 roku?

22 listopada 2019, 17:08 Redakcja

Historia zmian w zestawieniu, czyli aktualizacje

Zastanawiało Cię, jakie podzespoły mocno zdrożały w ostatnim czasie? Chcesz wiedzieć, jakie większe zmiany zaszły w sprzęcie? Co przestało się opłacać, a co długi czas było „na topie”? Jeśli tak, to wiedz, że właśnie tutaj będą się pojawiały informacje, które zwykle zauważa się podczas kolejnych aktualizacji, gdy nagle się okazuje, że ten sam zestaw można złożyć taniej lub drożej, niż dotychczas.

Wchodzisz na swoją ulubioną stronę z zestawem, a tutaj całkiem inny wygląd, inne odnośniki, zaczynasz panikować, przerzucasz nerwowo kolejne strony, są inne, lepsze, ale nie umiesz się na nich odnaleźć? Ta sekcja jest dla Ciebie. Informacje o wszelkich zmianach, które znacząco wpłyną na wygodę korzystania z tego wątku, będą zamieszczane właśnie tutaj.

W artykuł na przestrzeni lat zaangażowani byli m.in. Radosław Stanisławski, Arkadiusz Piasek i Michał Sieńczyło.

2019.11.21

Zaktualizowaliśmy wszystkie zestawy oraz ceny komponentów. W naszych propozycjach pojawiły się najnowsze na rynku procesory (AMD Athlon 3000G), jak i te, które w sprzedaży debiutowały po naszej wcześniejszej aktualizacji (Intel Core i5-9600KF i i7-9700KF). Dzięki temu mogliśmy zaproponować kilka nowych konfiguracji i usprawnić wcześniej proponowane.

 

2019.09.04

Zaktualizowaliśmy wszystkie zestawy oraz ceny komponentów.

 

2019.08.17

Nasze zestawienie doczekało się solidnego odświeżenia. Zmieniliśmy nie tylko wszystkie konfiguracje oraz dodaliśmy aktualne ceny wszystkich komponentów, ale także zaprojektowaliśmy od początku tabele prezentujące proponowane przez nas zestawy. Dodaliśmy także GPU i CPU Index pozwalający szybko określić, jak wydajne są karty graficzne i procesory (szczegóły na stronie przeznaczonej tym zmiennym).

 

2018.06.05

Dużo zmian, szczególnie w niższych przedziałach cenowych, gdzie doszły zestawy od AMD. We wszystkich kategoriach cenowych odświeżone zostały zarówno ceny jak i komponenty.

 

2018.02.06

Kilka drobnych poprawek, aktualizacja cen i wyjaśnienia co do wyboru komponentów w zakładce "Jakiego komputera potrzebuję? Ile muszę na niego wydać?"

 

2018.01.29

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych cen i nawiązanie współpracy ze sklepem X-Kom.pl. Pojawiły się nowe procesory z rodziny Intel Coffee Lake. Dokonaliśmy też kilku korekt w pozostałych zakładkach.

 

2017.06.11

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych cen. Pojawiły się nowe procesory z rodziny Intel Kaby Lake, nowe procesory AMD Ryzen i najnowsze karty graficzne Nvidii i AMD. Dokonaliśmy też kilku korekt w pozostałych zakładkach.

 

2016.11.28

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych cen. Pojawiły się nowe procesory z rodziny Intel Skylake, karty graficzne Nvidia GeForce z rodziny Pascal oraz karty graficzne AMD Radeon z rodziny Polaris. 

 

2015.11.25

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych cen. Pojawiły się nowe procesory z rodziny Intel Skylake (niższe modele Core i5 oraz Core i3). Polecamy lekturę testu Windows 10 kontra Windows 8.1 i Windows 7.

 

2015.08.26

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych cen. Pojawiły się nowe karty graficzne i nowe procesory z rodziny Intel Skylake. Polecamy lekturę testu Windows 10 kontra Windows 8.1 i Windows 7.

 

2015.05.07

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych cen oraz nowych nośników SSD, kart graficznych i procesorów.

 

2015.02.10

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych cen. Zaktualizowaliśmy również propozycje nośników SSD, obudów i monitorów.

 

2014.12.02

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych kart graficznych AMD i Nvidii. Wybrane karty doczekały się znaczących obniżek cen. Uwzględniliśmy również nieco przyspieszone procesory Intela.

