Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 24.07.2012 | 4528 odsłon | 10 komentarzy

Zasilacze EVGA NEX 1500W zapowiedziane zostały co prawda już jakiś czas temu, ale wygląda na to, że producent dla ich posiadaczy szykuje małą niespodziankę. EVGA przygotowuje specjalne oprogramowanie, które zapewniać ma możliwość monitorowania pracy zasilacza oraz konfigurację ustawień wentylatora.

więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 06.10.2010 | 1132469 odsłon | 153 komentarze
Chęć posiadania szybszego komputera, a właściwie szybciej działającego systemu operacyjnego, szybciej uruchamiających się i wydajniej działających aplikacji, od zawsze była motorem pracy programistów tworzących wszelkiego typu ramboostery i tweakery. Do dziś na wielu forach internetowych można znaleźć mnóstwo porad, jak zwiększyć wydajność Windows bez ponoszenia żadnych kosztów. Niestety, wiele z nich nie daje spodziewanych efektów, a niektóre – wręcz odwrotne do zamierzonych. Uznaliśmy, że najwyższy czas wyjaśnić wybrane mity związane z optymalizacją systemów operacyjnych firmy Microsoft. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 20.01.2010 | 3048 odsłon | 5 komentarzy

Johan Leroux z mvkTech poinformował o opublikowaniu nowej wersji programu NVIDIA BIOS Editor, znanego również pod nazwą NiBiTor. Najnowsze wydanie oznaczone jest numerem 5.4.

NiBiTor jest narzędziem dla pasjonatów tweakingu i oveclockingu. Oferuje dostęp do niestandardowych i nieudokumentowanych oficjalnie ustawień w oprogramowaniu wewnętrznym (firmware) kart graficznych firmy NVIDIA. Funkcje oferowane przez tę aplikację pozwalają m.in. na zmianę domyślnych parametrów pracy zestawu chłodzącego (regulacja prędkości obrotowej wentylatora), wpływ na standardowe opóźnienia pamięci karty graficznej.

więcej »
Tomasz Jadczak | 15.11.2009 | 56557 odsłon | 29 komentarzy
Pod koniec października w Paryżu rozegrano zawody w tweakowaniu najnowszej platformy Intela P55. Angielskie słowo tweak oznacza dostrajanie polegające na wprowadzaniu niewielkich zmian, które oddziałują na oprogramowanie i sprzęt. Tweaking jest nie mniejszą sztuką niż podkręcanie, a w oczach wielu jest nawet trudniejszy. W mieście miłości podkręcacze spróbowali swych sił w tym, co kochają robić najbardziej. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 13.11.2009 | 6607 odsłon | 3 komentarze

Tajwańska firma MSI opublikowała kolejne wydanie autorskiej aplikacji MSI Afterburner, przeznaczonej do modyfikowania ustawień karty graficznej i monitorowania jej pracy. Aktualna wersja programu oznaczona jest numerem 1.4.0.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 23.10.2009 | 1666 odsłon | 1 komentarz
PCLab.pl stanie do walki. 27 października 2009 w hotelu Le Meridien, w Paryżu odbędzie się impreza, na którą firma Gigabyte zaprosiła entuzjastów sprzętu i technologii z całej Europy. Ma to być okazja do wymiany opinii i dyskusji na temat komponentów oraz technologii tej firmy. Dodatkową atrakcją będzie konkurs podkręcania płyt głównych z serii Gigabyte P55 - Gigabyte TweaKING.

W wydarzeniu wezmą udział użytkownicy z 22 krajów takich jak: Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Norwegia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania oraz Ukraina.

Gigabyte zaprosił do Paryża także ponad 20 znanych dziennikarzy z branży IT, którzy będą mieli okazję dzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat serii płyt głównych P55 oraz wspieranych przez nie technologii. Wśród nich znajdzie się reprezentant naszej redakcji - Tomasz Jadczak.

Dodatkową atrakcją będzie udział w spotkaniu specjalistów z działu badawczo rozwojowego firmy, z którymi będzie można podyskutować o specyfice komponentów i najnowszych projektach będących obecnie w fazie przygotowania.

Konkurs Gigabyte TweaKING będzie się składał z dwóch konkurencji - Super Pi oraz ‘3D Mark 2001'. Zwycięzca nie tylko zdobędzie tytuł mistrza Europy, ale także otrzyma nagrody o wartości 2000 dolarów.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Starsza wersja doczekała się obniżki ceny. 0
Kolejne konstrukcje dla graczy. 8
Antykonsumencka akcja koncernu. 15
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 29
Firma ma już kilka modeli więcej. 5
Francuska firma Qarnot dorzuciła do swojej oferty QC-1, a więc grzejnik kopiący kryptowaluty. 25
Pierwsze wcielenia Lary Croft w unowocześnioych wydaniach. 28
I na dodatek jest to polska firma. 38
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 29
Firma ma już kilka modeli więcej. 5
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Kolejne konstrukcje dla graczy. 8
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Facebook
Ostatnio komentowane