Tagi
zune
3d (1)   aplikacje klasyczne (1)   apple (2)   bill gates (1)   bing (1)   biznes (1)   błąd (1)   ceo (1)   chrome (1)   consumer preview (1)   creative (1)   cut the rope (1)   dotykowy (1)   eksplorator (2)   file history (1)   firma (1)   flash (1)   google chrome (1)   gry (2)   historia wersji plików (2)   hotkeys (1)   hyper-v (2)   internet explorer (1)   ipod (2)   iso (1)   jak przywrócić menu start (1)   kafelki (2)   kalendarz (1)   kin (1)   konto microsoft (1)   marketplace (2)   menedżer zadań (1)   menu start (2)   metro (2)   metro na komputerze (1)   metro na pc (1)   metro na tablecie (1)   Microsoft (10)   modern (1)   modern ui (1)   msn (1)   odtwarzacz (2)   oprogramowanie (2)   player (1)   porady (1)   powershell (1)   przenośny (1)   przywracanie (1)   przywracanie menu start (1)   pula (1)   pule (1)   raid (2)   recimg (1)   refresh (1)   reset (2)   ribbon (1)   sklep microsoft (1)   skróty klawiszowe (1)   skydrive (2)   smartfon (1)   start8 (1)   steve ballmer (1)   storage spaces (2)   storage spaces vs raid (1)   system (1)   system operacyjny (1)   szef (1)   sztuczki (1)   tegra (1)   tips&trick (1)   touch (1)   ustawienia fabryczne (1)   vistart (1)   windows (3)   windows 7 (1)   windows 8 (2)   windows 8 enterprise (1)   windows 8 na komputerze (1)   windows 8 na pc (1)   windows 8 na tablecie (1)   windows 8 pro (1)   windows mobile (1)   windows phone (1)   windows phone 7 (1)   windows phone 8 (1)   windows rt (1)   windows store (1)   wpadka (1)   wstążka (2)   wydajność (1)   wymagania sprzętowe (1)   wymagania sprzętowe windows 8 (1)   xbox libe (1)   xbox live (3)   xna game studio (1)   zeal (1)   zegar (1)   zen (1)   zrzuty ekranowe (2)   zune hd (1)   zune marketplace (1)  
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 23.08.2013 | 88166 odsłon | 108 komentarzy

Ekscentryczny, przez niektórych złośliwie określany mianem scenicznego wariata szef firmy Microsoft, Steve Ballmer, odejdzie ze stanowiska. Informacja na ten temat jest oficjalna. Wiemy już, że podjęta została decyzja o tym, że Steve Ballmer przestanie przewodzić firmie Microsoft w ciągu 12 najbliższych miesięcy. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy to się stanie, ale wiemy, że zostanie to ogłoszone po tym, jak wybrany zostanie następca.

więcej »
Marek Kowalski i Agnieszka Serafinowicz | 25.10.2012 | 856357 odsłon | 224 komentarze

Dziś Microsoft oficjalnie przedstawi nowy system operacyjny przeznaczony do komputerów stacjonarnych, laptopów i tabletów (oficjalnie trafi na rynek 26 października). W redakcji już od jakiegoś czasu korzystamy z jego finalnej polskojęzycznej wersji. Wrażenia? Zdecydowanie mieszane. Głównie dlatego, że choć fundamenty systemu nie odstają od tego, do czego przyzwyczaił nas Windows 7, to zmiana koncepcji użytkowania jest fundamentalna. Rynkowy sukces Windows 8 może oznaczać koniec świata PC w obecnym kształcie.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 05.09.2012 | 6148 odsłon | 8 komentarzy

Ostatnie tygodnie to sporo doniesień o nowych smartfonach, które dostępne będą z systemem operacyjnym Microsoft Windows Phone 8. Do tej pory można było naliczyć co najmniej kilkanaście modeli od producentów, takich jak na przykład Nokia, HTC czy Samsung.

