tematy

Nexus 9

0
14 października 2014, 18:05 Mateusz Jagiełło

Nexusa 9 wyposażono w procesor Tegra K1, 3 GB RAM, 3 GB RAM, 8,9-calowy ekran 2560 × 1600 i Androida 5.0. Produkowane przez HTC urządzenie Nexus 9 to już kolejny przedstawiciel tabletów z najczystszą implementacją Androida na rynku. Premiera odbyła się 15 października. Czy Nexus 9 będzie dla rynku tabletów tym, czym jego mniejsi bracia dla smartfonów? Od ponad roku nie pojawił się żaden nowy tablet od Google, więc czas najwyższy na coś nowego - zapraszamy na przegląd informacji na temat Nexusa 9!

Nexus 9 - data premiery i cena

Nexus 9 z Tegrą K1, 2 GB RAM i ekranem 8,9-cala 2048 × 1536 zadebiutował 15 października razem z nową wersją Androida oraz Nexusem 6. Portal Technowinki potwierdził wcześniejsze przypuszczenia, jakoby to właśnie HTC odpowiadało za produkcję nowego urządzenia z serii Nexus. Więcej o konferencji HTC przeczytacie w naszym newsie. Pojawiają się już pierwsze ceny sklepowe - w niemieckich sieciach Media Markt i Saturn kosztuje on od 399 euro. Zamówienia na preorder składać można od 17 października, a w sklepach pojawi się on 3 listopada.

Nexus 9 i 6

Nexus 9

Nexus 9

Budowa

Ostatnio do internetu wyciekły pierwsze zdjęcia przedstawiające nowego Nexusa, które przedstawia tył urządzenia. Więcej informacji w tekście Komputer Świata.

Nexus 9

Nexus 9

Jak spekulują zagraniczne portale, obecność HTC w procesie powstawania nowego Nexusa ma odcisnąć się także na jego wyglądzie. Jednak obudowa nie została wykonana w całości z metalu, dotyczy to jedynie boków urządzenia.

Nexus 9?

Nexus 9?

Nexus 9 - specyfikacja 

8,9-calowy wyświetlacz Nexusa 9 ma mieć rozdzielczość lepszą niż Full HD - aż 2048 x 1536 pikseli. Nowy tablet napędzany będzie przez 64-bitowy układ Nvdia Tegra K1. Ma być to potężny układ, który zapewni płynną rozgrywkę nawet w najbardziej wymagających tytułach. Chip wspierać będzie 2 GB RAM oraz 16 GB lub 32 GB pamięci zależnie od wersji (z opcją powiększenia do 128 GB za pomocą karty micro SD).

Sensory

Zgodnie z panującą ostatnio modą Nexus 9 poszczycić się może szeroką gamą sensorów przydatnych dla aktywnie żyjących ludzi, takich jak akcelerometr, żyroskop, kompas i czujnik zbliżeniowy.

Oprogramowanie

Implementacja Androida zawsze była ważną kwestią w przypadku Nexusów. To tablety dla prawdziwych entuzjastów zielonego robocika, którzy szukają go w jak najczystszej postaci i z coraz lepszą optymalizacją pod konkretny sprzęt. Tym razem spodziewamy się podobnego scenariusza.

Nowy Nexus 9 zadebiutował z Androidem L na pokładzie. Na razie pewna jest jedynie informacja, że software będzie mocną stroną Nexusa 9.

Nexus 9

Nexus 9

Aparat

Aparat Nexusa 9 z tyłu wyposażono w 8 MP, a ten z przodu w 1,6 MP. Z finalnym werdyktem aparatu poczekamy oczywiście do momentu, kiedy zobaczymy zdjęcia zrobione tym urządzeniem.

Akcesoria

W Sieci pojawiły się już akcesoria do nowego Nexusa 9: jedno w formie książki, a drugie skórzane. Poniżej zdjęcie jednego z nich.

Nexus 9

 

Nasza opinia

Jak na razie to wszystkie informacje o Nexusie 9, jakie posiadamy. Będziemy uważnie śledzić temat nowego tabletu HTC i na bieżąco uaktualniać ten tekst.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Android Police, Phonearena, Android Headlines i Techradar.com.

Zaloguj się, by móc komentować
1