tagi

Intel SSD 750 400 GB PCI-E – test nośnika SSD z interfejsem NVMe

Łukasz Marek 09.06.2015 58

Intel SSD 750 korzysta z nowego interfejsu NVMe. Ten model to zdecydowany krok producenta ku przyszłości, jest to bowiem pierwszy nośnik przeznaczony dla typowych konsumentów, który korzysta z tego interfejsu za pośrednictwem złącza PCI Express. Jak się zaraz przekonacie, jest on świetnym przykładem na to, że nośniki SSD mogą być znacznie szybsze i że ta wyższa wydajność faktycznie się przydaje w codziennych zastosowaniach. Oto jego test.

MSI Cashback - kolejna edycja promocji

Adam Szymański 21.05.2015 6

Firma MSI ogłosiła rozpoczęcie kolejnej edycji promocji Cashback, która ostatnio odbyła się w lutym bieżącego roku. Akcja polega na tym, że jeżeli klient zdecyduje się na równoczesny zakup płyty głównej MSI i jednego z procesorów Intela, może on otrzymać zwrot części wydanej kwoty. Promocja jest ograniczona czasowo oraz obejmuje tylko wybrane podzespoły, ale jeśli ktoś planuje zakup nowej platformy, warto by rozważyć wzięcie w niej udziału.

ASRock: pierwsze płyty główne z USB 3.1

Piotr Gontarczyk 18.02.2015 6

Firma ASRock zapowiedziała dwie płyty główne z rozwiązaniami przygotowującymi je do obsługi interfejsu USB 3.1. Nowe płyty przeznaczone będą dla procesorów Intela, a interfejs USB 3.1 uzyskiwać mają za pośrednictwem specjalnych kart rozszerzających. Obecnie nie wiadomo czy karty USB 3.1 będą sprzedawane oddzielnie, jako ew. dodatki do starszych modeli płyt głównych ASRocka.

Intel Broadwell-E w drugiej połowie przyszłego roku

Piotr Gontarczyk 12.06.2014 18

W sieci pojawiła się najnowsza mapa drogowa procesorów Intela na lata 2013 - 2015. Zawiera ona między innymi mające dopiero pojawić się platformy z procesorami "Haswell-E" (HEDT) oraz Broadwell-E, procesory "Broadwell" i "Skylake" dla podstawki LGA1151, a także mobilne "Bay Trail""Braswell" i . Ze zdobytej mapy drogowej wynika, że od 2013 do 2015 Intel łącznie będzie mieć na koncie aż 13 platform procesorowych, przeznaczonych dla różnych sektorów rynku.

Trzy układy logiki dla procesorów Intel "Haswell Refresh" i "Haswell-E"

Piotr Gontarczyk 31.03.2014 3

Nowa seria procesorów Intela, "Haswell Refresh", zbliża się coraz większymi krokami, a obok nich kroczą dumnie nowe układy logiki serii 9. Pojawiły się już informacje o tym, jak wyglądać będą najważniejsze cechy pierwszych chipsetów nowej serii, przeznaczonych dla platformy zbudowanej na podstawce LGA1150. Pojawi się też jeden układ dla platformy LGA2011-3.

Intel "Haswell Refresh" – znamy ceny nowych procesorów

Piotr Gontarczyk 03.03.2014 28

W sieci pojawiła się pierwsza wycena długo oczekiwanych procesorów Intel "Haswell Refresh", które powinny pojawić się już za kilka tygodni. Obecnie znane są ceny dziesięciu modeli, choć nie ma wśród nich układów serii "K", a więc odblokowanymi mnożnikami. Nie powinno to być niespodzianką, gdyż od dłuższego czasu mówi się, że te akurat modele pojawią się w późniejszym terminie niż pozostałe.

Procesorów Intel Broadwell nie zobaczymy w przyszłym roku. Będzie za to Haswell-E i Haswell Refresh

Eryk Napierała 05.06.2013 57

Osoby zawiedzione architekturą Haswell (czy może raczej jej niektórymi elementami, na przykład mało imponującym przyrostem wydajności w modelach desktopowych) będą miały całe dwa długie lata, żeby się do niej przekonać lub utwierdzić w swoich przekonaniach. Kolejne źródła potwierdzają niedawną plotkę mówiącą o tym, że Intel nie ma zamiaru wprowadzać w przyszłym roku procesorów Broadwell produkowanych w procesie technologicznym 14 nm. W zamian gigant przygotuje drugą generację układów opartych na mikroarchitekturze Haswell (zapewne nieco usprawnionej) oraz nowe chipsety dla płyt głównych przeznaczonych na rynek konsumencki. W 2014 roku pojawi się też nowa platforma dla stacji roboczych – Lituya Bay z procesorami Haswell-E i chipsetem X99. Właśnie taki obraz wyłania się z harmonogramów opublikowanych przez Chiński i anglojęzyczny serwis VR-Zone. Nie są to rzecz jasna oficjalne źródła, ale do tej pory nie zdarzyło się, by te portale rozpowszechniały nieprawdziwe informacje.