Tagi
Publikacji na stronę
1
Sebastian Krzeczkowski | 25.10.2009 | 56875 odsłon | 47 komentarzy
Kilka dni temu na swoich łamach opublikowaliśmy materiał wideo prezentujący myszkę dla graczy Microsoft SideWinder X8 Mouse. Dziś zgodnie z zapowiedziami publikujemy tradycyjny artykuł. Postaramy się w nim obszerniej opisać wspomniane w wideorecenzji funkcje myszki, a także przedstawić te, które pominęliśmy, czy to przez zapomnienie, czy ograniczenia czasowe. więcej »
Sebastian Krzeczkowski | 21.10.2009 | 19533 odsłony | 31 komentarzy
Kontynuujemy nagrywanie materiałów wideo. Dziś ponownie poruszymy tematykę myszek komputerowych. Poprzednio na tapecie były gryzonie Logitech Performance Mouse MX i Logitech Anywhere Mouse MX, a więc urządzenia przeznaczone głównie do pracy biurowej. Tym razem zajmiemy się drugim rodzajem myszek, kierowanym do graczy. Za przykład posłuży nam SideWinder X8 firmy Microsoft. więcej »
Sebastian Krzeczkowski | 22.08.2009 | 104535 odsłon | 48 komentarzy
Marka SideWinder święciła triumfy na przełomie obecnego i poprzedniego tysiąclecia. W 2003 roku Microsoft postanowił zaprzestać produkcji należących do niej kontrolerów – podobno dlatego, że coraz gorzej się sprzedawały. Była to decyzja o tyle dziwna, że SideWinder był wówczas jedną z najbardziej rozpoznawanych marek, jeśli chodzi o akcesoria wykorzystywane w grach komputerowych. Obejmowała pady, dżojstiki, kierownice, ale też produkty egzotyczne w tamtym czasie, takie jak zestaw słuchawek z mikrofonem czy krzyżówka myszki z klawiaturą (Microsoft Strategic Commander). Po czterech latach przerwy Microsoft wskrzesił legendę, prezentując pod koniec 2007 roku nową mysz komputerową. Gigant nie poprzestał na tym jednym gryzoniu i wprowadził na rynek następny model, a także zaprezentował kierowaną do graczy klawiaturę. więcej »
Piotr Gontarczyk | 14.04.2009 | 5614 odsłon | 14 komentarzy

Firma Microsoft poinformowała o wprowadzeniu nowego modelu z serii SideWinder, obejmującej produkty do gier. Jest to SideWinder X3 Mouse —  wielofunkcyjna mysz do gier, w cenie 179 złotych (cena sugerowana, przy kursie euro 4,40 złotych). Mysz umożliwia wygodne użytkowanie zarówno osobom prawo-, jak i leworęcznym.

Jest wyposażona w osiem przycisków, a jej parametry zapewnia znany użytkownikom serii SideWinder laserowy mechanizm śledzenia o rozdzielczości 2000 dpi z możliwością przełączania podczas pracy w tryb wysokiej, średniej lub niskiej czułości.

Na uwagę zasługują ponadto następujące cechy i funkcje:

  • Oprogramowanie IntelliPoint umożliwiające tworzenie i przypisywanie makr
  • Szerokie kółko przewijania z zapadkami, umożliwiające bardziej precyzyjne przewijanie
  • Niskoprofilowe boczne przyciski, łatwo dostępne zarówno podczas gry, jak i codziennego użytkowania komputera
  • Szerokie ślizgacze umożliwiające wygodne przesuwanie z wrażeniem lekkości i równowagi
W sklepach SideWinder X3 ma pojawić się w maju.

 

więcej »
Piotr Gontarczyk | 24.02.2009 | 10441 odsłon | 13 komentarzy

Polski oddział firmy Microsoft ogłosił wprowadzenie do polskich sklepów nowej myszy dla graczy - SideWinder X8. To pierwszy bezprzewodowy projekt z linii SideWinder, który skierowany jest do najbardziej wymagających użytkowników, jakimi są gracze komputerowi.

SideWinder X8 to projekt łączący w sobie technologię śledzenia ruchów myszy (Blue Track) oraz bezprzewodowe rozwiązania zapewniające przesyłanie sygnału bez opóźnień. Dzięki regulowanemu zakresowi czułości (od 250 dpi do 4000 dpi), mysz zapewnia graczom maksymalną kontrolę i precyzję sterowania.

Mysz SideWinder X8 w celu dostarczenia maksymalnej jakości grania oferuje następujące rozwiązania:

  • Technologia Blue Track. Najbardziej zaawansowana technologia śledzenia ruchów myszy, gdzie przetwarzanie obrazu wynosi 13000 klatek na sekundę, maksymalne przyśpieszenie 75 g, a maksymalna prędkość to 120 dpi.
  • Bezprzewodowe rozwiązanie 2,4 GHz. Nowa mysz jest zaprojektowana tak, aby granie odbywało się bez opóźnień w czasie reakcji.
  • Ładowany akumulator. SideWinder X8 oferuje do 30 godzin aktywnego grania na jednym ładowaniu. Dodatkowe ładowanie poziomu energii podczas zabawy (tzw. funkcja charge-and-play) można uzyskać dzięki specjalnemu kablowi - nawijanemu na bezprzewodowy odbiornik.
  • System wymiennych stopek. Chowane w bezprzewodowym odbiorniku wymienne stopki myszy ułatwiają użytkownikom dobór preferowanych wartości poślizgu. Gracze mogą wybrać te, które najlepiej pasują do ich preferencji i używanego podłoża.