więcej »
Eryk Napierała, Mieszko Krzykowski | 21.03.2012 | 746014 odsłon | 120 komentarzy
Ostatniego dnia lutego Microsoft udostępnił publicznie drugą wersję testową nowego systemu operacyjnego – Windows 8. Wydanie nazywa się „Consumer Preview”, a to sugeruje, że zawiera wszystko, co firma chce pokazać konsumentom. Co konkretnie? Pierwsza myśl, jaka się nasuwa, to oczywiście „Kafelki!”, czyli zupełnie nowy interfejs przystosowany do obsługi za pośrednictwem ekranów dotykowych. Ale czy to wszystko? Bynajmniej! Nowości jest więcej. Jedne są bardziej znaczące, inne mniej... ale każda zdecydowanie warta uwagi. więcej »
Mieszko Krzykowski | 11.10.2010 | 297790 odsłon | 101 komentarzy
Windows Mobile – przez lata był to synonim systemu operacyjnego do smartfonów. Sytuacja zmieniła się głównie za sprawą Apple'a, który pokazał, że można stworzyć urządzenie z przejrzystym interfejsem dającym się obsługiwać palcem. Wtedy dostrzeżono, że rysik był dobry w czasach, gdy koła były kwadratowe, a interfejs Windows Mobile, tak zbliżony do interfejsów zwykłych komputerów, to coś, co już dawno wyszło z mody. Co prawda HTC rozwijało swoje SenseUI, które dość znacznie ułatwiało obsługę telefonów z Mobilnymi Okienkami, można było też kupić nakładkę SPB Mobile Shell, ale tak naprawdę Microsoft nie dostrzegł zmian następujących na tym rynku. Tak wyglądał początek końca Windows Mobile. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 12.11.2009 | 1899 odsłon | 1 komentarz
Razem z opublikowaniem nowej - oznaczonej numerem 4.3 - wersji oprogramowania wewnętrznego (firmware) do odtwarzacza Zune HD, w sklepie Zune Marketplace z oprogramowaniem do tego odtwarzacza, pojawiły się pierwsze gry 3D.

Na początek Microsoft oferuje zestaw sześciu tytułów przeznaczonych do mobilnej rozrywki na odtwarzaczu Zune HD: PGR: Ferrari Edition, Audiosurf: Tilt, Vans Sk8: Pool Service, Checkers, Lucky Lane Bowling oraz Piano.

więcej »
Grzegorz Pietrzak | 03.09.2009 | 3006 odsłon | 5 komentarzy

Według wcześniejszych pogłosek, Microsoft miał zaprzestać produkcji odtwarzaczy Zune wyposażonych w dyski twarde, czyli modeli Zune 80 i Zune 120. Oficjalny komunikat Giganta pokazuje jednak, że Microsoft posunie się jeszcze dalej - z produkcji wycofane zostaną wszystkie niedotykowe kieszonkowe odtwarzacze multimedialne z serii Zune. Jak nietrudno się domyślić, MS chce w ten sposób pchnąć do przodu sprzedaż zaprezentowanych niedawno odtwarzaczy Zune HD - pierwszych urządzeń opartych na platformie NVIDIA Tegra. Jak dotąd, żaden inny producent odtwarzaczy PMP nie zdecydował się na całkowite odcięcie się od swoich poprzednich produktów.

Pozostałe odtwarzacze producenta będą dostępne w sklepach aż do wyczerpania zapasów magazynowych.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 02.01.2009 | 8042 odsłony | 24 komentarze

Pluskwa milenijna trafiła w Microsoft, kilka lat później. Co prawda problem nie polega na tym samym, co słynny błąd roku 2000, ale też jest związany z kalendarzem gregoriańskim. Serwis Wired.com poinformował, że w przenośnych odtwarzaczach multimedialnych Microsoftu, Zune 30 GB, jest błąd w oprogramowaniu.

Okazuje się, że odtwarzacz nie był przygotowany do obsługi lat przestępnych. Takim rokiem był ten, który pożegnaliśmy raptem dwa dni temu. Wewnętrzny zegar odtwarzacza Zune tuż po godzinie 23:59, 30 grudnia 2008 miał przejść na 1 stycznia 2009, ale jednocześnie, zgodnie z jego oprogramowaniem rok 2008 miał skończyć się 24 godziny później.

