Temat
Bartosz Woldański, Wtorek, 10 czerwca 2014, 07:14

Zapis z konferencji:

Stream na żywo po polsku:

Przewidywania

Według pierwszych doniesień Eletronic Arts ma rzekomo do ogłoszenia aż sześć nowych projektów, z czego jeden ma być oparty na silniku Frosbite (niespodzianka, nieprawdaż?) i ukaże się w trzecim kwartale 2014 roku, a zatem do końca września (nie jest to więc zapowiedziany niedawno na 21 października Battlefield Hardline). Biorąc pod uwagę termin premiery, będzie to raczej mniejszy projekt – jak myślicie, co to może być? Nie, nie żadna sportówka, których oczywiście nie może zabraknąć na konferencji (FIFA 15, NHL 15, NBA Live 15, Madden NFL 15, Tiger Woods PGA Tour 15 i EA Sports UFC).

Na konferencji EA zobaczymy Star Wars Battlefront w akcji, ale być może poznamy także tytuł gry w uniwersum Gwiezdnych wojen studia Visceral Games

Jeśli chodzi o pewniaki, to Eletronic Arts pokaże więcej materiałów z The Sims 4, które ma wyjść już jesienią tego roku, Dragon Age: Inquisition (uczestnicy targów otrzymają możliwość zagrania w kolejnych dniach), Star Wars Battlefront (będą fragmenty rozgrywki, cieszycie się? Bo my bardzo!), Mirror’s Edge (to samo co w przypadku Battlefronta studia EA DICE) oraz uwaga… nowy tytuł studia Criterion Games (kolejny Burnout? Nowy Need for Speed, a może gra z zupełnie innego gatunku?) i prawdopodobnie Mass Effect 4 (spekuluje się, że będzie nosił podtytuł Origins, co sugeruje prequel). Nowa odsłona space-opery podobno jest już w dość zaawansowanym stadium i BioWare tylko czeka na zielone światło od EA, żeby zaprezentować pierwszy materiał wideo. Tegoroczne targi E3 to dobry moment, a za wcześnie na ogłoszenie cRPG-a w uniwersum Gwiezdnych wojen.

A propos Star Wars, być może firma Visceral Games, która pracuje obecnie nad Battlefieldem Hardline, zapowie grę akcji osadzoną w popularnym świecie. Z pewnością nie tylko my czekamy na więcej gier sygnowanych marką Gwiezdnych wojen. Z (rzekomej, podkreślmy) szóstki niezapowiedzianych jeszcze tytułów pewnie będą także mniejsze produkcje – raczej Eletronic Arts nie zasypie nas samymi grami klasy AAA, ale już na samą myśl robi się gorąco, zwłaszcza jeśli będzie więcej Star Wars. :)

Zwiastuny i relacja

Electronic Arts zaczął od prezentacji Star Wars Battlefront. Jednak za dużo nie zobaczyliśmy. Gra znajduje się nadal w bardzo wczesnym stadium. Nowa strzelanina studia EA DICE wyjdzie w 2015 roku.

Na scenie pojawił się przedstawiciel BioWare - po zwiastunie Dragon Age: Inquisition przyszedł czas na krótkie fragmenty rozgrywki z trybu TPP i... jeszcze jeden zwiastun. Trochę się rozczarowaliśmy nowym (action?) cRPG-iem dawnych "mistrzów gatunku".

Zostajemy z BioWare, tyle że teraz oficjalne odsłonięcie Mass Effect 4! Niestety, podobnie jak w przypadku Battlefronta, gra jest nadal w bardzo wczesnym stadium. Musimy na razie zadowolić się wycinkami z prototypowej wersji i grafikami koncepcyjnymi.

Kolejna gra z "czwórką" w tytule. Dużo tych czwórek będzie na tegorocznych targach E3... ale do rzeczy: The Sims 4. Uwaga, datę premiery wyznaczono na 2 września. Docelową platformą sprzętową są pecety, jakżeby inaczej.

Dużą część czasu poświęcono grom sportowym, do przewidzenia. Między innymi nowa FIFA, nowe UFC, nowy golf na Frostbite. Zwiastuny poszczególnych gier na końcu.

Wszyscy mają MOBA, ma i Electronic Arts: Dawngate.

No i wreszcie tytuł, na którym czekaliśmy z niecierpliwością. Nowy materiał wideo z restartu Mirror's Edge! Podobnie jak w przypadku Mass Effecta 4 i Star Wars Battlefront więcej jest scen zza kulis niż fragmentów rozgrywki, ale się nie zawiedliśmy, biorąc pod uwagę to, ile jeszcze będzie trwał proces produkcyjny. Gra ma oferować otwarty świat, a co za tym idzie - więcej dróg do celu. Grafika zostanie utrzymana w dawnym stylu. Niestety, premiera odległa i może to być nawet 2016 rok (w każdym razie przyszły rok to optymistyczny termin).

O Battlefield Hardline, który zakończył konferencję EA, nie będziemy się rozpisywać, bo już to zrobiliśmy wcześniej, ale wspomnimy tylko, że beta startuje... już dzisiaj (na PC i PlayStation 4). O tym, czy warto czekać, można wywnioskować z kilkuminutowego zapisu rozgrywki z trybu wieloosobowego. Grę podsumujemy tak: Battlefield 4 w nowych, niekoniecznie lepszych szatach. Mamy nadzieję, że Visceral chociaż nie powtórzy błędów EA DICE.

 

Zwiastuny pozostałych gier:

 

Podsumowanie

Konferencja Electronic Arts bardzo nas zawiodła - zdecydowanie najmniej imponująca. Większość materiałów wideo okazała się dziennikami dewelopera. Myśleliśmy, że zobaczymy mimo wszystko więcej z Mass Effecta 4 i Star Wars Battlefront, a tymczasem o grach dowiedzieliśmy się bardzo mało, a premiera tej drugiej ma rzekomo odbyć się już w 2015 roku... Podobnie wyszło w przypadku nowego Mirror's Edge, ale ujrzeliśmy jednak ciut więcej i wygląda to dobrze. BioWare pichci też jeszcze jeden, nieznany na razie tytuł, a i przygotowuje się do październikowej premiery Dragon Age: Inquisition. Niestety, gameplay w ogóle nie zachęca do sięgnięcia po tę produkcję.

Tak jak można było się domyślić, bardzo dużo czasu zajęły prezentacje gier sportowych i tutaj obyło się bez niespodzianek, może poza tym, że nowy golf powstaje na silniku Frostbite trzeciej generacji znanego z Battlefielda 4. Twórcy sobie nawet zażartowali z tego na zwiastunie (mają od nas plusik). :) Pojawiła się też wzmianka i pierwszy materiał wideo o nadchodzących wyścigach Criterion Games m.in. z quadami i łodziami. Ale i w tym przypadku było więcej wypowiedzi producentów niż samej gry. W sumie jedyną niespodzianką było uruchomienie wersji beta Battlefield Hardline już wczoraj, w dniu konferencji. Krótko: zeszłoroczna konferencja E3 w wykonaniu EA stała na dużo wyższym poziomie. Szkoda.

Ocena tematu:
Ocen: 9
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane