tagi

Samsung Galaxy S6

Mieszko Krzykowski 01.04.2015 169

Samsung Galaxy S6 został oficjalnie zaprezentowany 1. marca 2015 roku. Po chłodno przyjętym poprzedniku, który mocno przyczynił się do zdecydowanego spadku sprzedaży, projektanci firmy postanowili wywrócić wszystko do góry nogami: jest to pierwszy Galaxy S, który nie ma slotu na kartę pamięci ani wyjmowalnego akumulatora. Jest to też pierwszy czołowy model Galaxy S ze szklanym tyłem i metalową ramką. Ponadto, po raz pierwszy nowa „eska” trafia do sklepów w dwóch odmianach: z płaskim ekranem i z zagiętym. Oto Samsung Galaxy S6.

Qualcomm Snapdragon 810 vs 801 - porównanie temperatur

Bartosz Czechowicz 14.02.2015 33

Snapdragon 810 w ciągu ostatnich tygodni stał się tematem rozważań wielu technologicznych portali. Najmocniejszy z planowanych układów Qualcomma podobno miał problemy z przegrzewaniem się, a z jego zastosowania we flagowym Galaxy S6 zrezygnował nawet Samsung. Z drugiej strony plotki o problemach SoC dementowało LG, które z modelu 810 skorzystało przy produkcji smartfona G Flex 2. Tymczasem w sieci pojawiły się już pierwsze testy nowego rozwiązania Amerykanów.

Sony Xperia Z3 Tablet Compact – test

Mateusz Skrycki 22.12.2014 23

Czołowe smartfony osiągnęły poziom, na którym już nie wystarczy rywalizować na herce lub cale i trzeba główkować, czym jeszcze przyciągnąć klienta. Tablety zawsze były w tyle za mniejszymi braćmi, więc dopiero teraz wkraczają w tę fazę. Parametry Xperii Z3 Tablet Compact: Snapdragon 801, 3 GB RAM-u czy ekran o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli, są dobre, ale przewidywalne, dlatego Sony stawia na poręczność swoich urządzeń, czego przykładem była już Xperia Z2 Tablet. Dopisek Compact w nazwie pomniejszonego modelu nie jest przypadkowy, bo waży on 272 g przy 6,4 mm grubości, dzięki czemu jest wręcz nieprzyzwoicie lekki i wygodny. Oto test najbardziej kompaktowego tabletu na rynku.

Tegra K1 - nowe testy wydajności i porównanie do Snapdragona 801 oraz Tegry 4

Adrian Kotowski 16.05.2014 16

Nvidia Tegra K1 jeszcze nawet nie zadebiutowała na rynku, a już od jakiegoś czasu porównuje się ją z innymi chipami. Nowe informacje płynące z Chin wskazują, że zdecydowanie jest na co czekać i sprzęt napędzany przez SoC Nvidii może, przy odpowiedniej cenie oczywiście, nieco namieszać na rynku wydajnych konstrukcji.

OnePlus One - pierwsze zdjęcia "smartfona doskonałego"

Adam Szymański 20.04.2014 23

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy o ambitnych planach firmy OnePlus, dotyczących wprowadzenia do sprzedaży smartfona, bijącego specyfikacja techniczną flagowce innych producentów, przy tym będącego od nich tańszym. Wtedy jedyną niewiadomą pozostawał wygląd nowego urządzenia. Dziś zostały udostępnione jego pierwsze zdjęcia.

OnePlus One - smartfon doskonały za mniej niż 350 euro?

Piotr Gontarczyk 18.04.2014 31

Pod koniec ubiegłego roku zapowiedziano plany stworzenia produktu, który miałby być "smartfonem doskonałym". Firma stojąca za śmiałą zapowiedzią, OnePlus, w swoich oświadczeniach twierdziła, że nie przyjmuje tłumaczeń, że nie da się stworzyć smartfona doskonałego w atrakcyjnej cenie. Dziś wiemy już, że do oficjalnej prezentacji tego tajemniczego produktu zostało już tylko kilka dni, bo OnePlus rzekomo pokaże go 23 kwietnia, a więc w najbliższą środę.