Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 10.11.2017 | 4177 odsłon | 6 komentarzy

GPU w małej, przenośnej formie. Firma Sonnet do swojej oferty dorzuciła nowe, zewnętrzne karty graficzne, zamknięte w niedużych obudowach, o nazwie eGFX Breakaway Puck. Urządzenia te z komputerami komunikują się poprzez interfejs Thunderbolt 3.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 11.11.2009 | 5380 odsłon | 13 komentarzy
Firma Sonnet Technology uruchomiła sprzedaż nowej karty rozszerzeń, wyposażonej w trzy porty FireWire 800. Interfejs ten jest stosowany głównie w komputerach Mac firmy Apple, ale wśród posiadaczy pecetów z pewnością są i tacy, którzy chcieliby z niego korzystać.

Nowość to karta serii Allegro, z kontrolerem XIO2213A firmy Texas Instruments, przeznaczona do montażu w slocie PCI Express x1. Można ją oczywiście zamontować także w pozostałych slotach PCI Express.

Produkt obsługuje urządzenia, które można "na gorąco" odłączać i podłączać ("hot-swap") i może zapewniać prędkość zapisu danych na poziomie do 70 MB/s.

Karta Allegro FireWire 800 objęta jest roczną gwarancją producenta i kosztuje około 100 dolarów.

więcej »
Piotr Bulski | 26.03.2008 | 2652 odsłony | 5 komentarzy
Sonnet Technologies zapowiada nowy stelaż pomagający w zamontowaniu komputerów Mac mini do tylnego panelu obudowy monitora komputerowego. MacCuff mini pozwala nie tylko sprawniej zagospodarować miejsce na biurku przez ukrycie komputera np. za ekranem, ale i zabezpieczyć go przed kradzieżą. Do tego celu służy metalowa sztaba zamykana na kłódkę.

Stelaż pozwala ukryć komputer pozostawiając jednocześnie dostęp do jego portów oraz slotu napędu optycznego. Konstrukcja stalowej klatki nie przeszkadza też w komunikacji bezprzewodowej WiFi i Bluetooth.

Montaż MacCuff mini nie powinien być kłopotliwy dzięki zastosowaniu standardowych otworów montażowych (VESA 75, VESA 100). W zestawie producent oferuje m.in. przewód DVI-VGA o długości 33 cm oraz dwa zabezpieczenia przed przypadkowym rozłączeniem przewodów.

Sonnet wspomina, że montaż do ekranu LCD to tylko jedna z opcji i stelaż może być instalowany także pod biurkiem. Cena MacCuff mini to około 50 dolarów. Stronę produktu można znaleźć tutaj.

więcej »
Piotr Bulski | 21.12.2007 | 1675 odsłon | Brak komentarzy
Sloty dla kart ExpressCard to obecnie popularny dodatek do komputerów przenośnych, który coraz częściej jest wykorzystywany dla peryferiów powszechnych w przypadku interfejsu USB.  Firma Sonnet poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży czytnika w formie karty ExpressCard 34, pozwalającego odczytywać i zapisywać dane na 21 rodzajach nośników pamięci flash. Sprzęt tak naprawdę obsługuje bezpośrednio nieco mniej formatów, a z pozostałymi radzi sobie dzięki przejściówkom.

Obsługiwane karty to m.in. SD (SDHC), xD, MMC i MS. Wymiary urządzenia to 34 mm na 75 mm na 5 mm.

Karta kosztuje około 30 dolarów. Pasuje zarówno do slotów ExpressCard 34 i 54. Sprzęt jest kompatybilny z systemami Windows Vista i XP SP2 oraz Mac OS X 10.4. Stronę producenta można znaleźć tutaj.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Niedrogi sprzęt do domu i pracy. W portfolio marki Prestigio pojawił się nowy notebook Smartbook 133S. 2
Samodzielnie ucząca się SI ma stać się standardem w grach. 15
Wiedźmin łącznie sprzedał się w liczbie ponad 33 milionów kopii. 38
Zła wiadomość dla osób, które słuchają muzyki za pośrednictwem platformy. 26
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 36
To może być bardzo drogie "ups!". 73
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 33
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 64
Połączenie retro i nowoczesności. 15
Facebook
Ostatnio komentowane