tagi

Sharp - Aquosy dla graczy

Piotr Bulski 07.12.2007 22
Amerykański oddział firmy Sharp zapowiedział wprowadzenie nowej generacji telewizorów LCD przygotowanych specjalnie z myślą o... graczach. 32-calowe modele Aquos oferujące ciekłokrystaliczne panele o rozdzielczości Full HD zostały, jak zapewnia firma, dostosowane do potrzeb gier wideo. Wyświetlacze otrzymały też smukłe obudowy oraz obrotowe podstawy. Producent podkreślił również przeniesienie głośników pod ekran, a tym samym zmniejszenie szerokości całego urządzenia.

Modele serii GP3U wyposażono w technologie mające ułatwiać życie graczom. Rozwiązanie zwane Vyper Drive pomagać ma w jak najszybszym przenoszeniu obrazu z konsoli na ekran TV. Dodatkowo na pilocie zdalnego sterowania znalazł się przycisk Game Mode, dający użytkownikom szybki dostęp do wejść, przez które może połączyć się konsola (wybranie przycisku włącza też Vyper Drive). Domyślne połączenie konsoli z ekranem może być przenoszone między bocznym i tylnym panelem z gniazdami połączeniowymi.

Ekran posiada dwa zestawy wejść typu component i trzy złącza HDMI 1.3. Komunikację z komputerem może zapewnić gniazdo typu D-Sub lub przejściówka DVI-HDMI. Firma wskazuje na kontrast wyświetlacza na poziomie 10000:1, jasność 450 cd/m2 i kąty widzenia sięgające 176o w obu płaszczyznach.

W ofercie pokazano trzy wersje telewizorów, z obudowami w kolorze czarnym, białym i czerwonym. Każdy z nich wyceniono na około 1600 dolarów. Na rynek nowości mają trafić jeszcze w tym miesiącu.