Tagi
Publikacji na stronę
1
Eryk Napierała | 04.08.2011 | 4998 odsłon | 8 komentarzy

Dobiegła końca pierwsza tura eliminacji do krajowego etapu rozgrywek World Cyber Games 2011. Po dwóch tygodniach zmagań, wyłoniono finalistów w takich „dyscyplinach” jak Counter Strike 1.6, FIFA 11, League of Legends i Starcraft 2.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 16.11.2009 | 12562 odsłony | 35 komentarzy
Polscy zawodnicy odnieśli sukces: zdobyli dwa medale podczas rozgrywanych w chińskim Chengdu finałów WCG, trwającej cztery dni olimpiady sportów elektronicznych. Jest to najlepszy występ biało-czerwonych w historii World Cyber Games.

Finały WCG odbyły się w dniach 11-15 listopada i przyciągnęły 600 zawodników z 65 krajów, którzy toczyli boje w 12 grach. W pięciu z nich udział wzięli Polacy. Aż w dwóch – grze FIFA 09 oraz Counter-Strike 1.6, polscy zawodnicy stawali na podium. W rywalizacji medalowej Polacy jako reprezentacja narodowa zajęli siódme miejsce. Liderami zostali Koreańczycy (trzy złote, dwa srebrne oraz trzy brązowe medale). Zawody obserwowało 82 tysięcy widzów i 600 dziennikarzy.

Turniej FIFA 09 zakończył się w sobotę 14 listopada. Walka była bardzo wyrównana, ponieważ do Chin zjechała czołówka najlepszych zawodników z całego świata. Piotr „Pio_” Zajkowski wywalczył brąz po zaciętych rozgrywkach grupowych i finałowych. I miejsce zajął Niemiec – Chris „ChrissyB” Bullard.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły finałowym rozgrywkom w grze Counter Strike 1.6. AGAiN – zespół biało-czerwonych, w skład którego weszli Filip „Neo” Kubski, Łukasz „LUq” Wnęk, Wiktor „TaZ” Wojtas (kapitan drużyny), Jakub „Kuben” Gurczyński oraz Mariusz „Loord” Cybulski, rozpoczął marsz po złoto od porażki z chińską drużyną Tyllo.

Kolejne pojedynki, równie wyczerpujące, były już zwycięskie. Po zaciętej walce finałowej z szwedzkim fnatic, Polacy podnieśli do góry ręce w euforii zwycięstwa. Za I miejsce otrzymali 35 tysięcy dolarów w gotówce oraz ponad 2000 dolarów w nagrodach rzeczowych.

Wcześniej drużyna AGAiN zdobyła mistrzostwo w Counter-Strike'a 1.6 podczas WCG 2006. Relacja z finałowej rozgrywki w Counter-Strike 1.6 dostępna jest na portalu youtube.com pod adresem www.youtube.com/watch?v=fYUYhlocHcY.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 65
Będzie też wersja Explore Edition. 12
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Eksperyment się nie udał. 16
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 20
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Gdy budżet jest mocno ograniczony. 9
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Facebook
Ostatnio komentowane