Bezprzewodowa mysz SideWinder X8 pojawi się w sklepach od 10 marca 2009 roku.

więcej »
Dawid Grzyb | 28.11.2008 | 107541 odsłon | 62 komentarze
No i stało się. Po raz kolejny świat został zaskoczony. Po raz kolejny jesteśmy świadkami swoistego przełomu. Znowu dokonała tego ta sama firma – Intel. Ten gigant rynku procesorów przedstawił swoje najnowsze dziecko. Mowa oczywiście o Core i7, czyli procesorze, o którym w najbliższych dniach będzie coraz głośniej. Nowy członek rodziny Intela jest sporym zaskoczeniem, jeżeli chodzi o wydajność. Jak to bywa z najnowszymi technologiami, szybkość wykonywania obliczeń wzrasta. W przypadku takiego komponentu jak procesor wiąże się to z dalszymi wydatkami. Nowe gniazdo płyt głównych (LGA1366) oraz jeszcze całkiem nowa pamięć DDR3 to niestety wydatek, który czeka każdego miłośnika bezkompromisowej wydajności zarówno w grach, jak i wymagających dużej mocy procesora programach. Koło się kręci. Oczywiście, nowa technologia kosztuje – nawet najtańsze Core i7 to spory wydatek. Co nie znaczy, że są poza naszym zasięgiem – wręcz przeciwnie. Wymiana procesora, płyty oraz pamięci to decyzja dla tych, którzy znają sprzęt i chcą wymienić jedynie część swojego komputera. Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na wymianę całego komputera, powinien pamiętać, że są dwie firmy w naszym kraju, które mają oczy szeroko otwarte. Balta oraz Komputronik dostarczyły nam dwa gotowe zestawy zaopatrzone właśnie w najnowsze procesory Core i7. Czego zatem możemy się spodziewać w najnowszej ofercie obydwu firm? Panie i Panowie! W lewym narożniku zawodnik kategorii wagowej półciężkiej Komputronik Infinity F7-9000 VP. Prawy narożnik należy do przeciwnika, wagi zdecydowanie bardzo ciężkiej, modelu Balta Qmpel F/X Devastator II. Pojedynek Dawid kontra Goliat. więcej »
Grzegorz Kubera | 20.08.2008 | 3614 odsłon | 9 komentarzy

Czy ktoś pamięta jeszcze SideWindera 3D Pro, który był historycznym i pierwszym kontrolerem z serii SideWinder Microsoftu? Nie? To może Game Pad Pro? Był to pierwszy pad z serii SideWinder wyposażony w analogowy grzybek, a jego premiera odbyła się w 1999 r.

Tak czy inaczej, SideWinder to marka sprzętu dla graczy i ma naprawdę długą oraz ciekawą historię. Nie będę wdawał się w szczegóły – napiszę tylko, że w 2003 r. marka upadła i Microsoft całkowicie z niej zrezygnował. Jednak SideWinder wrócił, bodaj w 2006, a teraz koncern z Redmond przedstawił dwa kolejne produkty z serii: klawiaturę X6 i mysz X5.

Mysz X5 nie jest zupełnie nowym produktem. Tak naprawdę jest to unowocześniony SideWinder Mouse. Oznacza to, że sprzęt zachował dotychczasowy kształt. Mysz oferuje niewielki wyświetlacz LCD, jest nieznacznie lżejsza od poprzednika oraz można do niej dołączać ciężarki. X5 ma także nowe kółko przewijania. Jeśli chodzi o przyciski, jest ich tyle samo co w wersji sprzed roku. Sugerowana cena gryzonia wynosi 60 dol.

więcej »
Sebastian Krzeczkowski | 30.11.2007 | 1944063 odsłony | 211 komentarzy

Co roku organizowane są dziesiątki specjalnych turniejów, w których biorą udział najlepsi gracze z całego świata. Wiele z tych imprez objętych jest patronatem producentów sprzętu komputerowego, którzy oferują nagrody materialne, ale także zasilają pulę niemałych gratyfikacji finansowych. By móc się mierzyć z najlepszymi, trzeba oczywiście mieć odpowiednio wysoki poziom tzw. skilla, ale także dysponować odpowiednim sprzętem pomagającym w wygrywaniu kolejnych pojedynków. Wielu z producentów ma w swojej ofercie urządzenia przeznaczone specjalnie dla graczy. Dziś zajmiemy się myszkami, które są używane przez graczy, także tymi, które producenci opisują jako dla nich stworzone.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Niedrogi sprzęt do domu i pracy. W portfolio marki Prestigio pojawił się nowy notebook Smartbook 133S. 4
Samodzielnie ucząca się SI ma stać się standardem w grach. 15
Wiedźmin łącznie sprzedał się w liczbie ponad 33 milionów kopii. 39
Zła wiadomość dla osób, które słuchają muzyki za pośrednictwem platformy. 26
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 36
To może być bardzo drogie "ups!". 73
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 33
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 64
Połączenie retro i nowoczesności. 15
Facebook
Ostatnio komentowane