tagi

Nowa konsola do gier Microsoftu to Xbox Infinity?

Piotr Gontarczyk 29.04.2013 17

W sieci pewien obrazek zyskał sobie bardzo dużą popularność, zarówno w serwisie Twitter, jak i Reddit. Obrazek ten jest o tyle istotny, o ile może zawierać rynkową nazwę, którą firma Microsoft nada nowej generacji konsoli Xbox, dziś znaną pod nazwą kodową "Durango".

Microsoft oficjalnie zapowiedział prezentację nowej konsoli Xbox!

Piotr Gontarczyk 25.04.2013 20

Miłośnicy konsol do gier z pewnością powinni w kalendarzach wyraźnie zaznaczyć dzień 21 maja, bo właśnie wtedy odbędzie się specjalne wydarzenie medialne, w trakcie którego firma Microsoft po raz pierwszy oficjalnie przedstawi nową konsolę serii Xbox, nad którą pracowała przez kilka ostatnich lat.

Gdy nowy Xbox straci kontakt z internetem, nie uruchomisz... niczego?

Piotr Gontarczyk 05.04.2013 114

W lutym bieżącego roku do sieci trafiła informacja o tym, że nowa konsola do gier firmy Microsoft ma wymagać stałego połączenia z Internetem, aby użytkownik mógł grać. Od razu pojawiło się podejrzenie, że ma to związek z jeszcze starszym doniesieniem, sprzed roku o tym, że wraz z nowymi konsolami Sony i Microsoft chcą wyeliminować handel używanymi grami. Wiemy już, że sprawa ta niemal na pewno nie dotyczy konsoli Sony PlayStation 4.

Specyfikacja nowej konsoli Microsoft Xbox

Piotr Gontarczyk 21.01.2013 137

W sieci pojawiła się domniemana specyfikacja mającej się dopiero pojawić konsoli do gier firmy Microsoft, która zastąpi na rynku urządzenie o nazwie Xbox 360. Informacje o danych technicznych konsoli, której nazwa kodowa to "Durango" pochodzą od serwis VGLeaks, który do tej pory podawał bardzo szczegółowe dane o konsolach Nintendo Wii U, ale także Sony PlayStation 4, a teraz także o nowym Xboksie.

Nowy PlayStation z większą mocą niż nowy Xbox?

Piotr Gontarczyk 17.01.2013 115

Od pewnego czasu coraz goręcej robi się wokół tematu nowej generacji konsol do gier - przede wszystkim nowej konsoli Sony PlayStation oraz Microsoft Xbox. Całkiem niedawno pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że nowe urządzenia zostaną zapowiedziane, przez obie firmy, już w marcu bieżącego roku.

Microsoft pracuje nad konsolą Xbox Surface?

Piotr Gontarczyk 06.11.2012 57

Firma Microsoft pracuje nad własnym, 7-calowym tabletem do gier. Różne źródła, zaznajomione z planami giganta z Redmond potwierdzają dotychczasowe spekulacje o tym, że wstępne planowanie sprzętu dla tabletu Xbox Surface już trwają.

16 rdzeni w nowym Xboksie - kolejna plotka

Robert Graczyk 11.04.2012 56

Dzień bez wiadomości na temat jednej z nowych konsol to najwidoczniej dzień stracony, bo coraz to nowe źródła "sprzedają" nam coraz to nowe informacje. Tym samym wyłuskanie z nich choć odrobiny prawdy staje się coraz trudniejsze, bo wiele doniesień wzajemnie się wyklucza: raz nowy Xbox jest bez napędu optycznego, innym razem zostaje wyposażony w Blu-ray, gdzieś czytamy, że w środku znajdzie się cztero, może sześciordzeniowy procesor AMD, a teraz okazuje się, że w jego miejsce wejdzie szesnastordzeniowy Power PC. Niestety, tym razem już na samym początku na usta ciśnie się komentarz w stylu "a świstak siedzi i zawija je w te sreberka".

Odświeżany Radeon i czterordzeniowy "Llano" w nowej konsoli PlayStation?

Piotr Gontarczyk 05.04.2012 100

Konsola do gier Sony PlaysStation 4, której nazwa kodowa to Orbis, może korzystać ze specjalnych układów, opartych na procesorach AMD A8-3850 i GPU Radeon HD 7670. Tak przynajmniej twierdzą źródła serwisu IGN. Taki dobór podzespołów ma zapewniać połączoną wydajność GPU dedykowanego oraz zintegrowanego w procesorze.

Na Xbox i PlayStation! Kupiłeś od kogoś używaną grę i... znowu zapłacisz albo... nie zagrasz

Piotr Gontarczyk 29.03.2012 101

Producenci konsol najwyraźniej chcą mieć swój udział w propagowaniu piractwa. Ewentualnie Microsoft i Sony chcą pokazać, gdzie mają swoich klientów. Obie firmy chcą wprowadzić nowe restrykcje w Xbox 720 i systemie PlayStation Orbis. Mają one obejmować używane gry.

AMD zapowiada grafikę z "Avatara" w konsoli Xbox 720

Piotr Gontarczyk 19.07.2011 107

Firma AMD, która przejęła ATI - twórcę procesorów grafiki dla konsoli Microsoft Xbox 360 - twierdzi, że nowa generacja Xboksa zapewni poziom szczegółowości grafiki porównywalny z tym, który można zobaczyć w filmie "Avatar", którego reżyserem był James Cameron.