tagi

Nowa część serii Mass Effect może być już w planach BioWare

Bartosz Czechowicz 11.11.2018 33

Wszyscy czekamy na udany powrót cyklu. Ostatnia część serii Mass Effect zebrała mocno mieszane opinie w sieci; o ile oceny recenzentów były raczej pozytywne, ale tyle trudno nie zauważyć, że gracze zarzucali tytułowi sporo błędów technicznych (m.in. fatalne animacje twarzy) i ogólnie zdawali się być niezadowoleni z tego, co zaoferowała im Andromeda na tle przygód Sheparda i spółki (średnia ocena użytkowników w serwisie Metacritic to 4,9/10 dla wersji PC). Czy jednak wątpliwy sukces tej produkcji oznacza, że kolejne tytuły z tego uniwersum nie ujrzą światła dziennego?

Seria Mass Effect obchodzi 10. urodziny

Adrian Kotowski 07.11.2017 14

Od Sheparda do Rydera. Właśnie rozpoczęły się obchody 10. urodzin kultowej według wielu graczy serii Mass Effect. Bioware przygotowało na tę okazję kilka ciekawych atrakcji, a dodatkowo możemy zapoznać się ze wspomnieniami z czasów produkcji gier. Co ważne, w udostępnionym materiale wideo słyszymy zapewnienie, że serię czeka świetlana przyszłość, więc można mieć nadzieję, że Bioware i Electronic Arts nie postawili na tej marce krzyżyka. 

Mass Effect 2 – druga część kosmicznej opery

Dawid Grzyb 07.02.2010 98
No i stało się. Prawie dwa lata przyszło czekać fanom komputerowych przygód komandora Sheparda. Jak wiadomo, pierwsza część Mass Effect została bardzo ciepło przyjęta przez graczy. Stało się tak głównie dlatego, że była bardzo rozbudowana i grywalna, prawdziwie epicka – i zdecydowanie zasłużyła, aby zaliczyć ją do gatunku cRPG. Oklaski za pierwszą część należą się studiu BioWare, które stworzyło m.in. sagi Baldur's Gate oraz Neverwinter Nights, jak również Dragon Age'a – grę trzymającą poziom poprzedników. Ci z Was, którzy ukończyli pierwszą część Mass Effect, wiedzą, że nie wszystko zostało w niej do końca wyjaśnione. Czy Dwójka jest jej godnym następcą? Czy dla Sheparda znów znajdzie się zajęcie?