tagi

Użytkownicy walczą o zachowanie marki Lumia

Adrian Kotowski 16.09.2014 20

Jak już dobrze wiadomo od kilku dni, Microsoft planuje porzucić swoje marki Nokia Lumia i Windows Phone zastępując je nowymi. W pierwszym przypadku mielibyśmy otrzymać po prostu nazwę Microsoft, z czym nie do końca zgadzają się sami użytkownicy. Ci ostatni apelują do giganta z Redmond o zmianę swojej decyzji.

Windows Phone 8.1 GDR2 z polską Cortaną dla deweloperów już w październiku

Adrian Kotowski 15.09.2014 15

Wygląda na to, że już niedługo polscy użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone będą mogli bez problemu skorzystać z cyfrowej asystentki Cortany. Co najważniejsze dla nas, program w końcu ma rozpoznać język polski. Pojawiły się też informacje o tym, jak wyglądać ma aktualizacja do Windows Phone 9 (czy może raczej Windows 9).

Microsoft mówi o zmianach. Nowy Windows, smartfony Lumia i nie tylko

Piotr Gontarczyk 16.07.2014 47

W trakcie konferencji WPC (Worldwide Partner Conference) firma Microsoft przedstawiła sporo ważnych informacji na temat przyszłości własnej, a także swoich produktów oraz usług. Czasy się zmieniają, a rynek elektroniki użytkowej wraz z nimi. Microsoft należy do tych firm, które prawdopodobnie najbardziej zdają sobie z tego sprawę - przynajmniej muszą. Kiedyś Windows był praktycznie standardem w całej branży komputerów osobistych, ale to już się zmieniło. Część konsumentów przeszła na stronę firmy Apple, ale "legenda" Windows  najbardziej ucierpiała z powodu poważnej przemiany, którą wywołało pojawienie się iPhone'a, a więc pierwszego, nowoczesnego smartfona, a potem iPada - pierwszego, nowoczesnego tabletu. W ślad za Apple poszła firma Google, a Microsoft z czasem coraz bardziej odstawał z tyłu. Coraz większe spadki sprzedaży tradycyjnych "pecetów" z systemami Windows sprawiły, że Microsoft w ostatnich latach zmuszony został do poważnego przemyślenia swoich perspektyw.

Windows, Windows RT i Windows Phone połączą się w jeden system operacyjny?

Piotr Gontarczyk 28.11.2013 38

Mimo że wszystkie nowe systemy operacyjne, które firma Microsoft sprzedaje, oparte są w dużej mierze na tym samym jądrze Windowsa 8, to jednak są one w praktyce zupełnie różne i pod wieloma różnymi względami ze sobą niekompatybilne. W tym roku zaczęły pojawiać się pogłoski o tym, że Microsoft planuje połączenie systemów operacyjnym Windows RT oraz Windows Phone tak, aby uzyskać jeden system przeznaczony dla różnych typów urządzeń przenośnych. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że ewentualne plany uległy zmianie i idą jeszcze dalej - ku połączeniu wszystkich konsumenckich Windowsów w jeden.