Windows 7

Windows 7 to kolejna wersja popularnego systemu operacyjnego na komputery stacjonarne i przenośne. Microsoft w porównaniu z poprzednią dystrybucją wprowadził w nim sporo nowości, w tym możliwość szyfrowania pamięci przenośnych oraz usprawniony interfejs Areo. Windows 7 do dziś używany jest przez wielu użytkowników

Windows 7 to cieszący się ogromną popularnością system operacyjny firmy Microsoft. Uznanie wśród użytkowników zdobył dzięki dużo sprawniejszemu działaniu niż krytykowany przez wielu Windows Vista. W porównaniu do poprzednika, usprawniono interfejs Aero oraz poprawiono działanie menu Start, a także pasek zadań. Nowościami zaprezentowanymi w Windows 7 są ułatwiający pracę z wieloma oknami mechanizm Aero Snap i Aero Shake. Ten wydany w 2009 r. system operacyjny od Microsoftu nadal wykorzystywany jest do codziennej pracy przez wielu użytkowników. Opierając się na innowacjach wprowadzonych przez swoich poprzedników, Windows 7 to system operacyjny, który idzie o krok dalej. Microsoft wypuścił następcę Windows Visty, aby zapewnić użytkownikom na całym świecie gwarancję niezawodności, kompatybilności, wydajności i bezpieczeństwa w trakcie wykonywania operacji na komputerze. Do tej pory jest to chętnie używana wersja systemowa Windowsa – i trudno się dziwić, ponieważ wprowadzała wiele innowacji, ale nadal była edycją stabilną, bez masy usterek.

Windows 7 - Nowinki, które pokochali użytkownicy

Windows 7 jako pierwszy posiadał tak zwane Biblioteki, czyli wirtualne foldery oraz możliwość szyfrowania zewnętrznych pamięci za pomocą funkcji Bitlocker. Opisywany system operacyjny Microsoftu to także usprawnione kompozycje pulpitu oraz brak bocznego paska wykorzystywanego w „Viście” do wyświetlania gadżetów. Windows 7 dystrybuowany jest wraz z bibliotekami multimedialnymi DirectX 11 oraz przeglądarką Internet Explorer 8. Co ważne, Windows 7 oznaczony został nazwą kodu Windows NT. Oznacza to, że większość programów wydanych na poprzednie systemy Microsoftu będą kompatybilne z „siódemką”. Dodano również nowy interfejs „Centrum akcji”, aby zapewnić przegląd informacji o bezpieczeństwie i konserwacji systemu, a także wprowadzono poprawki w systemie kontroli konta użytkownika. Windows 7 jest dostarczany ze zaktualizowanymi wersjami kilku aplikacji, w tym Internet Explorer 8, Windows Media Player i Windows Media Center.

Windows 7 - I jeszcze więcej innowacji...

Windows 7 skupia najlepsze funkcje wprowadzone przez swojego poprzednika i przynosi znacznie lepszą wydajność rozruchu, natywną obsługę obrazów VHD oraz odnowiony pasek zadań z wieloma ulepszeniami. Do największych zmian należy także możliwość bardziej płynnego i łatwego poruszania się po folderach i plikach oraz przypinania elementów do paska zadań i tworzenia „List szybkiego uruchamiania”. Windows 7 jest wyposażony w rozwinięty DirectX w wersji 11, który powinien spodobać się programistom. Windows 7 był, jest i prawdopodobnie pozostanie jedną z najszybszych, najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych wersji systemu operacyjnego wydanego przez firmę Microsoft. Instalacja Windowsa 7 powinna przebiegać bez problemów i skomplikowanej konfiguracji. Dlatego mamy radę: jeśli chcesz zdecydować się na starszą edycję systemu giganta z Redmont, pobierz Windows 7 – nie będziesz zawiedziony.

Windows 7 - Ten system operacyjny nie przeszedł jeszcze do historii

Chociaż od premiery systemu Windows 7 minęła już prawie dekada, to jest on nadal niezwykle popularny wśród użytkowników. Po krytykowanej „Viście”, która nie skradła serc klientów, do dziś sprzedano ponad 700 milionów licencji „siódemki”. Wartość ta ciągle wzrasta. Pierwsze wzmianki o Windows 7 trafiły do internetu jeszcze w 2007 r., a rok później rozesłane zostały do partnerów firmy wersje testowe Milestone, które na tak wczesnym etapie produkcji już zapowiadały spory sukces. Stabilne wydanie na pecety do sprzedaży trafiło pod koniec października 2009 r. Na rynku dostępnych jest aż sześć edycji Windowsa 7: Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise oraz Ultimate, różniących się od siebie dodatkowymi funkcjami.

Windows 7 - Wymagania sprzętowe i dodatkowe informacje

Do prawidłowego działania Windowsa 7 potrzebujemy minimum 1 GB pamięci operacyjnej dla wersji 32-bitowej oraz 2 GB pamięci operacyjnej dla 64-bitowej edycji, 16 GB przestrzeni na dysku, kartę graficzną zgodną z DirectX oraz procesor z zegarem o taktowaniu minimum 1 GHz (Intel Pentium lub AMD Athlon lub lepszy).

Windows 7 to najbardziej udany system operacyjny w historii firmy Microsoft. „Siódemka" powstała w bardzo krótkim czasie, ponieważ gigant oprogramowania z Redmond za wszelką cenę chciał ukrócić falę negatywnych komentarzy, jakie spadły na firmę po premierze Windows Vista.