tagi

Windows 10 zdradza co stało się z aktualizacją Update 2 dla Windows 8.1

Piotr Gontarczyk 05.10.2014 51

Windows Threshold, Windows 8.1 Update 2, Windows 9 i Windows 10 to nazwy, które kolejno zaczęły funkcjonować w mediach od końcówki ubiegłego roku. Po wprowadzeniu na rynek systemu operacyjnego Windows 8 firma Microsoft ujawniła, że zmienia politykę wydawania aktualizacji, rezygnując z tzw. pakietów serwisowych (Service Pack). Potwierdzeniem tej zmiany był Windows 8.1, który zależnie od punktu widzenia traktowany jest jako aktualizacja dla Windowsa 8 lub jego następca.

Windows 9 za darmo dla użytkowników Windows 8 i Windows 8.1

Piotr Gontarczyk 28.09.2014 63

Na początku sierpnia staraliśmy się wykazać, że istnieją poważne podstawy do tego aby system operacyjny Windows 9 oferowny był za darmo. Przez następne tygodnie co jakiś czas pojawiały się plotki mogące takie twierdzenie potwierdzać, ale w ślad za nimi zwykle podążały doniesienia sugerujące coś odwrotnego. Wreszcie mamy prawdziwy konkret, a więc wypowiedź oficjalną i to nie byle kogo, a szefa indonezyjskiego oddziału firmy Microsoft.

Windows 9 - zobacz nowe Menu Start w akcji

Piotr Gontarczyk 12.09.2014 77

Microsoft prezentował już nowe Menu Start systemu operacyjnego Windows 9, a kilkadziesiąt godzin temu w sieci pojawiły się zrzuty ekranowe przedstawiające zmiany w interfejsie użytkownika, ale dziś odświeżone Menu Start możemy zobaczyć na filmie. Menu Start zostało całkowicie wyeliminowane w systemie Windows 8, wraz z przyciskiem Start. W Windowsie 8.1 Microsoft próbował odpowiedzieć na krytykę w tej sprawie, ale ostatecznie ograniczył się jedynie do przywrócenia przycisku Start na pasku zadań. To dla wielu ludzi wciąż za mało i z tego powodu w systemie Windows 9 powróci Menu Start, ale w zmienionej formie.

Windows 9 - nowe informacje o specjalnej promocji dla użytkowników Windows 8.1

Adrian Kotowski 29.08.2014 65

Do premiery Windows 9 pozostało już tylko kilka miesięcy, a kolejne informacje wskazują, że jest na co czekać. Według rosyjskiego blogera WZORA nowy system Microsoftu może być darmowy dla użytkowników Windows 8.1. Gigant z Redmond szykuje dla nas naprawdę ciekawą ofertę. 

Windows 9... za darmo? Są argumenty "za"

Piotr Gontarczyk 04.08.2014 43

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że druga aktualizacja (Update 2) dla systemu operacyjnego Windows 8.1 pojawi się 12 sierpnia, a więc w tradycyjny dla Microsoftu "Patch Tuesday", a więc wtorek poprawek. Źródła Mary Jo Foley z ZDNetu potwierdzają ten termin i dodają, że Microsoft nie zamierza z tej aktualizacji robić większej sprawy.

Aktualizacja Update 2 dla Windows 8.1 zadebiutuje 12 sierpnia

Adrian Kotowski 22.07.2014 28

Microsoft nadal oficjanie nie ujawnił, kiedy moglibyśmy spodziewać się kolejnej większej aktualizacji dla Windows 8.1. Dzięki jednemu z rosyjskich portali poznaliśmy jednak datę premiery Update 2 dla najnowszego systemu giganta z Redmond. Niestety nadal nie wiemy zbyt wiele o zmianach.

Microsoft mówi o zmianach. Nowy Windows, smartfony Lumia i nie tylko

Piotr Gontarczyk 16.07.2014 47

W trakcie konferencji WPC (Worldwide Partner Conference) firma Microsoft przedstawiła sporo ważnych informacji na temat przyszłości własnej, a także swoich produktów oraz usług. Czasy się zmieniają, a rynek elektroniki użytkowej wraz z nimi. Microsoft należy do tych firm, które prawdopodobnie najbardziej zdają sobie z tego sprawę - przynajmniej muszą. Kiedyś Windows był praktycznie standardem w całej branży komputerów osobistych, ale to już się zmieniło. Część konsumentów przeszła na stronę firmy Apple, ale "legenda" Windows  najbardziej ucierpiała z powodu poważnej przemiany, którą wywołało pojawienie się iPhone'a, a więc pierwszego, nowoczesnego smartfona, a potem iPada - pierwszego, nowoczesnego tabletu. W ślad za Apple poszła firma Google, a Microsoft z czasem coraz bardziej odstawał z tyłu. Coraz większe spadki sprzedaży tradycyjnych "pecetów" z systemami Windows sprawiły, że Microsoft w ostatnich latach zmuszony został do poważnego przemyślenia swoich perspektyw.

Menu Start w Windows 9 - pierwsza grafika

Adrian Kotowski 14.07.2014 58

W ostatnich miesiącach bardzo głośno jest o powrocie menu Start do systemu Windows. Microsoft już zapowiedział, że możemy się go spodziewać w kolejnej wersji ich produktu, ale aż do teraz nie wiedzieliśmy, jak może wyglądać. 

