Tagi
smartphone
system operacyjny
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 31.10.2009 | 4689 odsłon | 4 komentarze
Google wciąż musi odpierać wszelkie plotki, z których wynika, że firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek własnych telefonów komórkowych. Szef projektu Android, Andy Rubin, powiedział mediom, że wejście na rynek "komórek" byłoby nieuczciwe wobec partnerów.

Android jest i pozostanie systemem operacyjnym, dostępnych dla podmiotów trzecich - producentów sprzętu. Dodał też, że Google nie ma doświadczenia w tworzeniu sprzętu, a jej wpływ na specyfikację techniczną smartphone'a T-Mobile G1 był bardziej negatywny niż pozytywny.

Google nie zamierza więc ryzykować konfliktów z partnerami, wśród których są między innymi HTC, Motorola, Apple, i wielu innych producentów.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Google wciąż stara się trzymać bardzo blisko swoich klientów. Już niebawem na rynek trafić ma pierwszy smartphone z drugim wydaniem Androida - Motorola Droid.

więcej »
Grzegorz Kubera | 05.08.2008 | 2224 odsłony | Brak komentarzy

Firma HTC poinformowała, że jej smartphone’y, które będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android, zadebiutują na rynku jeszcze w tym roku.

Koncern wyjawił, że pracuje nad telefonami komórkowymi, które będą wykorzystywać open-source’owy systm operacyjny Google’a. Podczas ostatniej prezentacji Hui-ming Cheng, dyrektor finansów HTC, potwierdził, że smartphone’y z Androidem trafią na rynek jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

W zeszłym roku pierwsze informacje o smartphone’ach HTC z Androidem trafiły do sieci po amerykańskiej imprezie Federa; Communications Commission. Novum nosiło nazwę Clio i radziło sobie z obsługą GSM, EDGE oraz HSDPA, podobnie zresztą jak z Wi-Fi. Nie brakowało ponadto modułu Bluetooth oraz dwóch cyfrowych modułów fotograficznych, które miały znacząco usprawnić wideorozmowy. W wyposażeniu Clio, co istotne, mamy znaleźć klawiaturę QWERTY.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Facebook
Ostatnio komentowane