tagi

Supermicro C7Z97-M - płyta mATX z Intel Z97

Piotr Gontarczyk 27.12.2014 11

Skupiająca się od wielu lat głównie na korporacyjnym rynku płyt głównych, firma Supermicro ostatnimi czasy coraz częściej interesuje się rynkiem produktów konsumenckich. Kolejnym dowodem tego zainteresowania jest zapowiedziana płyta główna o nazwie C7Z97-M, a więc konstrukcja wykonana w formacie micro ATX, oparta na układzie logiki Intel Z97 Express i wyposażona w podstawkę LGA1150.

Intel Broadwell-E w drugiej połowie przyszłego roku

Piotr Gontarczyk 12.06.2014 18

W sieci pojawiła się najnowsza mapa drogowa procesorów Intela na lata 2013 - 2015. Zawiera ona między innymi mające dopiero pojawić się platformy z procesorami "Haswell-E" (HEDT) oraz Broadwell-E, procesory "Broadwell" i "Skylake" dla podstawki LGA1151, a także mobilne "Bay Trail""Braswell" i . Ze zdobytej mapy drogowej wynika, że od 2013 do 2015 Intel łącznie będzie mieć na koncie aż 13 platform procesorowych, przeznaczonych dla różnych sektorów rynku.

Asus Z97 TUF Sabranco - biała piękność z układem Z97

Piotr Gontarczyk 03.06.2014 13

Na targach Computex 2014 ekipie VR-Zone udało się dostrzec koncepcyjny projekt płyty głównej firmy Asus, znanej jako TUF Subranco. Oparta na układzie logiki Intel Z97 Express, nowa płyta wykorzystuje stylistykę ASUS TUF (The Ultimate Force), w skład której wchodzą też modele, takie jak Z97 Gryphon, Z97 Sabertooth Mark 1 czy Z97 Sabertooth Mark 2.

Intel Skylake, Haswell-E, Broadwell, Devil's Canyon - garść wieści o planach "niebieskich"

Piotr Gontarczyk 27.05.2014 26

Intel i jego kraina nowych procesorów Skylake, Devil's Canyon, Haswell-E i Broadwell, którą warto zwiedzić. Kilka dni temu pisaliśmy o specyfikacjach oraz uruchomieniu przedsprzedaży procesorów Intel "Devil's Canyon" oraz nowego modelu Pentium "K", z odblokowanym mnożnikiem. Pojawiały się spekulacje o tym, że mogą one zostać opóźnione, być może do sierpnia lub nawet września i teraz pojawiła się uaktualniona "mapa drogowa" Intela, opublikowana przez VR-Zone, która wskazuje, że procesory "Devil's Canyon" faktycznie nie pojawią się na początku przyszłego miesiąca, bo ich rynkowy debiut został przesunięty na trzeci kwartał bieżącego roku. Zajmiemy się też kwestią procesorów "Broadwell", a także przyszłorocznej, dużej zmiany architektury, jaką przynieść mają układy "Skylake". Po drodze zahaczymy też o inny, interesujący przystanek z procesorami "Haswell-E" i ich specyfikacjami technicznymi.

Płyty główne MSI Z97 Gaming

Piotr Gontarczyk 15.04.2014 7

W przyszłym miesiącu firma MSI wprowadzi do swojej oferty całą serię nowych płyt głównych, opartych na układach logiki Intel Z97, przeznaczonych dla graczy. Nie powinno to być wielką niespodzianką, gdyż jak już wiemy, Intel 11 maja oficjalnie zaprezentuje nową generację chipsetów serii 9, a także procesory "Haswell Refresh". Jednocześnie pojawią się pierwsze płyty główne z układami Z97 oraz H97.