Menu Start dopiero w Windows 8.1 Update 3

Adrian Kotowski 27.06.2014 48

Microsoft przygotowuje się do udostępnienia aktualizacji Update 2 dla Windows 8.1, a użytkownicy tego systemu z pewnością wyczekują już, kiedy pojawi się w nim stare dobre menu Start. Jak wynika z najnowszych informacji będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Użytkownicy Windows XP nie przesiadają się na "ósemkę". Czekają na Windows 9

Adrian Kotowski 26.05.2014 71

Choć w zasadzie nie wiadomo jak wyglądać ma Windows 9 i czym tak naprawdę ma być, to wiele osób właśnie w nim upatruje godnego następcy Windows XP. Użytkownicy „ikspeka” nie chcą korzystać z Windows 8 i duża ich grupa postanowiła odpuścić sobie zakup obecnie dostępnych systemów Microsoftu czekając na Windows 9.

Windows 9 może zadebiutować już w 2015 roku

Adam Szymański 18.05.2014 36

Microsoft pod wodzą Satya Nadelli zmienił nieco nastawienie do systemu wydawniczego Windowsa. Po "ósemce" szybko zdecydowano się na stworzenie wersji 8.1, która zmieniała część z krytykowanych rozwiązań. Niektóre przecieki dotyczące następnego Windowsa sugerują, że Microsoft zdecyduje się na jego wydanie jeszcze w 2015 roku. Data ta została poniekąd potwierdzona.

Windows 8.1 Update 2 już w sierpniu. Z Menu Start?

Piotr Gontarczyk 22.04.2014 34

Firma Microsoft dopiero co udostępniła Update 1 dla systemu operacyjnego Windows 8.1, ale najwyraźniej już pracuje nad kolejną, dużą aktualizacją, na którą nie będzie trzeba długo czekać. Mary Jo Foley z ZDNetu, powołoując się na swoje źródła twierdzi, że druga duża aktualizacja Windowsa 8.1 może pojawić się już w sierpniu bieżącego roku.

Windows 8.1 Update 1 już krąży po sieci

Bartosz Woldański 03.02.2014 77

Na łamach PCLab.pl już zdążyliśmy się rozpisać o najnowszej aktualizacji do systemu operacyjnego Windows 8.1 i mimo że do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, to wczesna wersja update’u wyciekła wczoraj do sieci. Tym samym potwierdziły się nasze wcześniejsze przypuszczenia o tym, że aktualizacja pojawi się w internecie lada dzień.

Windows 8.1 Update 1 – garść nowych informacji o aktualizacji systemu operacyjnego

Piotr Gontarczyk 27.01.2014 61

Firma Microsoft przygotowuje pierwszą, dużą aktualizację dla systemu operacyjnego Windows 8.1, obecnie znaną pod nazwą Update 1, a w sieci pojawiają się kolejne zrzuty ekranowe z kompilacji rozwojowych tego pakietu poprawek. Do tej pory spekulowano o tym, że Windows 8.1 Update 1 ma pojawić za około dwa miesiące, a z najnowszych doniesień wynika, że stanie się to dokładnie 11 marca.

Windows 9 – RTM pod koniec października

Piotr Gontarczyk 22.01.2014 65

Znane od lat i wysoko cenione źródło przecieków oprogramowania firmy Microsoft, WZor, zabrało głos w sprawie ostatnich spekulacji na temat systemu operacyjnego Windows 9, który rzekomo miałby pojawić się już w przyszłym roku. Według WZora, zakończenie prac nad tym wydaniem, a więc osiągnięcie statusu RTM (Release to Manufacturing) zostało zaplanowane na dokładnie 21 października bieżącego roku.

Windows 9 już za trochę ponad rok. Co z Windowsem 8.2?

Piotr Gontarczyk 12.01.2014 76

Projekt Threshold firmy Microsoft w ostatnich tygodniach pomału nabierał rumieńców, wcześniej uważany za Windowsa 8.2, a obecnie już za następne wydanie - system operacyjny Windows 9. Z najnowszych doniesień (nieoficjalnych oczywiście) wynika, że Microsoft system Windows 9 na rynek zamierza wprowadzić w kwietniu 2015 roku roku, a jego oficjalna zapowiedź ma pojawić się w trakcie tegorocznej konferencji BUILD.

Windows 9 opóźniony. Pojawi się dopiero w 2015 roku

Piotr Gontarczyk 18.10.2013 68

Microsoft dziś oficjalnie wprowadził na rynek nowy system operacyjny, Windows 8.1, który jednocześnie (od wczoraj) dostępny jest jako aktualizacja dla liczącego sobie zaledwie rok Windowsa 8. Czy Windows 8.1 sprawi, że kafelkowa "rewolucja" Microsoftu nabierze rozpędu? Odpowiedź na to pytanie jest jeszcze przed nami. Już teraz jednak pojawiają się niezbyt optymistyczne wieści o następnym wydaniu konsumenckiego systemu operacyjnego firmy z Redmond.

Windows 9, Windows 10 i nie tylko - co planuje Microsoft?

Piotr Gontarczyk 01.09.2013 85

Podczas gdy Microsoft przygotowuje się do wprowadzenia na rynek Windowsa 8.1 "Blue", w sieci pojawiają się nowe informacje o przyszłości systemów operacyjnych tej firmy. Pomimo zmasowanych kampanii reklamowych Windowsa 8, Windowsa RT oraz Windowsa Phone 8, w Microsofcie nastroje nie są optymistyczne, a to ze względu na to, że firma straciła wigor na rynku komputerów osobistych (tzw. "pecetów") i nie zyskała niczego na froncie urządzeń mobilnych. Skutkiem tej sytuacji mają być radykalne zmiany.