tagi

Nubia Alpha trafi do sklepów już 8 kwietnia

Bartosz Czechowicz 02.04.2019 9

Coś dla fanów wearables i dużych wyświetlaczy. Nubia, podczas targów MWC 2019, pokazała futurystycznego smartwatcha z giętkim, 4-calowym ekranem. Teraz wiemy, że urządzenie 8 kwietnia będzie dostępne w sprzedaży.

Nubia Alpha - smartwatch z giętkim, 4-calowym ekranem

Bartosz Czechowicz 26.02.2019 10

Coś dla gadżeciarzy. Nubia, z okazji trwających właśnie targów MWC 2019, pokazała futurystycznego smartwatcha z giętkim, 4-calowym ekranem. Urządzenie mogliśmy zobaczyć podczas zeszłorocznych targów IFA, ale dopiero teraz producent pozwolił dziennikarzom je potestować.

Samsung przygotował nowy procesor, który zwiększy możliwości wearables

Bartosz Czechowicz 29.12.2015 16

Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego procesora, który ma znacząco zwiększyć możliwości bazujących na nim wearables. Jednostka nosi nazwę Bio-Procesor, a jej produkcja właśnie się rozpoczęła. Z udostępnionych przez Koreańczyków informacji wynika że model pozwoli na zaoferowanie przez korzystające z niego gadżety kolejnych funkcji związanych ze zdrowiem i monitorowaniem aktywności fizycznej. Wśród nich znajdą się m.in. opcje pomiaru tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz... stresu.

Fitbit, Apple i Xiaomi liderami rynku wearables

Bartosz Czechowicz 06.12.2015 9

IDC opublikowało właśnie swój najnowszy raport dotyczący rynku wearables. Z udostępnionych przez firmę informacji wynika że segment smartwatchy i smartbandów rozwija się w niesamowitym tempie, a w trzecim kwartale 2015 roku do sprzedaży trafiło prawie trzy razy więcej tego typu urządzeń niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Liderami branży są natomiast Fitbit, Apple oraz... Xiaomi. Marki te pozostawiają konkurencję daleko w tyle, a zagrozić im nie jest w stanie nawet będący jednym z największych producentów elektroniki na świecie Samsung.

Samsung Gear S2 - dobra sprzedaż w Chinach, 180 tysięcy smartwatchy rozeszło się w mniej niż 8 godzin

Bartosz Czechowicz 04.11.2015 8

Samsung Gear S2 został oficjalnie zapowiedziany 31 sierpnia bieżącego roku. Urządzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem branżowej prasy, ponieważ miało stanowić odpowiedź na przygotowany przez giganta z Cupertino zegarek Apple Watch. Koreańczycy zdecydowali się więc na solidną specyfikację techniczną i system operacyjny Tizen, a gadżet dodatkowo otrzymał kompatybilność z systemem płatności mobilnych Pay. Tymczasem wszystko wskazuje na to że podjęte przez firmę decyzje okazały się słuszne, ponieważ smartwatch może pochwalić się naprawdę dobrymi wynikami sprzedaży.

Samsung Z3 będzie współpracował ze smartwatchem Gear S2

Bartosz Czechowicz 30.09.2015 3

Samsung Z3 to nowy smartfon z systemem operacyjnym Tizen, który już niedługo powinien trafić do oferty południowokoreańskiego producenta elektroniki użytkowej. Urządzenie ma być drugim telefonem w portfolio firmy wykorzystującym wspomniane wcześniej oprogramowanie, ale wszystko wskazuje na to że na tle swojego poprzednika będzie ono wyróżniać się dużo mocniejszą specyfikacją techniczną. Następca modelu Z1 zostanie bowiem rezprezentantem segmentu mid-range, a z kolejnych doniesień na jego temat wynika że sprzęt będzie współpracował z zaprezentowanym niedawno smartwatchem Gear S2.

Samsung Gear S2 3G nie trafi do oficjalnej sprzedaży w Europie

Bartosz Czechowicz 17.09.2015 13

Samsung Gear S2 to najnowszy smartwatch z Tizen OS, który został oficjalnie zapowiedziany podczas tegorocznych targów IFA. Urządzenie szybko wzbudziło spore zainteresowanie w mediach, ponieważ producent zdecydował się na zadowalającą specyfikację techniczną, obrotowy pierścień wokół wyświetlacza i obsługę systemu płatności mobilnych Pay. Gadżet ma być dostępny w trzech wersjach, jednak największe zainteresowanie wzbudził wariant oferujący moduł łączności 3G. Niestety, wszystko wskazuje na to że nie będzie on dostępny w oficjalnej sprzedaży na terenie Europy.

