tagi

Getty Images: Google promuje fotograficzne piractwo. Jest skarga do Komisji Europejskiej

Piotr Gontarczyk 28.04.2016 11

Amerykańska firma Getty Images, tworząca internetowe repozytorium zdjęć o takiej samej nazwie, oskarża Google o promowanie fotograficznego piractwa oraz działania na szkodę jej działalności gospodarczej. Getty Images informuje o złożeniu do Komisji Europejskiej skargi na Google. Jest to już trzecia skarga, z którą ostatnio zmaga się w KE firma Google. Sprawa Getty Images dołącza do skarg w sprawie Androida oraz wyszukiwarki Google, w ramach której działa porównywarka cenowa.

Google przejmuje Fly Labs, usprawnienia dla usługi Photos w drodze

Bartosz Czechowicz 07.11.2015 6

Google przejmuje firmę Fly Labs, znaną z zaprojektowania dostępnych dla użytkowników systemu operacyjnego iOS aplikacji służących do edycji nagrań wideo - informują branżowe media. Zespół odpowiedzialny za programy Clips, Fly, Tempo oraz Crop on the Fly dołączy do oddziału zajmującego się należącą do giganta z Mountain View usługą Photos. Nietrudno się domyślić, że całość ma na celu usprawnienie działania serwisu i dodanie do niego nowych funkcji związanych z przechowywanymi przez użytkowników filmami.

Google Photos ma już 100 mln użytkowników

Bartosz Czechowicz 22.10.2015 6

Google Photos, należący do giganta z Mountain View serwis służący do przechowywania i dzielenia się materiałami wideo oraz fotografiami, ma już 100 mln użytkowników. Niesamowitą popularnością usługi firma postanowiła pochwalić się na swoim oficjalnym blogu. To spory sukces, ponieważ portal zadebiutował zaledwie w maju bieżącego roku.

Google uruchomi nową usługę udostępniania zdjęć

Adrian Kotowski 20.05.2015 3

Serwis Bloomberg donosi, że Google chce uruchomić nową usługę udostępniania zdjęć, która nie będzie wchodziła w skład sieci społecznościowej Google+. Nowy produkt mógłby zostać zaprezentowany już na najbliższej konferencji I/O, która startuje 28 maja. Informacje są o tyle prawdopodobne, że już w marcu ubiegłego roku Sundar Pichai, wiceprezes Google’a, mówił o rozdzieleniu usług. 

Nowy Google Nexus 8 z 5 GB pamięci RAM?

Piotr Gontarczyk 03.07.2014 49

Z różnych, dotychczasowych doniesień wynikało, że Google już pracuje nad nowym tabletem serii Nexus. Urządzeniem tym jest 9-calowy tablet "Volantis" firmy HTC. W sieci pojawiły się już informacje na temat tego produktu. "Volantis" wyposażony ma być w ekran dotykowy o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 2044 x 1440 pikseli (proporcje 4:3) oraz 64-bitowy procesor NVIDIA "Logan" Tegra K1. Dodatkowo tablet ma mieć aparat cyfrowy z optycznym mechaniznem stabilizacji obrazu, o rozdzielczości 8 megapikseli, a także kamerę internetową o rozdzielczości 3 megapikseli.

HTC Nexus, czyli 9-calowy tablet "Volantis"

Piotr Gontarczyk 22.06.2014 14

W przyszłym tygodniu firma Google zorganizuje kolejną konferencję I/O, w trakcie której zaprezentuje szereg nowych produktów sprzętowych i programowych, związanych z platformą Android. Wśród nich znaleźć się ma tablet o nazwie Nexus 9. Dla przypomnienia, urządzenia Nexus to seria produktów, które firma Google sprzedaje bezpośrednio konsumentom, wraz z czystymi wersjami systemu Android, bez jakichkolwiek dodatków firm zewnętrznych.

HTC One już oficjalnie

Piotr Gontarczyk 19.02.2013 47

Firma HTC zapowiedziała dziś wprowadzenie nowego modelu smartfona - HTC One. Jak twierdzi producent, aluminiowa obudowa kryje w sobie nowe możliwości interfejsu HTC Sense. Zastosowane rozwiązania, takie jak HTC BlinkFeed, HTC Zoe i HTC BoomSound mają wyznaczać nowe standardy w świecie smartfonów. HTC One faktycznie był długo tajemniczym produktem i wielu stawiało mu od długiego czasu spore wymagania. Teraz producent odsłonił oblicze swojego najnowszego dzieła.