poradniki

Czerwiec-Lipiec 2020: Jaki komputer do gier? Do biura i domu? Polecane zestawy komputerowe

Jaki komputer złożyć w czerwcu i lipcu 2020?

25 czerwca 2020, 23:21 Redakcja we współpracy z x-kom.pl

„Jaki komputer do gier?” „Jaki komputer za…?” „Jaki procesor?” „Jaka karta graficzna?” „Jaka płyta główna?” Takie pytania pojawiają się bardzo często na naszym forum dyskusyjnym. Komputery stacjonarne niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego warto wskazać najlepsze komponenty. W tej publikacji znajdziecie polecane przez redakcję PCLab.pl zestawy komputerowe, które w czerwcu i lipcu 2020 roku można złożyć w określonych przedziałach cen.

Spis treści

Jaki komputer do gier? A jaki do domu i multimediów? Oto polecane zestawy

To przede wszystkim propozycja dla naszych mniej zaawansowanych Czytelników, którzy nie mają czasu i/lub siły na regularną lekturę naszych testów procesorów, kart graficznych, płyt głównych, nośników SSD, dysków twardych itd. Większość polecanych podzespołów i urządzeń przetestowaliśmy i opisaliśmy na łamach PCLab.pl.

Propozycje zestawów komputerowych, komponentów i akcesoriów przygotowaliśmy na podstawie oferty jednego z największych i najpopularniejszych sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce - x-kom. Czujemy się jednak w obowiązku podkreślić, że przedstawiciele sklepu nie mieli absolutnie żadnego wpływu na to, które urządzenia będą przez nas polecane. Wszystkie rekomendacje powstały wyłącznie na podstawie wiedzy i doświadczenia ekipy PCLab.pl.

UWAGA: 
Aktualizacji podlegają osobne działy z obudowami, słuchawkami, głośnikami i monitorami. Niebawem będą gotowe!

Jeśli informacje zawarte na tych stronach pomogły Ci w wyborze konfiguracji lub w kupnie komputera, będzie nam bardzo miło, jeśli skorzystasz z linków do proponowanych przez nas produktów. Wszystkie prowadzą do sprawdzonego przez nas sklepu x-kom.pl. Za skorzystanie z linków redakcja dostanie niewielką prowizję od sklepu, pozwoli to nam po części sfinansować tego typu artykuły. 

Aktualizacje

Tekst będzie regularnie aktualizowany, o czym będziemy informowali w komentarzach (szczególnie w pierwszym). O dużych aktualizacjach dowiecie się również z naszej strony głównej, gdzie artykuł ponownie zagości w bloczku Artykuły.

Nie wiesz, ile pieniędzy powinieneś przeznaczyć na nowy komputer?

Dla takich osób przygotowaliśmy krótki poradnik na stronie „Jakiego komputera potrzebuję? Ile muszę na niego wydać?”, gdzie udzielamy kilku wskazówek, na co zwrócić uwagę i jaki zestaw spełni poszczególne wymagania.

Cena a jakość

„Cena nie idzie w parze z jakością”. Zwykle jest to prawda, ale często jest tak, że produkty dobrej klasy są tylko nieco droższe od tych najtańszych. W swoim zestawieniu staraliśmy się dobierać komponenty tak, by stosunek jakości i wydajności do ceny był jak najlepszy. Pokazuje to dobór polecanych zasilaczy, kart graficznych oraz płyt głównych. Na bieżąco zbieramy informacje na temat ewentualnych wad urządzeń i jeśli jakieś się pojawią, wówczas taki sprzęt nie trafi do naszego zestawienia.

Jaki komputer do…

Publikacja jest podzielona na strony, na których przedstawiamy polecane zestawy komputerowe w określonej cenie. „Zestaw komputerowy” to dla nas obudowa z komputerem bez monitora i urządzeń peryferyjnych. Tym elementom poświęcamy osobne strony. Wybór na przykład myszki czy klawiatury jest bowiem kwestią na tyle indywidualną (jedni wolą duże i ciężkie myszki, inni – małe i lekkie), że błędem byłoby sugerowanie konkretnego modelu do wszystkich zestawów.

Do każdego z zestawów proponujemy myszy, klawiatury oraz monitory. Jeśli z jakichś względów nasze sugestie nie będą Wam odpowiadać lub po prostu będziecie chcieli poznać konkurencyjne modele warte rozważenia, to zapraszamy do naszych poradników odnoście tych komponentów:

Jeśli jesteście ciekawi, jak nasze rekomendacje sprawdzają się w praktyce i jak zostały ocenione przez naszych ekspertów, to zapraszamy do lektury artykułów w poszczególnych działów:

Strona:
focusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
focus2013.05.08, 22:42
2018.01.29
Aktualizacja zestawów z uwzględnieniem nowych cen i najnowszych procesorów i kart graficznych. Uwzględniliśmy też najnowsze testy, dyski SSD i sytuację rynkową (wybuch szału na kryptowaluty i bardzo wysokie ceny kart graficznych i pamięci RAM).
Edytowane przez autora (2015.02.11, 07:16)
Edytowane przez moderatora (2018.01.29, 17:09)
LoofahZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Loofah2013.05.08, 22:43
58#2
AKTUALIZACJA - wykresy wydajności zostały dodane do zestawów do kwoty 2500.


