Tagi
Publikacji na stronę
1
Adam Szymański | 09.12.2014 | 43727 odsłon | 45 komentarzy

Pamiętacie wypowiedź Satya Nadelli, który przyznał, że piractwo to pewien rodzaj freemium w wykonaniu Microsoftu? Po jej przeczytaniu wydawać by się mogło, że producent Windowsa nieoficjalnie pozwala na nielegalne używanie swoich programów, bo i tak przynosi to firmie długoterminowe korzyści. Wygląda jednak na to, że nie wszystkich pracowników giganta z Redmond charakteryzuje taki typ myślenia, ponieważ właśnie media obiegła informacja, że dział prawny koncernu pozwał kilka osób, które aktywowały Windowsa 7 i pakiet Office 2010 wykorzystując te same dane osobowe.

więcej »
Eryk Napierała | 03.11.2012 | 14482 odsłony | 33 komentarze

W zeszłym tygodniu Microsoft oficjalnie wprowadził na rynek dwa systemy operacyjne: Windows 8 i Windows Phone 8․ Właśnie na to czekała niewielka amerykańska firma SurfCast, która w 2004 roku zdobyła patent na to, co Microsoft nazywa "Live Tiles", czyli "żyjącymi" kafelkami. Jako że Microsoft nie podpisał żadnej umowy z SurfCast, a mimo to wykorzystuje kafelki w interfejsie swoich nowych systemów operacyjnych, firma poczuła się dotknięta "kradzieżą" jej własności intelektualnej i złożyła do sądu stosowny pozew, domagając się odszkodowania.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 25.01.2009 | 6617 odsłon | 30 komentarzy

Program marketingowy "Vista Capable" może firmę Microsoft kosztować nawet 8,5 miliarda dolarów. Tyle może wynieść koszt ugody z klientami, którzy pozwali firmę za prowadzoną w roku 2006 kampanię reklamową systemu operacyjnego Windows Vista.

Z wyliczeń dziennikarzy serwisu TG Daily wynika, że Microsoft na Viście dotąd wygenerował około 100 miliardów dolarów przychodów. Warto pamiętać jednak, że kwota ta nie ma żadnych podstaw, w postaci oficjalnych wyliczeń Microsoftu.

W Stanach Zjednoczonych Ameryki sąd rozpatrujący pozwy przeciw firmie Microsoft ujawnił kwoty, których domagają się poszkodowani. Według Microsoftu kwota 8,5 miliarda dolarów jest mocno przeszacowana, a faktyczne straty oskarżycieli są znacznie niższe.

Jeden z biegłych, ekonomista z Uniwersytetu waszyngtońskiego wyliczył, że łączny koszt ulepszenia wszystkich komputerów, sprzedawanych ze znaczkiem "Vista Capable" zawiera sie w zakresie od 3,92 do 8,52 miliarda dolarów. Przez ulepszenie strona oskarżycieli rozumie dostosowanie ich do wymogów wszystkich wersji Visty.

Kwota ta dotyczy sprzedanych w okresie od kwietnia 2006 do stycznia 2007 roku komputerów, a więc 13,75 miliona komputerów przenośnych, i 5,65 milionów komputerów biurkowych.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 01.12.2008 | 3656 odsłon | 14 komentarzy

Holenderski dostawca oprogramowania, firma Abdalla, wchodzi na wojenną ścieżkę z Microsoftem. Firma złożyła pozew przeciwko producentowi oprogramowania, zarzucając łamanie europejskich przepisów antymonopolowych.

Według firmy Abdalla, Microsoft narzuca europejskim odbiorcom ceny wyższe niż w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W pozwie określono, że oprogramowanie Microsoftu w Europie kosztuje o 30 do 50% więcej niż za Atlantykiem.

Jak sprawa się potoczy? Na razie trudno stwierdzić. Interesujące jednak jest to, że całkiem niedawno Microsoft pozwał Abdallę do sądu. Producent oprogramowania zarzuca Abdalli sprzedaż produktów Microsoftu, bez licencji, a więc pirackich.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 65
Będzie też wersja Explore Edition. 12
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Eksperyment się nie udał. 15
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 20
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Gdy budżet jest mocno ograniczony. 9
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Facebook
Ostatnio komentowane