Tagi
Publikacji na stronę
1
Bartosz Czechowicz | 04.01.2018 | 3682 odsłony | 12 komentarzy

Wirtualny pomocnik Microsoftu sporo stracił. Cortana przestała oferować swoim użytkownikom funkcję rozpoznawania muzyki - donosi serwis Neowin. Osobom, które próbują skorzystać z tej opcji, wyświetla się komunikat o niezidentyfikowanym utworze oraz wyłączeniu przez firmę powiązanych z usługą mechanizmów.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 04.05.2015 | 15025 odsłon | 18 komentarzy

Windows Media Center w agonii jest już od blisko sześciu lat. Multimedialny kombajn Microsoftu pojawił się w 2002 roku i na wielu użytkownikach od początku robił raczej dobre wrażenie. Obecnie jednak przez brak rozwoju aplikacja stała się elementem rynkowego marginesu, z którego korzystają już tylko nieliczni.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.04.2015 | 2494 odsłony | Brak komentarzy

Wczoraj pisaliśmy o tym, że wersja beta sklepu Windows Store została wzbogacona o filmy i seriale, ale to jeszcze nie koniec nowości bo firma Microsoft już zapowiedziała, że niebawem sklep zostanie powiększony o ofertę muzyczną. Wygląda na to, że Microsoft konsekwentnie realizuje zapowiedź z ubiegłego roku, gdy zapowiedział inicjatywę "Jeden Sklep".

więcej »
Piotr Gontarczyk | 26.11.2014 | 10597 odsłon | 28 komentarzy

Prawdziwi miłośnicy muzyki starają się nie tylko dobierać odpowiedni sprzęt, a więc dobre głośniki i karty dźwiękowe, ale także wolą przechowywać swoje zbiory w formie kompresji bezstratnej, którą zapewnia na przykład FLAC. Kompresowanie treści muzycznej może odbywać się stratnie lub bezstratnie. W pierwszym przypadku uzyskuje się zauważalnie mniejsze pliki, ale kosztem jakości dźwięku. Kompresja bezstratna nie jest tak efektywna, ale z drugiej strony plik wynikowy jakością dźwięku nie różni się od źródła.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 22.12.2013 | 13601 odsłon | 38 komentarzy

Dzieło Nullsoftu, Winamp, jak na legendę przystało, nie boi się lam i trolluje Śmierć. Troszkę ponad miesiąc temu oficjalnie poinformowano o tym, że niegdyś najpopularniejszy i z pewnością kultowy odtwarzacz plików multimedialnych, Winamp, po ponad 16 latach istnienia zakończy swój żywot, a projekt oraz związane z nim usługi zamknięty. Pod koniec listopada udostępniono nowe wydanie aplikacji, które miało być ostatnim. 20 grudnia miała zostać zamknięta popularna (także dziś) usługa Shoutcast, dzięki której za pośrednictwem Internetu można słuchać ponad 50 000 mniej lub bardziej oficjalnych stacji radiowych. Termin ten minął i... no właśnie?

więcej »
Bartosz Woldański | 21.11.2013 | 17567 odsłon | 96 komentarzy

Winamp przejdzie w tym roku do historii. Po przeszło 16 latach istnienia jeden z najbardziej znanych odtwarzaczy plików multimedialnych zniknie z oficjalnej witryny i przestanie być wspierany przez twórców. Firma AOL ogłosiła tę nowinę na stronie internetowej programu.

więcej »
Eryk Napierała | 12.02.2013 | 13321 odsłon | 20 komentarzy

Od wczoraj w pięknym kraju między Odrą a Bugiem można bez przeszkód korzystać ze Spotify – usługi muzycznej dającej darmowy dostęp do internetowych "stacji radiowych", a po wykupieniu abonamentu do muzyki offline. Z serwisu można korzystać przez klienta dla systemów Windows, Mac OS i Linux, a w wersji płatnej także z Androida, iOS, Windows Phone oraz BlackBerry OS.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 21.12.2009 | 4830 odsłon | 9 komentarzy
Firma Cowon zapowiedziała wprowadzenie na rynego swojego nowego odtwarzacza przenośnego, o nazwie V5 HD. Urządzenie z 4,8-calowym wyświetlaczem umożliwia odtwarzanie filmów w rozdzielczości 720p.

Obraz można przesłać na ekran telewizora poprzez złącze HDMI lub Cinch. Odtwarzacz pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE 6.0, dzięki czemu użytkownik zyskuje dostęp do szerokiego wachlarza prostych aplikacji.

