Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 16.04.2013 | 8136 odsłon | 24 komentarze

Od początku roku firma AMD prowadzi kampanię promującą jej procesory typu APU (Accelerated Processing Unit) i równolegle stara się jak najmocniej zachęcić graczy do kupowania jej kart graficznych serii Radeon, poprzez oddzielną kampanię Never Settle, w ramach której część modeli nabywa się z prawem do pobrania pełnych wersji wybranych, popularnych gier komputerowych.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 22.07.2009 | 2867 odsłon | 2 komentarze
Jeden z dwóch publicznie (przynajmniej oficjalnie) dostępnych procesorów AMD Phenom II X2 42 TWKR został sprzedany za kwotę 11.600 dolarów.

Aukcja w serwisie Ebay przyciągnęła uwagę internautów z całego świata. Wzięło w niej udział 37 osób, które licytowały 80 razy. Wylicytowana kwota 11.600 dolarów ma być przeznaczona na cele charytatywne.

100 wyselekcjonowanych procesorów AMD Phenom II X4 42 TWKR to układy przeznaczone do ekstremalnego overclockingu. Domyślna częstotliwość pracy czterordzenowego CPU wynosi 2 GHz, a napięcie zasilania 1,44 V. Przeznaczeniem tej serii nie jest oczywiście praca z tak "marnymi"parametrami, a ze znacznie wyższymi.

Model ten jest w stanie osiągnąć częstotliwość 7 GHz, choć nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Być może uda się komuś znacznie mocno przekroczyć nawet i tą bardzo wysoką wartość.

Ruszyła też już aukcja drugiego egzemplarza. Obecnie cena wynosi 1.100 dolarów. Tym razem aukcja nie jest charytatywna.

więcej »
Mateusz Brzostek | 21.07.2009 | 51398 odsłon | 49 komentarzy
Parę tygodni temu świat obiegła pogłoska o specjalnej, limitowanej wersji procesorów Phenom II. Od tego czasu pojawiło się mnóstwo przypuszczeń i plotek o Phenomach II TWKR. Jeden z tych procesorów trafił do naszego laboratorium. więcej »
Piotr Gontarczyk | 15.07.2009 | 7208 odsłon | 34 komentarze

W serwisie aukcyjnym Ebay trwa właśnie aukcja procesora AMD Phenom II limitowanej edycji TWKR. Cała wylicytowana kwota ma zostać przeznaczona na cele charytatywne - organizacji Family Elder Care, opiekującą się osobami w podeszłym wieku.

Produkowany w wymiarze technologicznym 45 nm czterordzeniowy procesor ma 8 MB pamięci podręcznej drugiego i trzeciego poziomu, a przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników ekstremalnego podkręcania.

W samej treści aukcji nie podano nawet częstotliwości pracy procesora, zastępując ją stwierdzeniem, że do osiągnięcia są ekstremalne wartości.

O godzinie 19:40 licytujący wycenili procesor na bagatela (uwaga, prosimy mocno się trzymać) 7.100 dolarów, czyli równowartość niemal 21.700 złotych! Aukcja potrwa jeszcze niemal pięć dni, a więc kwota ta zapewne jeszcze wzrośnie.

Jak widać procesory AMD też mogą być piekielnie drogie :-) .

więcej »
Piotr Gontarczyk | 12.06.2009 | 13136 odsłon | 67 komentarzy

Firma AMD z pewnością coś knuje. W rękawie i w ścisłej tajemnicy utrzymuje specjalną wersję procesora Phenom II - 42 TWKR Black Edition.

Nieoficjalnie mówi się, że ma ona oferować potencjał podkręcania jeszcze większy niż procesory Phenom II X4 955 Black Edition, które do tej pory spokojnie radziły sobie z pokonywaniem bariery 7 GHz.

Nowy model czterordzeniowego procesora ma być dostępny w specjalnym, czarnym pudełku. AMD do dziś w tajemnicy utrzymuje jego specyfikację, cenę oraz datę premiery.

Ile uda się wyciągnąć megaherców z nowego cuda firmy AMD? Miejmy nadzieję, że na odpowiedź nie będzie trzeba długo czekać.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy "zabójca flagowców" coraz bliżej. 5
Pochwal się osiągnięciami i statystykami. 7
Decyzja wpisuje się w nową politykę firmy Gabe’a Newella. 6
Bardzo przyjemna paczka. 1
System nie zadebiutuje jednak pod nazwą Spring Creators Update. 11
Wydarzenie pod hasłem „Inteligentna organizacja”. 1
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 44
Pomysł szefowej AMD. 43
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 75
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że branża IT przeżywa rozkwit. 42
Dziś Motorola pokazała swoje najnowsze smartfony, Motorola G6, G6 Play i G6 Plus. 9
Wygląda na to, że osiem rdzeni w konsumenckich procesorach Intela może pojawić się wcześniej niż można było się spodziewać. 31
Na premierę pewnie jeszcze „trochę” poczekamy. 13
Rozgrywki prawdopodobnie trafią do nowej Fify. 10
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 44
Pomysł szefowej AMD. 43
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 75
Gra dla każdego fana Syndicate. 8
Oprogramowanie niedługo będzie można przetestować. 19
Facebook
Ostatnio komentowane