Samsung Gear S2 - sprzedaż rozpocznie się w przyszłym miesiącu, znamy ceny i wymagania sprzętowe

Bartosz Czechowicz 03.09.2015 9

Samsung Gear S2, najnowszy smartwatch Koreańczyków pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen, w przyszłym miesiącu trafi do oficjalnej dystrybucji. Urządzenie zostało zapowiedziane kilka dni temu i spotkało się ze sporym zainteresowaniem branżowych mediów. Gadżet cechuje się bowiem zadowalającą specyfikację techniczną, ma pozwolić na 2-3 dni użytkowania po naładowaniu baterii i obsługuje platformę płatności mobilnych Pay.

Sony Wena - smartwatch, któremu bliżej do klasycznych zegarków

Bartosz Czechowicz 01.09.2015 15

Sony Wena to nowy smartwatch, który został właśnie zapowiedziany przez popularnego japońskiego producenta elektroniki użytkowej. Gadżet mocno wyróżnia się jednak na tle dostępnych na rynku inteligentnych zegarków z systemami Android Wear oraz Tizen, ponieważ firma zdecydowała się na konstrukcję przypominającą standardowe czasomierze. Jego użytkownicy dostaną więc klasyczną tarczę zamiast dotykowego wyświetlacza oraz kilka typowych dla wearables funkcji.

Samsung Gear S2 oficjalnie zapowiedziany

Bartosz Czechowicz 01.09.2015 5

Samsung Gear S2 to nowy zegarek z system operacyjnym Tizen, który już niedługo pojawi się w ofercie południowokoreańskiego producenta elektroniki użytkowej. Urządzenie zostało zapowiedziane po wielu miesiącach plotek i oczekiwań, a z udostępnionych w sieci informacji wynika że przede wszystkim zaoferuje ono zadowalającą specyfikację techniczną i stylowy design. Nie zabraknie również wielokrotnie omawianego przez branżową prasę obrotowego pierścienia wokół ekranu i możliwości wyboru jednego z trzech przygotowanych przez firmę modeli gadżetu.

Samsung Gear S2 - okrągły smartwatch z Tizen OS w drodze

Bartosz Czechowicz 13.08.2015 4

Samsung Gear S2 to nowy smartwatch z okrągłym wyświetlaczem i system operacyjnym Tizen, do wprowadzenia którego na rynek szykuje się już południowokoreański producent elektroniki użytkowej. Zegarek ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas wrześniowych targów IFA, jednak firma postanowiła dzisiaj pokazać pierwsze prezentujące go grafiki. Co ciekawe, wydaje się bardzo prawdopodobne że jest to ten sam gadżet który wcześniej znaliśmy pod nazwami Gear A oraz Orbis.

Samsung Gear A zadebiutuje w trzech różnych wariantach

Bartosz Czechowicz 10.08.2015 1

Samsung Gear A to nowy smartwatch z systemem operacyjnym Tizen, który już niedługo powinien pojawić się w ofercie południowokoreańskiego producenta elektroniki użytkowej. Gadżet ma stanowić odpowiedź na wprowadzony kilka miesięcy temu do sprzedaży zegarek Apple Watch, a swoim użytkownikom zaoferuje m.in mocną specyfikację techniczną, obrotowy pierścień wokół ekranu oraz system płatności mobilnych Pay. Tymczasem z informacji ujawnionych przez redakcję serwisu Sammobilne wynika, że firma przygotowała aż trzy różne wersje omawianego w tekście urządzenia.

Samsung Gear A będzie obsługiwał płatności mobilne

Bartosz Czechowicz 07.08.2015 4

Samsung Gear A to nowy smartwatch, nad którym pracuje obecnie południowokoreański producent elektroniki użytkowej. Urządzenie powinno zostać oficjalnie zaprezentowane podczas wrześniowych targów IFA, a swoim użytkownikom ma zaoferować m.in solidną specyfikację techniczną, obrotowy pierścień wokół ekranu oraz system operacyjny Tizen. Co ciekawe, z udostępnionych w sieci informacji wynika że gadżet będzie również współpracował z systemem płatności mobilnych o nazwie Pay.