Urządzenie umożliwia korzystanie z gier Flash, dyktafonu, czytnika RSS, a także – opcjonalnie - z tunera telewizyjnego T-DMB. Cowon V5 HD wyposażono w 32 GB wewnętrznej pamięci flash oraz w czytnik kart SD(HC). Bateria umożliwia oglądanie filmów przez 10 godzin lub słuchanie muzyki przez maksymalnie 45 godzin.

Korea Południowa ma być pierwsyzm krajem, w którym V5 HD będzie można nabyć. Cena ma wynieść 299.000 wonów (równowartość około 735 złotych).

więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 11.11.2009 | 2242 odsłony | 3 komentarze

Francuscy programiści z Koyote Soft udostępnili na swojej witrynie nową wersję - 1.9 -  niewielkiego, darmowego narzędzia o nazwie Free CD Ripper.

Zgodnie z nazwą aplikacja jest przeznaczona do zgrywania ścieżek audio z płyt Audio CD do postaci plików muzycznych. Program umożliwia jednoczesne przekonwertowanie zgrywanego z krążka materiału dźwiękowego. Obsługiwane są wszystkie popularne formaty plików muzycznych, takie jak: MP3, OGG Vorbis, FLAC oraz nieskompresowany WAV.

Oprócz zgrywania i konwersji ścieżek Free CD Ripper 1.9 pozwala na edycję tagów w plikach muzycznych (częściowo automatyczną, dzięki obsłudze baz CDDB). Program dysponuje również funkcjami tworzenia obrazów CUE/BIN i nagrywania z nich płyt audio.

Program dostępny jest we francuskiej i angielskiej wersji językowej. Jednak ma na tyle prosty interfejs, że bariera językowa z pewnością nie będzie przeszkodą. Free CD Ripper 1.9 jest już do pobrania ze strony Koyote Soft.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 05.04.2009 | 11482 odsłony | 38 komentarzy

Ile nienawiści do Microsoftu może wywołać idiotyczna plotka? W mijającym tygodniu przez wiele serwisów internetowych przelała się strasząca tytułami informacja o tym, że opracowywany przez Microsoft system operacyjny Windows 7 nie będzie pozwalał korzystać z zewnętrznych dekoderów strumieni obrazu i dźwięku (na przykład ffdshow, CoreAVC, XviD, DivX, i wielu innych).

Wnioski takie wyciągnięto na podstawie problemów z działaniem takich dekoderów w dwóch kompilacjach testowych systemu Windows 7. Dodatkowo niemożliwym okazało się obejście ustawień priorytetów dla dekoderów (systemowe miały najwyższy).

Powstało wiele teorii spiskowych, wśród których najpopularniejszą stała się ta, mówiąca o zamiarach Microsoftu "wykoszenia" twórców niezależnych kodeków. W efekcie wielu już zacierało łapki na myśl o oczywistych procesach sądowych.

Z własnych źródeł dowiedzieliśmy się, że firma Microsoft nie zamierza opisywanych blokad wprowadzać. Jako że Windows 7 nie został jeszcze ukończony, trudno na razie jednoznacznie stwierdzić, czy wbudowane dekodery nie będą faktycznie miały najwyższego priorytetu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że może to dotyczyć tylko programów Windows Media Player oraz Windows Media Center.

Microsoft rozważa możliwość przygotowania tych aplikacji tak, aby w pierwszej kolejności sięgały po dekodery systemowe. Powód jest jeden i w dodatku bardzo sensowny. Domyślne skonfigurowanie systemu w ten sposób ochroni najmniej doświadczonych użytkowników systemu Windows przed skutkami ewnetualnego bałaganu w zainstalowanych kodekach.

Nic z tego nie będzie dotyczyć niezależnych aplikacji multimedialnych, takich jak na przykład Media Player Classic (Home Cinema), Winamp, KMPlayer, i innych.

Najważniejsze jest jednak to, że cała afera wybuchła wokół kompilacji, której poszukiwacze teorii spiskowych oraz krzykacze w ogóle nie powinni mieć.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 56
Będzie też wersja Explore Edition. 11
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 79
Portugalia w jednym szeregu z Włochami i Rosją. 26
Czasem porzucenie Steama jest po prostu opłacalne. 43
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Dzięki internetowi jest ona niepotrzebna. 11
Przewody już są, potrzeba jeszcze sprzętu. 26
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Facebook
Ostatnio komentowane