Chciałem napisać że ten osobnik 'Wojciech Zawadzki' to ja!
Miło mi poinformować, że mój wątek z forum, który napisałem dobre 2 lata temu, który zmieniał się z największego wątku na forum o zestawach w Polsce i chyba jednego z największych na świecie (przynajmniej ja nie spotkałem większego, niestety to był gwóźdź do trumny tamtego wątku - bo aktualizowanie go to była tragedia), w wątek w którym dało się bezproblemowo i bardzo szybko złożyć dosyć dobry zestaw (http://forum.pclab.pl/topic/785647-Zestawy...owicz%C3%B3w/), przerodził się to w ten oto artykuł na stronie głównej PCLaba :)
Jeszcze jak już wspomniano nie wszystko jest.

Kilka słów ode mnie w sprawie samego artykułu:
- brakowało mi trochę czasu by w kilku miejscach poszukać lepszych propozycji - wszystkie te które wybrałem i dobrałem (z pomocą focusa :)) są na pewno dobre i godne polecenia, ale sam czuje że mogłem pominąć kilka dobrych propozycji, czy to w zasilaczach, czy obudowach, czy w płytach głównych - niestety ale przy takiej ilości informacji, produktów, mogłem gdzieś zgubić kilka ciekawych propozycji, jak ktoś widzi gdzieś coś takiego to zachęcam do pisania komentarzy. Przyda się to w późniejszych aktualizacjach
- wybrane i polecane obudowy to tylko część które chciałem zamieścić, ale nie mam pojęcia czy przypadkiem dodanie ich więcej nie spowodowałoby tylko większego zamętu jest wybranych kilka bardzo dobrych z każdego przedziału, każda czymś się charakteryzuje - na pewno każdy coś znajdzie dla siebie.
- dałbym głowę że coś jeszcze chciałem napisać, ale jestem padnięty od pracy nad tym artykułem :)

No to chyba tyle, chciałem jeszcze podziękować za możliwość przeniesienia wątku z forum na stronę główną redakcji PCLab (i chyba onetowi też :D) i rozbudowania go z pomocą ekspertów w jeden kompletny i wielki artykuł, coś co kiedyś chciałem zrobić na forum, ale niestety było to raczej nie możliwe dla jednej osoby. Główną podziękowania dla focusa, który włożył w to ogrom pracy, oraz oczywiście dla reszty zaangażowanych osób, bez których nie byłoby połowy podstron :)
*Konto usunięte*2013.05.08, 22:50
17#3
@up
Gratulacje :)
Na pierwszy rzut oka widać, kogo to robota. Jeszcze przydałoby się dać 'artykuł' o dyskach twardych, którego nikt 'nie chce' przeczytać. Nie jednemu uratował dane. W sumie przydałoby się poszperać, bo Victoria nie działa na x64 :(
Zdecydowanie wart do przyklejenia podobnie jak ten na główną, bo temat liczę, że zawsze będzie aktualny.

Jaki komputer dla profesjonalisty?

Treść strony...


Ciekawe co się pojawi, są profesjonaliści, którzy korzystają tylko z CPU. Są tacy co muszą mieć GPU i 1 mocny wątek CPU. Są tacy co wystarczy GF, a są tacy co muszą mieć Quadro/Radeona.

Tak skrajne zastosowania praktycznie uniemożliwiają stworzenie uniwersalnej konfiguracji.
focusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
focus2013.05.08, 22:51
SunTzu @ 2013.05.08 22:50  Post: 655621
@up
Gratulacje :)


Jaki komputer dla profesjonalisty?

Treść strony...


Ciekawe co się pojawi, są profesjonaliści, którzy korzystają tylko z CPU. Są tacy co muszą mieć GPU i 1 mocny wątek CPU. Są tacy co wystarczy GF, a są tacy co muszą mieć Quadro/Radeona.

Tak skrajne zastosowania praktycznie uniemożliwiają stworzenie uniwersalnej konfiguracji.

Właśnie dlatego nawet nie będziemy próbowali proponować 'gotowców', a jedynie wskażemy na co warto zwracać uwagę. Nie ukrywam, że liczę na Twoją pomoc ;)
cienislawZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
cienislaw2013.05.08, 23:00
przecieram oczy ze zdziwienia. NARESZCIE!
FarCry3Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
FarCry32013.05.08, 23:01
20#6
Extra wykresy wydajności w zestawie za 1800 złotych. Czy takie wykresy będą też w pozostałych zestawach?
*Konto usunięte*2013.05.08, 23:01
-22#7
DDR3-1333 do zestawu za 5000 zł? Po niektórych zestawach wygląda jakbyście nieczytali działu 'zestawy komputerowe' na forum przed napisaniem artykułu :E
focusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
focus2013.05.08, 23:02
FarCry3 @ 2013.05.08 23:01  Post: 655625
Extra wykresy wydajności w zestawie za 1800 złotych. Czy takie wykresy będą też w pozostałych zestawach?

Tak, będą takie wykresy w każdym segmencie cenowym.
bad-wolfZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bad-wolf2013.05.08, 23:05
cienislaw @ 2013.05.08 23:00  Post: 655624
przecieram oczy ze zdziwienia. NARESZCIE!

Wreszcie coś co będzie pomocne dla mnie :) Nie będę musiał sam wybierać komponentów :E
arvalZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
arval2013.05.08, 23:05
Jak ktoś chce poskładać komputer do gier to warto odwiedzić Eurogamera. Serwis przeprowadził wywiady z twórcami gier na następną generację gier i zapytał wprost jak przygotować PC pod nowwości

http://www.eurogamer.pl/articles/digitalfo...dzaca-generacje
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1