W sieci pojawiły się "rozkłady jazdy" układów SoC (System-on-a-Chip) Atom firmy Intel, na których zamieszczono mające dopiero pojawić się nowe konstrukcje, produkowane w wymiarze technologicznym 14 nanometrów, przeznaczone dla smartfonów oraz tabletów. Od dłuższego czasu wiemy już, że następna generacja procesorów Intel oparta będzie na architekturze Airmont, która zastąpi obecnie stosowaną w 22-nanometrowych Atomach architekturę Silvermont. W "rozkładzie jazdy" pojawia się jednak kolejna architektura, Goldmont, która pojawić się powinna w przyszłym roku.
więcej »Pierwszy NUC stworzony przez Intela może rozczarowywać, między innymi brakiem USB 3.0 czy miejsca na dysk twardy. Tych wad jest pozbawiony najnowszy komputerek Acera – model Revo RL80. Dodatkowe możliwości okupił wielkością, ale nadal jest mikrusem w porównaniu do przeciętnego PC-ta.
więcej »Stacja robocza może kojarzyć się z wielką buczącą skrzynią schowaną gdzieś pod biurkiem i to nie bez przyczyny, bo nawet nowym modelom brak gracji. O tym, że wydajny komputer wcale nie musi tak wyglądać, przekonało już Apple wprowadzając kilka lat temu 27-calowego iMaka. Jakiś czas temu podobny, ale dużo mocniejszy sprzęt stworzyło HP. Nowemu XPS-owi One 27 zdecydowanie bliżej do komputera z logo nadgryzionego jabłka.
więcej »W czasie, kiedy coraz więcej form prezentuje swoje wariacje na temat platformy AMD Brazos, Gigabyte postanowiło zostać przy sprawdzonej już technologii i wykorzystać do budowy nowego netbooka platformę procesorową Pine Trail. Netbooka dość nietypowego, bo wyposażonego w obrotowy ekran dotykowy.
więcej »Idea tabletu z dwoma systemami operacyjnymi, w tym szczególności jednym pochodzącym z Redmond, drugim z Mountain View, nie jest już nowa. Wystarczy przypomnieć sobie 7-calowe urządzenie firmy ViewPad zaprezentowane na zeszłorocznych targach IFA. Takie tablety spotyka się jednak cały czas bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej zaś są one prawie kwadratowe.
więcej »