tagi

Seagate Mobile HDD - 2,5-calowy dysk twardy o grubości 7 milimetrów i pojemności 2 TB

Piotr Gontarczyk 17.02.2016 15

Firma Seagate Technology ruszyła z dostawami nowej linii mobilnych dysków twardych o grubości 7 milimetrów, przeznaczonych przede wszystkim dla najcieńszych komputerów przenośnych, w których HDD ma być tańszą alternatywą dla nośników SSD. Obecnie dla tych ostatnich osiąganie małych rozmiarów i przyzwoitych pojemności to nie jest duży problem, choć zazwyczaj wiąże się to z wysokimi cenami.

Seagate zapowiada 2,5-calowe dyski twarde o pojemności ponad 2 TB

Piotr Gontarczyk 21.04.2015 16

Seagate Technology ma już plany wprowadzenia do swojej oferty 2,5-calowych dysków twardych o pojemności ponad 2 TB. Dyski w formacie 2,5 cala to najpopularniejsze magazyny danych stosowane w komputerach przenośnych. Seagate nie ujawnia jeszcze szczegółów dotyczących nowych produktów, ale zapewnia, że chce je wprowadzić na rynek już za parę kwartałów.

Seagate zaprzestanie produkcji szybkich dysków twardych dla notebooków

Piotr Gontarczyk 05.03.2013 29

Jeszcze jakiś czas temu nabycie SSD dla komputera przenośnego (stacjonarnego zresztą też) było ogromnym wydatkiem. Dziś w laptopach tego typu nośniki danych pomału zmierzają w kierunku osiągnięcia stanu standardu - zarówno w przypadku modeli dla odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Ceny oczywiście wciąż nie są jakoś specjalnie zachęcające, ale na pewno jest lepiej niż jeszcze dwa, trzy lata temu.

Eurocom oferuje notebooki z 3 TB przestrzeni dyskowej

Piotr Gontarczyk 16.08.2010 9
Firma Eurocom wprowadziła zmianę w specyfikacji komputerów przenośnych D900F Panther, X8100 Leopard oraz X7200 Panther 2.0, które teraz można kupić także z 3 TB przestrzeni dyskowej. Producent stosuje w takim przypadku najnowsze dyski twarde firmy Seagate.

Hybrydowe dyski Seagate Momentus XT - już oficjalnie

Piotr Gontarczyk 24.05.2010 50
Firma Seagate oficjalnie poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej serii 2,5-calowych, hybrydowych dysków Momentus XT, które mają łączyć niskie ceny oraz dużą pojemność dysków twardych z wysoką wydajnością i niskimi opóźnieniami dysków SSD. Nowe urządzenia przeznaczone mają być przede wszystkim do montażu w notebookach. Pierwsze takie produkty wprowadził już ASUS, w notebookach Republic of Gamers G73Jh.

Seagate odchudza dyski twarde serii Momentus

Piotr Gontarczyk 10.12.2009 12
Firma Seagate stworzyła dysk twardy Momentus o grubości zaledwie 7 milimetrów. Dla porównania, standardowe dyski 2,5", stosowane w notebookach mają grubość 9,5 mm.

„Odchudzenie” HDD o 25% ma pozwolić na tworzenie w przyszłości jeszcze cieńszych notebooków, których grubość i tak w ciągu ostatniego roku zmalała o ponad połowę. Nowy Seagate Momentus jest w formacie 2,5” i został wyposażony w interfejs Serial-ATA oraz prawdopodobnie jeden talerz o prędkości 5400 obrotów na minutę.

Nie wiadomo jeszcze, jakie pojemności będą dostępne. Nieznana jest również data wprowadzenia do sprzedaży, a także cena.