tematy

E3 2016 – relacja z konferencji i najgorętsze aktualności ze świata gier

E3, czyli wielkie święto graczy

1
12 czerwca 2016, 14:17 Bartosz Woldański

Targi E3 (ang. Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles to zdecydowanie jedno z najgorętszych wydarzeń roku w branży gier wideo. Tegoroczna edycja zapowiada się równie udanie jak poprzednia, ponieważ kolejny raz czeka nas prawdziwy wysyp konferencji prasowych. Na liście nie tylko nie mogło zabraknąć koncernów Microsoft, Sony czy Ubisoft, ale powrócą także Bethesda i PC Gaming Show, organizowane przez firmę AMD i redakcję PC Gamer. To oznacza jedno: więcej gier i oby jeszcze więcej (miłych) niespodzianek. Zapraszamy do wspólnego śledzenia targów E3 2016.

Spis treści

Czerwiec to miesiąc, który jest rokrocznie zaznaczany w kalendarzu przez wielu zatwardziałych miłośników gier wideo. Targi E3 odbywają się regularnie już od 1995 roku i uważane są za prawdziwy raj dla graczy. Po kilku słabszych edycjach wracają stopniowo do ich łask i ponownie cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki temu, że organizatorzy bardziej otwierają się na graczy, zeszłoroczne E3 było pod wieloma względami rekordowe.

Zgodnie z tradycją, właściwą część imprezy, która potrwa od 14 do 16 czerwca, poprzedzą konferencje prasowe tuzów branży gier wideo. Tym razem ich liczba nieco się uszczupli. Nie będzie bowiem firmy Square Enix, która ograniczyła się jedynie do pokazu nowych gier z marki Deus Ex na krótko przed targami. Również koncern Electronic Arts zrezygnował z E3 na rzecz własnej imprezy EA Play, która odbędzie się w podobnym czasie w Los Angeles (12-14 czerwca) i Londynie (12 czerwca). Ale bez obaw – konferencja "Elektroników" będzie, tylko po prostu już nie w ramach E3 2016. Oczywiście dla nas to zmiana mało istotna, więc nie zamierzamy jej pominąć w naszej relacji.

Czerwiec z pewnością stanie się na kilka dni najgorętszym okresem dla wielu graczy, i to niekoniecznie z powodu rosnących temperatur będących zwiastunem zbliżającego się lata. Każdy zainteresowany będzie mógł oglądać na żywo konferencje w tak popularnych serwisach, jak Twitch.tv, YouTube, Gamespot czy IGN. O tym, czego można się na nich spodziewać, na kolejnych stronach niniejszej publikacji.

Oto pełna rozpiska konferencji w ramach targów E3 2016 z uwzględnieniem godzin czasu polskiego:

  • Konferencja Electronic Arts – 12 czerwca o godz. 22:00
  • Konferencja Bethesdy – 13 czerwca o godz. 4:00
  • Konferencja Microsoftu – 13 czerwca o godz. 18:30
  • Konferencja PC Gaming Show – 13 czerwca o godz. 20:30
  • Konferencja Ubisoftu – 13 czerwca o godz. 22:00
  • Konferencja Sony – 14 czerwca o godz. 3:00
  • Konferencja Nintendo – 14 czerwca o godz. 18:00

Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was zbiór najciekawszych aktualności w ramach targów E3 wraz z odnośnikami do serwisów Gamezilla.pl oraz gry.onet.pl, na których pojawi się więcej ciekawych materiałów z omawianego wydarzenia. Poniższa lista będzie aktualizowana, więc radzimy śledzić ją na bieżąco.

Najciekawsze aktualności w ramach targów E3 2016:

Najciekawsze aktualności przed targami E3 2016:

1