Tagi
windows
360desktop
Publikacji na stronę
1
Piotr Bulski | 28.09.2007 | 6073 odsłony | 15 komentarzy
Szeroki wirtualny monitor. Pewna firma proponuje sposób na powiększenie dostępnego w systemie Windows pulpitu, bez konieczności dokupowania kolejnych ekranów i pracy na wielu monitorach jednocześnie, czy stosowania oprogramowania zapewniającego dodatkowe wirtualne pulpity. 360desktop proponuje zamianę płaskiego ekranu w wirtualny pierścień, którego fragmenty widać na monitorze. W razie potrzeby, można go obrócić, zyskujący tym samym dostęp do dodatkowego miejsca na pulpicie.

Narzędzie nie zastępuje dostępnego w systemie Windows interfejsu, a jedynie sprawia, że pulpit staje się znacznie szerszy (wielkość ta nie jest określona, choć granicą są zapewne możliwości systemu). Jak sama nazwa produktu wskazuje, możliwość przesuwania się po pulpicie 360desktop kiedyś się kończy, a użytkownik może, przemieszczając się w jednym z kierunków, dotrzeć do miejsca w którym podróż rozpoczął.

Zastosowanie 360desktop oznacza więcej miejsca na pulpicie. To sposób na umieszczenie na nim czegoś więcej od zwyczajowych ikon ze skrótami czy też folderów. Przedstawiciele firmy widzą wiele zastosowań tej powierzchni, w tym m.in. reklamowe, kiedy to obrotowe tło mogłoby stać się swego rodzaju interaktywnym bannerem.

Świetnym tłem dla tego typu produktu mogłaby być Panorama Racławicka ;). Poniżej możecie zobaczyć film prezentujący technologię australijskiej firmy w działaniu (podobno w ostatecznej formie program ma oferować bardziej płynną pracę).

Rozwiązanie zaprezentowano podczas amerykańskiej imprezy DemoFall 2007 w San Diego. Oprogramowanie dla systemu Windows ma być dostępne w listopadzie, możliwe też że pojawi się wersja dla systemu Mac OS. Obecnie produkt znajduje się w fazie beta. Aplikacja ma być darmowa.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Eksperyment się nie udał. 12
Solidny przedstawiciel segmentu premium. 12
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 17
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Sprzęt dla graczy. Vivo ogłosiło, że planuje uruchomić nową markę produktów, iQOO. 5
Chińczycy zaplanowali dwa modele. Huawei 26 marca pokaże nowe urządzenia z serii P30. 7
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 30
Gdy budżet jest mocno ograniczony. 9
Eksperyment się nie udał. 12
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 17
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 30
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Facebook
Ostatnio komentowane