Zegar odtwarzaczy Zune nie uwzględnia 366. dnia roku 2008 czyli faktycznego 31 grudnia 2008. Dla odtwarzacza dzień ten po prostu nie istniał. W efekcie prawdopodobnie wszystkie odtwarzacze Zune 30 GB, w ostatnim dniu ubiegłego roku nie dawały znaku życia.

Odtwarzacze Zun 30 GB zawiesiły się, i odzyskały sprawność dopiero gdy faktycznie zaczął się rok 2009. Niektórzy mieli trochę szczęścia, o ile śledzili przebieg sprawy w internecie.

Firma Microsoft potwierdziła występowanie błędu, ale początkowo nie przedstawiła swoim klientom żadnej formy pomocy. Dopiero po paru godzinach zalecono użytkownikom całkowite rozładowanie akumulatora.

Wcześniej sami posiadacze odtwarzaczy doszli do wniosku, że trzeba na chwilę wyjąć z urządzenia akumulator, w celu wykasowania ustawień zegara.

Każde z rozwiązań problemu niestety oznacza, że subskrynenci usługi Zune Pass muszą odnowić swoje licencje DRM, aby móc cokolwiek odtwarzać.

Błąd powróci za 4 lata - 2012 to kolejny rok przestępny. Niektórzy tyle narzekali na losowo występujące błędy, i zawieszanie się oprogramowania Microsoftu. No, to teraz mają to samo, ale zgodnie z określonym harmonogramem ;-).

więcej »
Piotr Bulski | 14.03.2008 | 1712 odsłon | 2 komentarze
Microsoft może przesunąć europejską premierę multimedialnych odtwarzaczy Zune na 2009 rok. Dotychczas, odpowiedzią Microsoftu na iPody od Apple mogą bawić się tylko Amerykanie, których producent z Redmond raczy już drugą generacją tego sprzętu.

Sama firma nie potwierdza obecnie możliwej daty premiery urządzeń, jednak francuska gazeta Les Echoes zasugerowała ostatnio, że odtwarzacze Zune nie pojawią się na Starym Kontynencie zanim firma nie zaproponuje trzeciej ich generacji. Jak twierdzi, Europejczycy nie dostaną sprzętu przez co najmniej kolejnych dziesięć miesięcy.

W minionym roku Steve Ballmer z Microsoftu wypowiadał się na temat możliwego terminu wprowadzenia Zune do Europy. Miało to nastąpić nie wcześniej niż w 2008 roku. Odtwarzacze debiutowały w swej pierwszej wersji na rynku amerykańskim już w 2006 roku. W listopadzie minionego roku sprzęt doczekał się odświeżenia, a wśród modeli, prócz znanych już wersji pracujących z dyskami twardymi, pokazały się także modele wyposażone w pamięć flash. W sumie do wyboru Amerykanom dano cztery propozycje spod marki Zune, mieszczące odpowiednio 4 GB, 8 G, 30 GB i 80 GB danych.

więcej »
Piotr Bulski | 22.02.2008 | 2090 odsłon | 1 komentarz
Microsoft przewiduje, że do końca roku w jego serwisie Xbox Live, stworzonym do współpracy z konsolami firmy, będzie można znaleźć około tysiąc gier. Podczas GDC 2008 (Game Developers Conference) w San Francisco jej przedstawiciele zapowiedzieli silny wzrost w liczbie opracowywanych przez konsolową społeczność programów, co miałoby zaowocować ponad tysiącem tytułów w sieciowej usłudze, a tym samym znacznie wyprzedzić ofertę konkurencyjnych platform, Nintendo i Sony. Niczym na dobry początek ogłoszono też siedem nowych gier dostępnych za darmo z sieci.

Serwis BetaNews wspomina o zapowiedziach m.in. gier przeznaczonych dla odtwarzaczy multimedialnych Zune. Te będą miały szansę powstawać gdy Microsoft zdecyduje się przedstawić nową wersję oprogramowania XNA Game Studio, dzięki któremu są obecnie opracowywane gry dla Xbox Live. Edycja 3.0, zapewniająca kompatybilność z odtwarzaczami Zune, może pojawić się w testowych wersjach około wiosny (obecna to XNA Game Studio 2.0).

