tagi

Największe "cieniasy" świata na CES 2012

Eryk Napierała 10.01.2012 12

Targi CES to jak zwykle okazja dla producentów elektroniki użytkowej pochwalenia się rekordami w różnych dziedzinach. W związku z tym, że ostatnio najbardziej ulubioną konkurencją jest "odchudzanie", nie mogło zabraknąć najcieńszych na świecie przedstawicieli swoich "gatunków". Najcieńszego notebooka już znacie, teraz czas na tablet i smartfon.

Tytan megapikseli i kafelków, czyli nowy smartfon HTC

Eryk Napierała 09.01.2012 12

Dwie tendencje chyba nigdy nie opuszczą producentów smartfonów: robienie coraz cieńszych urządzeń i wpychanie do ich aparatów fotograficznych matryc o coraz większej rozdzielczości. Zwiększanie przekątnej ekranu jest niestety (dla nich) ograniczone, bo nawet w przypadku 5 cali ciężko nie pomyśleć o małym tablecie. HTC Titan II będzie idealnym przykładem swoich czasów – prawdziwym tytanem z ekranem 4,7 cala i matrycą... 16 megapikseli!

Android 2.2 i wyświetlacze też dwa, czyli nowy smartfon Sprint

Eryk Napierała 08.02.2011 9

Jeden z głównych operatorów sieci komórkowych w Stanach Zjednoczonych zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty nowego smartfona z systemem Google Android 2.2. Chociaż nie ma zatrważającej specyfikacji technicznej, wyróżnia się czymś innym – dwoma wyświetlaczami.

Flagowy smartfon Nokii być może z superorganicznym ekranem

Eryk Napierała 24.08.2010 43
Dotychczas ekrany (AM)OLED kojarzyły się jedynie z urządzeniami przenośnymi Samsunga, jednak jak widać nie tylko Koreańczycy poznali się na tej technologii. Z mroźnej Finlandii przywędrował do Chin i tam został przyłapany najnowszy smartfon Nokii – N9. Multi-dotykowy ekran, prawdopodobnie panel OLED, uzupełniany ma być w nim przez klawiaturę QWERTY, a wszystko mieścić się ma w aluminiowej obudowie i pracować pod kontrolą systemu MeeGo. Szykuje się telefon-marzenie?

Dwurdzeniowe potworki od HTC. Z jogurcikiem i pierniczkiem

Eryk Napierała 06.08.2010 23

Wszelkie znaki na niebie i w sieci wskazują, że era dwurdzeniowych procesorów w  telefonach jest już całkiem bliska. Rozpocząć mają ją dwa smartfony HTC – Glacier i Vision, można powiedzieć, jeden wydajniejszy od drugiego. Oba znane są tylko z plotek, przesłanek i spekulacji, lecz składających się na całkiem wiarygodny obraz.