tagi

Darkwood - polscy twórcy udostępnili swoją grę w The Pirate Bay

Piotr Gontarczyk 28.08.2017 15

Jeden z najpopularniejszych torrentów. Gra Darkwood, stworzona przez polskie Acid Wizard Studio, w opracowaniu była przez cztery lata i miała parę różnych zakrętów. Paręnaście dni temu jednak tytuł został wydany, ale po kilku dniach twórcy zdecydowali się udostępnić ją w serwisie The Pirate Bay, za darmo, bez żadnych zabezpieczeń DRM.

Mass Effect: Andromeda - zabezpieczenie Denuvo złamane

Adrian Kotowski 04.04.2017 92

Piraci zacierają ręce. Niespełna dwa tygodnie po oficjalnej premierze gry Mass Effect: Andromeda w sieci pojawiła się scrackowana wersja tej produkcji. Zabezpieczenie antyingerencyjne Denuvo poddało się więc tym razem stosunkowo szybko, ale rekordu Resident Evil VII nie pobito. Jeśli przy kolejnych premierach będzie podobnie, twórcy oprogramowania mogą mieć problem ze sprzedażą swojego rozwiązania producentom gier.

Paradox ma własny pomysł na walkę z piractwem

Adrian Kotowski 16.03.2015 39

Paradox postanowił walczyć z piratami w nieco inny sposób niż najwięksi wydawcy. Firma nie chce karać i piętnować osób, które sięgają po nielegalne kopie ich gier, a zamiast tego nagradzać te, które oprogramowanie kupiły. Twórcy chcą aktualizować i dodawać nowe funkcje do gier tak często, by po prostu nie opłacało się korzystać z nieautoryzowanych wersji. 

Twórcy This War of Mine rozdali klucze swojej gry użytkownikom The Pirate Bay

Adrian Kotowski 18.11.2014 23

Twórcy z 11 bit Studios postanowili rozdać kilka kluczy do swojej produkcji This War of Mine w serwisie The Pirate Bay. Komentarz przedstawiciela firmy pojawił się pod najpopularniejszym obecnie torrentem z grą i wywołał wielkie poruszenie wśród użytkowników. Wielu z nich zadeklarowało po tym, że bezzwłocznie zamierza kupić pobraną wcześniej nielegalnie grę.

The Sims 4 - rozpikselowany obraz idealnym zabezpieczeniem przeciwko piratom

Adrian Kotowski 05.09.2014 85

Wczorajsza premiera The Sims 4 nie przeszła bez echa. W końcu na kolejną część symulatora trzeba było czekać aż 4 lata. Jak to zwykle bywa tytuł bije rekordy popularności nie tylko w oficjalnej dystrybucji, ale też na stronach z nieautoryzowanymi treściami. EA przygotowało dla piratów mały prezent.

Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo online

Adrian Kotowski 22.07.2014 26

Wszyscy dobrze wiemy, że nie zawsze stosujemy się do ustalonych praw, a wiele z nich jest po prostu martwych. Tak jest choćby w przypadku piractwa, które co prawda jest nielegalne, ale nie robi to w zasadzie większej różnicy osobom pobierającym nieautoryzowane pliki. Władze Wielkiej Brytanii zauważyły ten problem i postanowiły go w końcu rozwiązać.

Watch Dogs - torrenty zainfekowane koparką Bitcoinów

Piotr Gontarczyk 26.05.2014 31

Dla przypomnienia, w sieci niegdyś nastąpił wysyp fałszywych torrentów z grą Grand Theft Auto 5 i okazuje się, że z teraz z Watch Dogs jest bardzo podobnie. Najbardziej wyczekiwana gra Ubisoftu pobierana jest już z różnych serwisów torrentowych, przez dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata. Sęk w tym, że wszyscy ci ludzie albo już pobrali albo dopiero pobierają torrenty z przykrą niespodzianką, a konkretnie złośliwym kodem, który bardzo praktycznie wykorzystuje moc obliczeniową komputera ofiary, mocno go obciążając. Ujawniono już (oczywiście przez pierwsze ofiary), że w torrentach tych znajduje się złośliwe oprogramowanie, które na rzecz jego twórców wykupuje wirtualną walutę - Bitcoin.

Sprawa 9-letniej dziewczynki-„pirata” – komentuje Piotr Gontarczyk

Piotr Gontarczyk 26.11.2012 85

Jedna z organizacji rzekomo zajmujących się walką z piractwem, znalazła się w samym środku poważnej kontrowersji. CIAPC, a więc fińska organizacja, która niedawno doprowadziła do zablokowania w Finlandii dostępu do popularnego serwisu "torrentowego" The Pirate Bay, wytropiła domniemanego pirata, któremu zaoferowała możliwość ugody, której podstawą miało być wypłacenie określonej kwoty pieniężnej.

Najczęściej ściągane/piracone gry 2011 roku

Robert Graczyk 01.01.2012 58

Niedawno pisaliśmy o najpopularniejszych filmach wśród "piratów", dziś za to możemy zerknąć na listę najczęściej piraconych gier 2011 roku.