tagi

Unia Europejska: dostawcy dostępu do internetu powinni blokować wyszukiwarki torrentów

Bartosz Czechowicz 17.06.2017 44

Temat piractwa wraca na wokandę. Tym razem kwestiami związanymi z ochroną własności intelektualnej zajął się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Stwierdził on, że firmy zajmujące się dostarczaniem dostępu do internetu powinny blokować wyszukiwarki torrentów.

Nowy uTorrent będzie działał w przeglądarce

Bartosz Czechowicz 22.04.2017 27

Program uTorrent z dużymi usprawnieniami. Redakcja serwisu TorrentFreak poinformowała właśnie, że z usługi już niedługo będzie można korzystać za pośrednictwem przeglądarki. Odświeżony zostanie także jej interfejs i mechanizm do przesyłania plików.

BitTorrent zamyka usługę Now

Bartosz Czechowicz 07.10.2016 8

BitTorrent kończy ze swoim serwisem streamingowym. Jak donosi redakcja portalu Variety, firma zadecydowała o zamknięciu usługi Now. Oficjalne powody usunięcia platformy z rynku nie są jeszcze znane, ale w sieci pojawiają się informacje, że może chodzić o wygenerowane przez nią koszty. Przedsiębiorstwo podobno utopiło w rozwiązaniu miliony dolarów, a wydatki ostatecznie "wymknęły się spod kontroli".

Najczęściej piracone filmy w 2015 roku

Adam Szymański 28.12.2015 20

Na temat piractwa komputerowego powiedziano już wiele, chociaż wciąż ciężko stwierdzić, na ile nielegalne ściąganie plików jest w rzeczywistości szkodliwe. Jaka by nie była odpowiedź na to pytanie, faktem jest, że Internauci coraz chętniej pobierają z sieci filmy i seriale. Dzisiaj już informowaliśmy o najczęściej ściąganych plikach z tej pierwszej kategorii, a teraz przyszła pora na ranking najbardziej piraconych filmów w kończącym się 2015 roku.

Gra o Tron z nowym rekordem nielegalnych pobrań

Bartosz Czechowicz 25.04.2015 41

Gra o Tron to jeden z najpopularniejszych, a co za tym idzie także najchętniej "piraconych" seriali w ciągu ostatnich kilku lat. HBO rozpoczęło niedawno transmisję piątego sezonu, jednak w sieci są już dostępne pierwsze cztery odcinki nowej serii. Jak ujawnił portal Torrent Freak, biją one wszelkie rekordy popularności. Piąty sezon Gry o Tron za pośrednictwem stron z torrentami w ciągu pierwszego tygodnia został bowiem pobrany 32 mln razy z około 18 mln adresów IP.