Nowe darmowe gry w Xbox Live to w większości "zręcznościówki" i układanki, "JellyCar", "Little Gamers", "The Dishwasher: Dead Samurai", "RocketBall", "Culture", "TriLinea" i strategia "ProximityHD".

więcej »
Piotr Bulski | 16.01.2008 | 1958 odsłon | Brak komentarzy
Walentynki dopiero za niecały miesiąc, a Microsoft już szykuje specjalną wersję odtwarzacza multimediów z rodziny Zune przygotowanego z myślą o tej okazji. Firma chce zaprezentować czerwoną wersję korzystającego z bezprzewodowej komunikacji modelu Zune z wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 80 GB oraz nową serią 20 laserowo grawerowanych grafik do naniesienia na tylne obudowy urządzeń.

Wybrane wzory można opatrywać dodatkowo tekstem (z grafiką mogą być to trzy linie, a bez grafiki do pięciu linii tekstu). W sumie, razem z najnowszymi wzorami, Microsoft proponuje możliwość ozdobienia odtwarzaczy ponad 65 wzorami. Z okazji Walentynek oferowane są też w internetowej usłudze z muzyką, Zune Marketplace, specjalne składanki dopasowane tematycznie do okazji.

Odtwarzacz Zune z 80-gigabajtowym dyskiem i 3,2-calowym ekranem to tylko jeden z kilku modeli odtwarzaczy tej rodziny. Firma proponuje poza nim także wersje z pamięcią flash, mieszczące 4 GB lub 8 GB danych, w kilku kolorach, w tym w różowym, zielonym, czarnym i czerwonym. Cała trójka działa bezprzewodowo, ma wbudowane tunery radiowe oraz sterowanie realizowane za pomocą dotykowych paneli zwanych Zune Pad. Odtwarzacze dostępne w Stanach Zjednoczonych wyceniane są na poziomie około 250 dolarów za model Zune 80 GB, 200 dolarów za wersję Zune 8 GB i 150 dolarów za model Zune 4 GB. Stronę Microsoftu z informacja prasową na temat najnowszego modelu Zune można znaleźć tutaj.

więcej »
Piotr Bulski | 04.12.2007 | 1791 odsłon | 3 komentarze
Firma Creative przedstawiła pierwszy na świecie przenośny odtwarzacz multimediów wyposażony w pamięć flash o pojemności 32 GB. Modelem, który otrzymał tę niemałą pamięć jest, jak można było już wcześniej przypuszczać, model Zen. Jeszcze przed premierą w sieci pojawiały się informacje o możliwym rozszerzeniu linii nowych flagowych odtwarzaczy Creative o kolejne wersje pojemnościowe.

Wyposażony w 2,5-calowy wyświetlacz gadżet zaczął tym samym dysponować pojemnością porównywalną z modelami, które zamiast pamięci flash wykorzystują dyski twarde. Poprzednio, najbardziej pojemne odtwarzacze z układami flash przenosiły do 16 GB danych. Nowy dysponuje pamięcią większą np. od standardowego odtwarzacza Zune i niektórych iPodów.

Wraz ze zmianą pojemności nie zmieniły się inne możliwości sprzętu, który radzi sobie z wieloma zbiorami dźwiękowymi i wideo, w tym z plikami AAC (oferowanymi w iTunes Plus). Firma chwali się możliwością przechowywania w pamięci odtwarzacza około 8 tys. nagrań muzycznych lub 110 godzin nagrań filmowych.

Niemała wbudowana pamięć Zena to nie wszystko, bo jak inne modele tej rodziny także i ten otrzymał slot dla kart pamięci SDHC, pozwalający dodatkowo rozszerzyć pojemność gadżetu.

Stronę z informacją prasową singapurskiej firmy można znaleźć tutaj. Amerykańska cena sprzętu to około 330 dolarów.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 39
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 39
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Facebook
Ostatnio komentowane