 

2014.09.28

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych kart graficznych Nvidii. Wybrane karty doczekały się znaczących obniżek cen.

 

2014.08.20

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych procesorów Intela. Wybrane karty graficzne doczekały się znaczących obniżek cen.

 

2014.04.22

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych kart graficznych AMD i Nvidii. Doszły nowe procesory, w tym Athlon 5350 (AM1). Nowe obudowy i nowe procesory w najtańszych zestawach.

 

2014.02.27

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych kart graficznych AMD i Nvidii. Nowe obudowy oraz nowe procesory w najtańszych zestawach. Nośniki SSD polecamy także w tańszych konfiguracjach.

 

2013.11.25

Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych kart graficznych AMD.

 

2013.09.23

Duża aktualizacja zestawów, uwzględniająca procesory Intel Haswell i nowe karty graficzne.

Funkcjonalność:

Został dodany nowy przedział cen: 5500–6500 zł.

 

2013.09.01

Oparcie większości droższych zestawów na nowej platformie Intela. Sporo zmian w zestawach, głównie jeśli chodzi o zasilacze, pamięć i dyski twarde.

Poprawienie drobnych błędów.

Nowe obudowy w cenie 100–200 zł.

Zestawy zostały zmodyfikowane pod kątem zwiększenia ich wydajności.

 

Funkcjonalność:

Zostały dodane miniaturki przy każdym podzespole i zmienione szerokości kolumn.

 

 

2013.06.08

Dodanie nowych zestawów opartych na rozwiązaniach AMD w cenach 1600 zł i 2000 zł.

Sporo zmian w zestawach, głównie jeśli chodzi o zasilacze, pamięć, dyski twarde.

Poprawienie błędów w koszykach, opisach, odnośnikach.

Zestawy zostały zmodyfikowane pod kątem zwiększania ich wydajności.

  • Różne wahania cen; niektóre produkty zdrożały, inne staniały, ale ogólnie ceny zestawów minimalnie wzrosły.

Funkcjonalność:

Dodane wszystkie wykresy wydajności.

 

2013.05.08

Uruchomienie wątku z podziałem na 17 segmentów cenowych.

  • Pamięć delikatnie drożeje.

Funkcjonalność:

Jest to pierwsza wersja artykułu zamieszczonego na stronie głównej PCLab.pl.

 

Dawno, dawno temu

... działał analogiczny wątek na forum, który prowadził Wojciech Zawadzki.

 
Strona:
focusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
focus2013.05.08, 22:42
2018.01.29
Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych cen i najnowszych procesorów i kart graficznych. Uwzględniliśmy też najnowsze testy, dyski SSD i sytuację rynkową (wybuch szału na kryptowaluty i bardzo wysokie ceny kart graficznych i pamięci RAM).
Edytowane przez autora (2015.02.11, 07:16)
Edytowane przez moderatora (2018.01.29, 17:09)
LoofahZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Loofah2013.05.08, 22:43
59#2
AKTUALIZACJA - wykresy wydajności zostały dodane do zestawów do kwoty 2500.


Chciałem napisać że ten osobnik 'Wojciech Zawadzki' to ja!
Miło mi poinformować, że mój wątek z forum, który napisałem dobre 2 lata temu, który zmieniał się z największego wątku na forum o zestawach w Polsce i chyba jednego z największych na świecie (przynajmniej ja nie spotkałem większego, niestety to był gwóźdź do trumny tamtego wątku - bo aktualizowanie go to była tragedia), w wątek w którym dało się bezproblemowo i bardzo szybko złożyć dosyć dobry zestaw (http://forum.pclab.pl/topic/785647-Zestawy...owicz%C3%B3w/), przerodził się to w ten oto artykuł na stronie głównej PCLaba :)
Jeszcze jak już wspomniano nie wszystko jest.

