tagi

HP TouchPad "10" z dwurdzeniowym Snapdragonem pojawi się w czerwcu

Piotr Gontarczyk 17.03.2011 8
W sieci pojawiła się informacja o tym, że zapowiadany przez firmę Hewlett-Packard tablet - TouchPad z ekranem o przekątnej 10 cali - na rynek trafi w czerwcu. Cena urządzenia ma wynieść 499 dolarów, a więc porównywalnie do iPadów. Cena dotyczy wersji podstawowej, z Wi-Fi i pamięcią flash o pojemności 16 GB.

Dwuprocesorowy tablet firmy Lenovo znowu zalicza opóźnienie

Piotr Gontarczyk 27.09.2010 4
Zaprezentowany po raz pierwszy w trakcie targów CES 2010, w styczniu, hybrydowy tablet Lenovo IdeaPad U1 pojawi się dopiero w przyszłym roku. Początkowo uruchomienie sprzedaży planowano na 1 czerwca roku bieżącego, ale urządzenie zaliczyło spore opóźnienie, które teraz okazuje się być jeszcze większe.

Z tego komputera przenośnego możesz zrobić dwa

Piotr Gontarczyk 05.01.2010 10
Firma Lenovo przygotowuje wyjątkowo ciekawy produkt, choć obecnie trudno stwierdzić, gdzie znajduje się jego grupa docelowa. Być może po pierwszych, otwartych prezentacjach będziemy wiedzieć więcej na temat ewentualnych zalet tego rozwiązania.

Mowa o produkcie Lenovo IdeaPad U1 Hybrid, na który składają się dwa zupełnie różne komputery. Jednym z nich jest tablet, a drugim cienki notebook. Co ciekawe ten drugi nie ma wyświetlacza!

Tablet wyposażono w podświetlany diodami ekran dotykowy (Multi-Touch) o przekątnej 11,6 cala i natywnej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, a także w procesor Qualcomm Snapdragon, oparty na architekturze ARM. Notebook natomiast ma procesor Intel Core 2 Duo U4100 (1,3 GHz), do 4 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności do 128 GB oraz zintegrowany procesor grafiki Intela.