tagi

BOXX - stacja robocza z czterema procesorami grafiki

Piotr Gontarczyk 20.04.2012 0

BOXX 3DBOXX 4925 to nowa, potężna stacja robocza, wyposażona w 8-rdzeniowy procesor Intel Xeon E5-2600, potrafiąca obsłużyć do czterech kart grafiki.

NVIDIA Maximus - technologia dla profesjonalistów

Piotr Gontarczyk 14.11.2011 5

Firma NVIDIA poinformowała dziś oficjalnie o pełnym udostępnieniu technologii NVIDIA Maximus.

NVIDIA Quadro i Tesla w renderowaniu Mercedesów

Piotr Gontarczyk 30.06.2011 29
NVIDIA opublikowała interesujące studium, opisujące wykorzystanie technologii iray i kart graficznych podczas prac nad wizualizacjami aut koncernu Mercedes Benz. Ceniony grafik komputerowy, Jeff Patton, podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy z rozwiązaniami Nvidii - artysta zdradził, że w niektórych przypadkach czas renderowania grafik skrócił się z godziny do zaledwie 8 minut.

665 gigaflopów, czyli NVIDIA Tesla M2090

Piotr Gontarczyk 17.05.2011 29
NVIDIA wprowadziła do swojej oferty procesor graficzny Tesla M2090, najszybszy układ do obliczeń równoległych na świecie przeznaczony do obliczeń wielkoskalowych. Nowy układ osiągnął rekordową wydajność w jednym z głównych testów wydajności - w zastosowaniach naukowych.

Już niebawem NVIDIĘ będzie można znaleźć w... szamponie

Piotr Gontarczyk 15.01.2010 62
Nie macie zwidów, to nie jest pomyłka ani żart. To naprawdę ma miejsce i choć na pierwszy rzut oka może wydawać się głupie, to po głębszym zastanowieniu można dojść do wniosku, że na naszych oczach rodzi się coś chyba jednak ciekawego.

Za kilka dni NVIDIA zaprezentuje Teslę z GPU Fermi

Piotr Gontarczyk 11.11.2009 33
NVIDIA będzie obecna na Super Computer Show 2009, które odbędzie się w Portland, USA, w dniach od 15 do 20 listopada. Na stoisku pokazywane między innymi będą nowe produkty Tesla, zbudowane w oparciu o najnowszą architekturę GPU “Fermi”.

Jack Dongarra z Uniwersytetu Tennessee, Satoshi Matsuoka z Instytutu Technologii w Tokyo, Jeff Vetter z laboratorium Oak Ridge National Labs, naczelny naukowiec w firmie NVIDIA, Bill Dally, to tylko kilku z ekspertów w dziedzinie HPC , którzy będą obecni na stoisku NVIDII.

Rozwiązania obliczeń wysokiej wydajności NVIDIA Tesla GPU będą również pokazywane w ramach wystaw m.in. na stoiskach Los Alamos i laboratorium Oak Ridge National Laboratories. Dodatkowo będzie można obejrzeć prowadzone na żywo prezentacje obliczeń 3D bazujących na cloud computing z wykorzystaniem ostatnio wprowadzonego rozwiązania – platformy NVIDIA RealityServer.

Platforma pokazuje jak potężnym rozwiązaniem jest połączenie procesora graficznego i oprogramowania pozwalającego na strumieniowanie online interaktywnych, fotorealistycznych aplikacji do komputera PC, notebooka czy smartfona.

Na stoisku firmy Microsoft można będzie zaczerpnąć informacji oraz przyjrzeć się działaniu pierwszego na rynku środowiska programistycznego dla współpracujących ze sobą GPU/CPU, o kodowej nazwie Nexus, zaprojektowanego dla twórców pracujących z Microsoft Visual Studio. Inne rozwiązanie - OpenCL Visual Profiler, autorstwa firmy NVIDIA - pokazywane będzie na stoisku Khronos Group.

Rozwiązania obliczeniowe NVIDIA Tesla wybrane do nowych stacji roboczych Hewlett-Packard

Piotr Gontarczyk 04.08.2009 4
NVIDIA zapowiedziała dzisiaj, iż najmocniejsza i najbardziej rozbudowywalna stacja robocza HP - HP Z800 wyposażana jest w aż do dwóch procesorów graficznych NVIDIA Tesla, i staje się kolejną kluczową oznaką wzrostu zapotrzebowania na obliczenia wysokiej wydajności.

Instytucje opierające się na stacjach roboczych HP w celu przyspieszenia pracy w takich dziedzinach jak badania naukowe, wzornictwo przemysłowe, animacje 3D czy wreszcie badania sejsmologiczne, mogą w pełni wykorzystać korzyści oferowane przez procesor graficzny Tesla i zmierzyć się z wymagającymi obliczeniami przy użyciu standardowych rozwiązań.

W dynamice molekularnej, AMBER, kod badań publicznych z ponad 60.000 użytkowników, został napisany tak aby wykorzystać potężną równoległą architekturę CUDA, a co za tym idzie zapewnić ponad 50-krotne przyspieszenie obliczeń. Efektem tego jest szybsza analiza wyników badań naukowych.

Także firmy Numerix and CompatibL zapowiedziały wsparcie przez CUDA aplikacji Counterparty Risk wchodzącej w skład rozwiązania analitycznego wykorzystywanego przez 375 instytucji finansowych. Aplikacja ta ma pracować 18 razy szybciej dzięki obliczaniu skomplikowanych modeli cenowych przy użyciu procesorów graficznych NVIDIA.

Stacja robocza HP Z800 jest dostępna na www.hp.com/united-states/campaigns/z-workstations.