tagi

Tegra K1 - nowe testy wydajności i porównanie do Snapdragona 801 oraz Tegry 4

Adrian Kotowski 16.05.2014 16

Nvidia Tegra K1 jeszcze nawet nie zadebiutowała na rynku, a już od jakiegoś czasu porównuje się ją z innymi chipami. Nowe informacje płynące z Chin wskazują, że zdecydowanie jest na co czekać i sprzęt napędzany przez SoC Nvidii może, przy odpowiedniej cenie oczywiście, nieco namieszać na rynku wydajnych konstrukcji.

Nvidia Tegra K1 - wyniki testów wydajności oraz porównanie ze Snapdragon 805 i 801

Adrian Kotowski 06.03.2014 23

Zapowiedź Tegry K1 na Consumer Electronics Show w Las Vegas była jednym z najważniejszych punktów programu w prezentacji Nvidii. Nowy SoC tworzony specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych miałby zapewniać wydajność podobną do konsol Playstation 3 i Xbox 360. Co prawda urządzenie jeszcze nie debiutowało na rynku, ale już teraz możemy zobaczyć, jak prezentuje się jego wydajność na tle innych chipów, także Snapdragonów 805 i 801.

Xiaomi Mi3 - w Chinach pierwsze 100 tysięcy sztuk sprzedano w ciągu zaledwie 86 sekund

Piotr Gontarczyk 12.11.2013 19

Jen-Hsun Huang, szef firmy Nvidia, wyraził swoje zadowolenie z tego, że udało się nawiązać współpracę z bardzo znanym w Chinach producentem smartfonów, Xiaomi, który po raz pierwszy w swoim urządzeniu wykorzystał procesor serii Tegra. Mowa konkretnie o smartfonie Xiaomi Mi3, który dostępny jest, zależnie od wersji, z układem Nvidia Tegra 4 oraz Qualcomm Spandragon 800.

CES 2013 – podsumowanie informacji na temat nowych procesorów do smartfonów i tabletów

Mieszko Krzykowski 13.01.2013 44

Większość dużych producentów smartfonów i tabletów (poza Sony) ominęła tegoroczne targi CES, ale w zamian obfitowały one w informacje, czego możemy się w tym roku spodziewać w świecie procesorów ARM oraz konkurencyjnej architektury x86. Nowe, wysoko wydajne układy zapowiedziały firmy: Nvidia, Qualcomm, Samsung oraz Intel, więc rywalizacja będzie bardzo zażarta i... coraz trudniej będzie się połapać w tych wszystkich nadchodzących czipach.

Snapdragon S4 pobija Tegrę 3 w kolejnych testach. Dwa rdzenie są faktycznie lepsze od czterech?

Eryk Napierała 29.03.2012 24

Wyniki testów SoC Snapdragon S4, które dotychczas opublikowano w sieci, pokazywały znaczną przewagę dwurdzeniowego układu Qualcomma nad cztero-, a właściwie pięciordzeniową Tegrą 3 Nvidii. To, że nowy Snapdragon zostanie nowym liderem wydajności potwierdzają także wyniki uzyskane przez pierwszy oparty na nim telefon – HTC One X w wersji LTE.

Nowy Snapdragon pokonuje Tegrę 3

Piotr Gontarczyk 22.02.2012 43

Nie tylko w testach CPU. Najnowszy układ SoC (System-on-a-Chip) firmy Qualcomm, Snapdragon S4 MSM8960 został po raz pierwszy przetestowany. Okazuje się, że Snapdragon nowej generacji, przeznaczony dla zaawansowanych smartfonów, prezentuje się naprawdę dobrze.

Asus Padfone, czyli smartfon dokowany w tablecie, pojawi się w tym miesiącu. W dodatku z dołączaną klawiaturą

Eryk Napierała 01.02.2012 10

Z Padfonem, czyli wcieloną w życie koncepcją rozszerzenia smartfona do tabletu za pomocą stacji dokującej, mogliśmy zapoznać się już ponad pół roku temu. Na niedawnych targach CES pokazano, a raczej wystawiono w gablocie jedynie wersję deweloperską, więc nadal trudno powiedzieć coś więcej o tym wynalazku. Na szczęście nie będzie trzeba na niego czekać dużo dłużej.