tagi

Nvidia nie była zainteresowana produkcją układu dla PlayStation 4. AMD wygrało walkowerem?

Eryk Napierała 15.03.2013 190

Oficjalnie nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale w zasadzie już wiadomo, że największym zwycięzcą na rynku konsol do gier jest AMD. Układy tej firmy znalazły się w Wii U (GPU) oraz PlayStation 4 (GPU i CPU), a wszystko wskazuje na to, że także w nowym Xboksie. Rozsądek podpowiada, że rozwiązania firmy z Sunnyvale okazały się najbardziej konkurencyjne, a jednak jej oponenci twierdzą inaczej. Wiceprezes działu technologii w Nvidii -- Tony Tamasi -- stwierdził, że zabieganie o produkcję układów dla konsol najnowszej generacji było dla tej firmy nieopłacalne. Czy w takim razie AMD wygrało walkowerem?

Nowy Xbox zostanie oparty na platformie AMD?

Eryk Napierała 11.01.2013 103

Jak na razie ani Microsoft ani Sony nie ogłosiły niczego oficjalnie, ale wszystkie znaki na ziemi i w internecie wskazują, że długo wyczekiwane konsole nowej generacji zobaczymy już w tym roku. Od długiego czasu w sieci mnożą się plotki na temat specyfikacji Xboksa "Durango" i PlayStation "Orbis". Najnowsze dotyczą tej pierwszej i zapowiadają specyfikację raczej trudną do przewidzenia.

Odświeżany Radeon i czterordzeniowy "Llano" w nowej konsoli PlayStation?

Piotr Gontarczyk 05.04.2012 100

Konsola do gier Sony PlaysStation 4, której nazwa kodowa to Orbis, może korzystać ze specjalnych układów, opartych na procesorach AMD A8-3850 i GPU Radeon HD 7670. Tak przynajmniej twierdzą źródła serwisu IGN. Taki dobór podzespołów ma zapewniać połączoną wydajność GPU dedykowanego oraz zintegrowanego w procesorze.

Durango – to nazwa robocza nowego Xboxa

Eryk Napierała 17.02.2012 21

Czas wyczulić ucho na kolejne obco brzmiące słowo, tym razem zaczynające się na "D"... jak Durango. Podobno takiej właśnie nazwy Microsoft używa wewnętrznie do określania swojej nowej konsoli. Skąd ona się wzięła i co oznacza? Okazuje się, że ma taki sam sens jak "ksywka" Kinecta – Natal.

AMD zapowiada grafikę z "Avatara" w konsoli Xbox 720

Piotr Gontarczyk 19.07.2011 107

Firma AMD, która przejęła ATI - twórcę procesorów grafiki dla konsoli Microsoft Xbox 360 - twierdzi, że nowa generacja Xboksa zapewni poziom szczegółowości grafiki porównywalny z tym, który można zobaczyć w filmie "Avatar", którego reżyserem był James Cameron.