Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 28.09.2012 | 5222 odsłony | 7 komentarzy

Parę dni temu firma ZTE poinformowała o tym, że planuje wprowadzenie na rynek własnego modelu tabletu, pracującego pod kontrolą systemu operacyjnego. Dziś, w trakcie specjalnej konferencji prasowej w San Francisco, w trakcie której Intel omawiał przede wszystkim architekturę procesora "Clover Trail", producent przedstawił pierwsze szczegóły związane ze specyfikacją tabletu V98 firmy ZTE.

więcej »
Marcin Karbowniczek | 03.09.2012 | 60773 odsłony | 22 komentarze
Przenośny sprzęt obecnie często jest wyposażany w gniazdo kart SIM, dzięki którym może korzystać z internetu za pośrednictwem operatorów komórkowych. Ceny pakietów danych zazwyczaj są znacznie korzystniejsze w droższych abonamentach, ale regularne ich opłacanie jest w sumie bardzo kosztowne. Nierzadko optymalnym rozwiązaniem byłoby użycie jednej karty w wielu urządzeniach jednocześnie. Pozwala na to modem 3G z funkcją routera, taki jak Manta MWR01. więcej »
Eryk Napierała | 17.01.2011 | 29751 odsłon | 21 komentarzy

Od jakiegoś czasu (ściślej od targów CES 2011) w sieci krąży coraz więcej coraz bardziej sprecyzowanych plotek i pogłosek na temat następcy najpopularniejszego tabletu na świecie – iPada. Najbardziej godne uwagi są trzy informacje: dotyczące jego ekranu, procesora i... obsługi wymiennych nośników pamięci.

więcej »
Marcin Karbowniczek | 19.07.2010 | 1010046 odsłon | 37 komentarzy
Telefonia komórkowa w ciągu ostatnich lat bardzo się rozwinęła, oplatając co większe miejscowości swoimi bezprzewodowymi mackami tzw. trzeciej generacji. Skuteczność transmisji radiowej w paśmie UMTS i gęstość rozmieszczenia stacji bazowych są już na tyle duże, że operatorzy telefonii komórkowej stali się poważną konkurencją dla dotychczasowych dostawców internetu. Ulice miast zaroiły się od reklam bezprzewodowego dostępu do internetu oraz modemów, które pozwalają bez użycia kabli wpiąć się do globalnej sieci. W efekcie modemy GSM to obecnie popularne akcesoria komputerowe, które z braku rzetelnych testów porównawczych z reguły są wybierane tylko na podstawie ceny lub opinii sprzedawcy. Postanowiliśmy to zmienić. Oto test modemów GSM podłączanych do USB. więcej »
Piotr Gontarczyk | 23.07.2009 | 3993 odsłony | 6 komentarzy

W połowie sierpnia ma ruszyć sprzedać nowego modelu małego komputera przenośnego firmy Acer. Timeline 1810T  waży jedynie 1,4 kg, i został wyposażony w podświelany diodami ekran o przekątnej 11,6 cala (natywna rozdzielczość to 1366 x 768 pikseli).

Za około 500 euro będzie można nabyć wersję z procesorem Intel Core 2 Solo SU3500, 2 GB pamięci RAM, dyskiem twardym o pojemności 250 GB oraz procesorem grafiki Intel GMA 4500MHD.

Pozostałe cechy nowego notebooka to: kontroler sieci bezprzewodowych, kontroler sieci przewodowych, moduł Bluetooth, wyjście HDMI oraz sześciokomorowy akumulator. Według producenta komputer zasilany z akumulatora może pracować nawet przez 8 godzin.

Wersja z obsługą UMTS, 3 GB pamięci RAM i prawdopodobnie bardziej pojemnym dyskiem ma kosztować około 600 euro.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.10.2008 | 12805 odsłon | 8 komentarzy

Media-Tech MT4205 jest niewielkich rozmiarów urządzeniem mającym duże możliwości i wiele trybów pracy takich jak: Access Point, Router i klient sieci bezprzewodowej. MT4205 jest przenośnym rozwiązaniem głównie dla użytkowników podróżujących, zapewniającym bezprzewodową łączność w standardzie B i G.

Dodatkowo ten mały gadżet ma zintegrowane dwa porty USB umożliwiające podłączenie urządzeń i udostępnienie ich wszystkim użytkownikom sieci LAN. Dzięki temu możliwe jest udostępnienie drukarki i plików, a także na przykład kamery internetowej.

Podłączając dysk USB Flash lub USB HDD można stworzyć serwer FTP, czyli zasoby dyskowe udostępnione użytkownikom do pobierania i umieszczania tam plików w dowolnym czasie.

Dzięki funkcji Camera Server z dowolnego miejsca na świecie można na przykład monitorować swój dom kamerą USB i robić zdjęcia przez MT4205, ale również zapisać je na dysku USB. Dostęp jest realizowany przez przeglądarkę internetową.

Ponadto, do MT4205 można podłączyć modem USB HSDPA/UMTS. Po przełączeniu MT4205 w tryb routera, przez porty WAN i LAN można, jako administrator dokonać konfiguracji wewnętrznych ustawień urządzenia. Tryb pracy AP MODE oferuje dwa porty: LAN i WLAN. Wówczas MT4205 pracuje jako most i łączy się z istniejącą już siecią przewodową poprzez port LAN lub bezprzewodowo.

W trakcie pracy jako WDS urządzenie staje się przedłużaczem sieci bezprzewodowej. Tak dostarczone łącze jest dalej udostępniane drogą bezprzewodową do pobliskich komputerów. Tryb Client umożliwia wykorzystanie MT4205 jako adaptera sieciowego służącego do połączenia komputera do istniejącej już sieci.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 66
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Bioware nie wyciągnęło wniosków po Andromedzie. 61
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Codemasters znowu dało radę. 20
Eksperyment się nie udał. 16
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 21
Facebook
Ostatnio komentowane