Tagi
Publikacji na stronę
1
Mieszko Krzykowski | 10.04.2013 | 216028 odsłon | 57 komentarzy

Prawie każdemu zdarzyło się przynajmniej raz zaspać do pracy, na egzamin albo na jakieś ważne spotkanie. Moment, w którym błoga nieświadomość snu zderza się z twardą rzeczywistością nagłego przebudzenia, nigdy nie jest przyjemny i często sporo kosztuje. A co wtedy, gdy cała firma prześpi jakieś ważne wydarzenie? Kończy jak Research in Motion. Producent, który swego czasu przodował na rynku smartfonów, przegapił burzliwy okres zmian, przez co znalazł się w cieniu zupełnie nowych potęg. Ta bardzo trudna sytuacja wymagała radykalnych i bardzo ryzykownych kroków, których punktem kulminacyjnym była zmiana nazwy firmy na BlackBerry (w sumie i tak wszyscy tak ją określali ;)) i wprowadzenie smartfona BlackBerry Z10, który prawie pod każdym względem jest inny od wcześniejszych „jeżynek”.

więcej »
Eryk Napierała | 01.02.2013 | 15407 odsłon | 25 komentarzy

Na wczorajszej konferencji prasowej firma znana do tej pory pod nazwą Research In Motion (RIM), a teraz będąca po prostu BlackBerry, pokazała światu swoje dwa nowe smartfony, działające pod kontrolą zupełnie nowego systemu operacyjnego. Zarówno oprogramowanie, jak i same urządzenia są dość nietypowe. Nowe "jeżynki" nie poddały się na przykład modzie zwiększania ekranów do monstrualnych rozmiarów, mają także slot na kartę pamięci i akumulator, który można łatwo wymienić. Oprogramowanie telefonów również zaskakuje w wielu aspektach – brak w nim na przykład głosowego asystenta, robiącego furorę iOS i Androdzie, obecne są za to bardzo rozbudowane funkcje komunikacyjne i biznesowe. To wszystko w cenie wcale nie mniejszej od konkurencyjnych smartfonów z najwyższej półki.

więcej »
Eryk Napierała | 17.01.2013 | 5001 odsłon | 5 komentarzy

Na oficjalną prezentację nowych smartfonów marki BlackBerry trzeba poczekać jeszcze niecałe dwa tygodnie, ale już teraz można przyjrzeć się specyfikacjom części z nich. Wewnętrzne dokumenty RIM potwierdzają wcześniej ujawnione informacje o podzespołach smartfonów z serii L, a konkretniej występującego w czterech wersjach modelu nazwanego paradoksalnie... Z10.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 40
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 40
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Facebook
Ostatnio komentowane