tagi

HBO na wojnie z internautami pobierającymi i udostępniającymi odcinki "Gry o tron"

Piotr Gontarczyk 20.04.2015 26

HBO zgodnie z przewidywaniami nie ma dobrego humoru po tym, jak do sieci wyciekły cztery odcinki nowego sezonu bardzo popularnego serialu "Gra o tron". Firma już do tysięcy osób, które pobrały owe odcinki rozesłała ostrzeżenia na podstawie amerykańskiej ustawy DMCA (Digital Millennium Copyright Act).

The Pirate Bay: główna domena znów działa

Piotr Gontarczyk 22.12.2014 39

The Pirate Bay, a więc legendarna Zatoka Piratów, 9 grudnia bieżącego roku została zamknięta w wyniku akcji szwedzkiej policji, która zajęła jej serwery. Tuż po tych zdarzeniach w sieci zaczęły pojawiać się kolejne podróbki oryginalnej strony The Pirate Bay, które nierzadko miały na celu jedynie wyłudzenie pieniędzy. Serwis IsoHunt uruchomił bezpieczną kopię o nazwie The Open Bay. Mijały kolejne dni a nadzieje na możliwość powrotu Zatoki Piratów malały coraz szybciej. Pojawiła się jednak iskierka nadziei. Okazuje się, że oryginalna domena ThePirateBay.se znowu działa.

Serwis The Pirate Bay ma być blokowany w Wielkiej Brytanii

Piotr Gontarczyk 30.04.2012 57

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii wydał orzeczenie, na mocy którego wszyscy dostawcy usług internetowych w Wielkiej Brytanii, mają obowiązek zablokowania internautom dostępu do popularnego serwisu The Pirate Bay.