tagi

Seagate: SSD nigdy nie będą tak opłacalne jak dyski twarde

Piotr Gontarczyk 15.09.2015 44

Firma Seagate potwierdziła wcześniejsze plany wprowadzenia do oferty jeszcze w tym roku pierwszych 10-terabajtowych dysków twardych tej marki. Dave Morton, szef działu finansowego w Seagate, w trakcie konferencji Citigroup Global Technology Conference stwierdził, że firma musi odświeżyć swoje serie produktowe i zamierza zrobić to z wykorzystaniem rozwiązań z zapowiedzianych kilka dni temu 2-terabajtowych dysków w formacie 2,5 i o grubości 7 milimetrów.

Seagate i tablet z dyskiem twardym o pojemności 500 GB

Piotr Gontarczyk 13.01.2014 20

W trakcie targów CES 2014 firma Seagate na swoim stoisku pokazywała bardzo interesującą formę autorskiego tabletu, który określała jako referencyjny. W urządzeniu tym zastosowano nowy, 5-milimetrowy dysk twardy o pojemności 500 GB.

Seagate zaprzestanie produkcji szybkich dysków twardych dla notebooków

Piotr Gontarczyk 05.03.2013 29

Jeszcze jakiś czas temu nabycie SSD dla komputera przenośnego (stacjonarnego zresztą też) było ogromnym wydatkiem. Dziś w laptopach tego typu nośniki danych pomału zmierzają w kierunku osiągnięcia stanu standardu - zarówno w przypadku modeli dla odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Ceny oczywiście wciąż nie są jakoś specjalnie zachęcające, ale na pewno jest lepiej niż jeszcze dwa, trzy lata temu.