Samsung zapowiada smartwatcha z obrotowym pierścieniem wokół ekranu

Bartosz Czechowicz 31.07.2015 7

Samsung, południowokoreański producent elektroniki użytkowej, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek smartwatcha z obrotowym pierścieniem wokół ekranu. Urządzenie zostało zapowiedziane podczas odbywającej się w Indiach i poświęconej systemowi operacyjnemu Tizen konferencji firmy. Według branżowej prasy najprawdopodobniej chodzi o model Gear A (znany też jako Orbis), o którym mogliśmy usłyszeć już kilka miesięcy temu.

Samsung Gear A (Orbis) - specyfikacja techniczna

Bartosz Czechowicz 16.07.2015 6

Samsung Gear A (Orbis) to nowy smartwatch, do wprowadzenia którego na rynek podobno szykuje się już koreański producent elektroniki użytkowej. Gadżet powinien zostać oficjalnie zapowiedziany 12 sierpnia, przy okazji premiery phabletu Galaxy Note 5. Tymczasem w sieci pojawiła już jego dokładna specyfikacja techniczna. Według redakcji serwisu Sammobile urządzenie będzie wykorzystywać układ z serii Exynos, a swoim użytkownikom zaoferuje system operacyjny Tizen.

Google zapowiada medycznego smartwatcha

Bartosz Czechowicz 24.06.2015 4

Google znane jest nie tylko z szeregu popularnych usług sieciowych i systemu operacyjnego Android, ale także z nowatorskich pomysłów takich jak np. autonomiczne samochody oraz inteligentne szkła kontaktowe. Tym razem dział Google X, odpowiadający za wspomniane wcześniej produkty, zapowiedział jednak dużo bardziej "przyziemne" urządzenie. Chodzi o elektroniczny zegarek, który miałby znaleźć zastosowania w medycynie.

Samsung pracuje nad smartwatchem z NFC i obsługą płatności mobilnych

Bartosz Czechowicz 08.06.2015 5

Samsung pracuje nad nowym smartwatchem, który zostanie wyposażony w moduł NFC i pozwoli na dokonywanie płatności mobilnych - informuje serwis The Economic Times. Urządzenie powinno zadebiutować w drugiej połowie bieżącego roku. W sieci brakuje informacji dotyczących zegarka, jednak wydaje się bardzo prawdopodobne że będzie to kilkakrotnie już umawiany przez nas Gear A (znany też jako Orbis).

Blocks i Qualcomm pracują nad modularnym smartwatchem

Bartosz Czechowicz 04.06.2015 6

Blocks przygotowuje modularny smartwatch, który zostanie stworzony we współpracy z firmą Qualcomm - jednym z największych producentów SoC na świecie. Zegarek ma mieć swoją premierę latem bieżącego roku i wtedy też możemy spodziewać się rozpoczęcia crowdfundingowej kampanii, która pomoże zebrać twórcom odpowiednie środki finansowe. Co ciekawe, zamiast systemu Android Wear gadżet wykorzysta zmodyfikowanego Lollipopa.

Samsung Gear Live znika ze sklepu Google Play

Bartosz Czechowicz 15.05.2015 1

Samsung Gear Live, jedyny smartwatch koreańskiego producenta działający na systemie operacyjnym Android Wear, został właśnie wycofany z oferty sklepu Google Play. Urządzenie zaprezentowano podczas zeszłorocznej konferencji I/O, a do oficjalnej sprzedaży trafiło niecały rok temu. Zachodnia prasa przypuszcza, że firma mogła zdecydować się na zakończenie jego produkcji.

Google pracuje nad kompatybilnością Android Wear z iOS

Bartosz Czechowicz 12.04.2015 8

Google planuje umożliwić posiadaczom smartfonów Apple korzystanie z urządzeń opartych na systemie operacyjnym Android Wear - informuje serwis The Verge. Jak donosi redakcja portalu, prace nad kompatybilnością wearables korzystających z oprogramowania Mountain View z urządzeniami oferowanymi przez sygnowaną nadgryzionym jabłkiem markę są już na dość zaawansowanym etapie. Nietrudno się domyślić, że firma chce w ten sposób zaoferować użytkownikom alternatywę dla zegarka Apple Watch.