Tagi
Publikacji na stronę
1
Paweł Pilarczyk | 19.06.2008 | 4823 odsłony | 43 komentarze
Prace nad nowym layoutem naszego portalu wciąż trwają. Dziś w Wasze ręce oddajemy nową wersję serwisu, w której pojawiła się brakująca funkcjonalność. Od teraz działa już przycisk "Personalizuj" w menu. Umożliwia on konfigurowanie wyglądu bieżącej strony, ale także dokonywanie zmian mających globalny wpływ na serwis. Można zmienić tło portalu czy wyłączyć efekty specjalne, jak animację wysuwającej się Zakładki czy Szufladki.

Działa wreszcie zamykanie bloczków. Bloczki, które uważacie za zbędne, możecie zamknąć klikając na pomarańczowym przycisku "X". Nie musicie tych bloczków teraz chować w Zakładce ;-) Zamknięte elementy można w każdej chwili przywrócić poprzez menu Personalizuj.

Dodaliśmy kilka nowych bloczków, m.in. "Wiadomości ze świata", w którym pojawiać się będą linki do aktualności z portalu Onet.pl.

W bloczkach "Artykuły spokrewnione" czy "Aktualności spokrewnione" przeczytane publikacje zaznaczane są szarym kolorem.

W bloczku "Aktualności" zwiększyliśmy liczbę pozycji, a także umieszczamy w nim – jak to było w poprzedniej wersji layoutu PCLab.pl – newsy z portalu ITbiznes.pl (oznaczone są skrótem "ITb").

Zapraszamy do wypróbowania nowej funkcjonalności. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przypadną Wam do gustu.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 03.06.2008 | 5115 odsłon | 75 komentarzy
Z lektury artykułu o nowej szacie graficznej PCLab.pl wynika, że jednym z najbardziej irytujących "problemów" nowego layoutu dla wielu naszych stałych czytelników jest przeniesienie komentarzy z forum bezpośrednio pod publikacje. Komentarze z kilku istotnych względów już nie wrócą na forum, jednak nasz system komentarzy chcemy usprawnić na tyle, by komentowanie artykułów i aktualności było dla Was przynajmniej tak wygodne, jak na forum.

W stosunku do pierwotnej wersji layoutu sprzed dwóch dni poczyniliśmy następujące zmiany:

  1. czcionkę komentarzy zmieniliśmy z szarej na czarną
  2. po dodaniu nowego komentarza użytkownik jest przerzucany do dodanej przez siebie wypowiedzi (wcześniej przerzucany był do pierwszego komentarza w wątku).
  3. link Raportuj przeniesiony został z prawej strony na lewą
  4. dodana została opcja odpowiadania na inne odpowiedzi. Uwaga: podobnie jak na forum, można dodawać odpowiedzi na kilka komentarzy jednocześnie - wystaczy kliknąć pod każdym "Odpowiedz"

Zwracamy jednocześnie uwagę, że w komentarzach działa kod BB (a więc m.in. znaczniki [b], [i], [quote] czy [url]).

Zachęcamy do wypróbowania nowej funkcjonalności komentarzy :-)

więcej »
Paweł Pilarczyk | 01.06.2008 | 90816 odsłon | 567 komentarzy
Na ten moment wiele osób czekało bardzo długo. Dziś debiutuje nowy layout PCLab.pl. To już trzecia wersja szaty graficznej naszego wortalu od sześciu lat – zmieniamy layout co trzy lata (pierwsza wersja debiutowała wraz z PCLab.pl we wrześniu 2002 roku, drugą wprowadziliśmy w styczniu 2005). W trzeciej mamy dla Was najwięcej nowinek. Zmieniła się nie tylko sama grafika na stronie, ale – przede wszystkim – jej funkcjonalność. O wprowadzonych zmianach piszemy poniżej. więcej »
Paweł Pilarczyk | 01.01.2005 | 8714 odsłon | 351 komentarzy

Wprowadzamy dziś zapowiadany od dawna, nowy layout PCLab.pl. Ale nowa szata graficzna to nie wszystko. Nasz serwis zyskał dziś bardzo wiele na funkcjonalności. Aby nie zanudzać Was długim, wielostronicowym elaboratem na temat nowych funkcji, poniżej zestawiamy listę najważniejszych z nich:

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 15
Wrogiego przejęcia nie będzie. Kończy się kilkunastomiesięczny spór na linii Ubisoft – Vivendi. 7
Nowy "zabójca flagowców" ma trafić do sklepów w czerwcu. 13
Nie powinno być problemów z odpaleniem tytułu. 2
Korporacja właśnie przegoniła Alphabet, czyli firmę-matkę Google. 14
Dobry moment, żeby kupić któryś z komputerów Surface Pro. 7
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 35
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 64
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Facebook
Ostatnio komentowane