Kilka słów ode mnie w sprawie samego artykułu:
- brakowało mi trochę czasu by w kilku miejscach poszukać lepszych propozycji - wszystkie te które wybrałem i dobrałem (z pomocą focusa :)) są na pewno dobre i godne polecenia, ale sam czuje że mogłem pominąć kilka dobrych propozycji, czy to w zasilaczach, czy obudowach, czy w płytach głównych - niestety ale przy takiej ilości informacji, produktów, mogłem gdzieś zgubić kilka ciekawych propozycji, jak ktoś widzi gdzieś coś takiego to zachęcam do pisania komentarzy. Przyda się to w późniejszych aktualizacjach
- wybrane i polecane obudowy to tylko część które chciałem zamieścić, ale nie mam pojęcia czy przypadkiem dodanie ich więcej nie spowodowałoby tylko większego zamętu jest wybranych kilka bardzo dobrych z każdego przedziału, każda czymś się charakteryzuje - na pewno każdy coś znajdzie dla siebie.
- dałbym głowę że coś jeszcze chciałem napisać, ale jestem padnięty od pracy nad tym artykułem :)

No to chyba tyle, chciałem jeszcze podziękować za możliwość przeniesienia wątku z forum na stronę główną redakcji PCLab (i chyba onetowi też :D) i rozbudowania go z pomocą ekspertów w jeden kompletny i wielki artykuł, coś co kiedyś chciałem zrobić na forum, ale niestety było to raczej nie możliwe dla jednej osoby. Główną podziękowania dla focusa, który włożył w to ogrom pracy, oraz oczywiście dla reszty zaangażowanych osób, bez których nie byłoby połowy podstron :)
SunTzuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SunTzu2013.05.08, 22:50
17#3
@up
Gratulacje :)
Na pierwszy rzut oka widać, kogo to robota. Jeszcze przydałoby się dać 'artykuł' o dyskach twardych, którego nikt 'nie chce' przeczytać. Nie jednemu uratował dane. W sumie przydałoby się poszperać, bo Victoria nie działa na x64 :(
Zdecydowanie wart do przyklejenia podobnie jak ten na główną, bo temat liczę, że zawsze będzie aktualny.

Jaki komputer dla profesjonalisty?

Treść strony...


Ciekawe co się pojawi, są profesjonaliści, którzy korzystają tylko z CPU. Są tacy co muszą mieć GPU i 1 mocny wątek CPU. Są tacy co wystarczy GF, a są tacy co muszą mieć Quadro/Radeona.

Tak skrajne zastosowania praktycznie uniemożliwiają stworzenie uniwersalnej konfiguracji.
focusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
focus2013.05.08, 22:51
SunTzu @ 2013.05.08 22:50  Post: 655621
@up
Gratulacje :)


Jaki komputer dla profesjonalisty?

Treść strony...


Ciekawe co się pojawi, są profesjonaliści, którzy korzystają tylko z CPU. Są tacy co muszą mieć GPU i 1 mocny wątek CPU. Są tacy co wystarczy GF, a są tacy co muszą mieć Quadro/Radeona.

Tak skrajne zastosowania praktycznie uniemożliwiają stworzenie uniwersalnej konfiguracji.

Właśnie dlatego nawet nie będziemy próbowali proponować 'gotowców', a jedynie wskażemy na co warto zwracać uwagę. Nie ukrywam, że liczę na Twoją pomoc ;)
cienislawZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Członek redakcjicienislaw2013.05.08, 23:00
przecieram oczy ze zdziwienia. NARESZCIE!
FarCry3Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
FarCry32013.05.08, 23:01
20#6
Extra wykresy wydajności w zestawie za 1800 złotych. Czy takie wykresy będą też w pozostałych zestawach?
*Konto usunięte*2013.05.08, 23:01
-22#7
DDR3-1333 do zestawu za 5000 zł? Po niektórych zestawach wygląda jakbyście nieczytali działu 'zestawy komputerowe' na forum przed napisaniem artykułu :E
focusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
focus2013.05.08, 23:02
FarCry3 @ 2013.05.08 23:01  Post: 655625
Extra wykresy wydajności w zestawie za 1800 złotych. Czy takie wykresy będą też w pozostałych zestawach?

Tak, będą takie wykresy w każdym segmencie cenowym.
bad-wolfZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bad-wolf2013.05.08, 23:05
cienislaw @ 2013.05.08 23:00  Post: 655624
przecieram oczy ze zdziwienia. NARESZCIE!

Wreszcie coś co będzie pomocne dla mnie :) Nie będę musiał sam wybierać komponentów :E
arvalZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
arval2013.05.08, 23:05
Jak ktoś chce poskładać komputer do gier to warto odwiedzić Eurogamera. Serwis przeprowadził wywiady z twórcami gier na następną generację gier i zapytał wprost jak przygotować PC pod nowwości

http://www.eurogamer.pl/articles/digitalfo...dzaca-generacje
Zaloguj się, by móc komentować
21