tagi

Leopard 2.0 – notebook z dwoma najmocniejszymi mobilnymi Radeonami

Eryk Napierała 02.02.2012 17

Firma Eurocom znana z produkcji przenośnych stacji roboczych o bezkompromisowej wydajności wprowadziła do sprzedaży drugą wersję swojego flagowego komputera Leopard 2.0. Oprócz ekstremalnie wydajnego procesora Intela znajdą się w nim nawet dwa GPU i aż cztery dyski twarde połączone w macierz RAID.

Drugie podejście Seagate'a do dysku Momentus XT

Robert Graczyk 30.11.2011 18

Pierwsze podejście Seagate'a do tematu dysków hybrydowych nie wpłynęło specjalnie na spopularyzowanie tego typu urządzeń. Był jednak ku temu bardzo dobry powód - pierwszy Momentus XT nie wyróżniał się zbytnio z tłumu. Seagate jednak spróbował swoich sił jeszcze raz i tak oto otrzymaliśmy dysk Momentus XT drugiej generacji, który ma być 70% szybszy niż poprzednik.

Milion hybrydowych dysków firmy Seagate

Piotr Gontarczyk 10.08.2011 24

Firma Seagate poinformowała o tym, że dostarczyła na rynek już milion hybrydowych dysków serii Momentus XT. Dla producenta to ważny krok milowy. Pierwsze hybrydowe dyski Momentus XT, wykonane w formacie 2,5 cala, pojawiły się pod koniec maja ubiegłego roku.

Wywiad z firmą Seagate – pytania na 2011 rok

Redakcja 13.01.2011 110
Wydaje się, że Seagate, gigant w dziedzinie nośników danych, jest nieco obok wielkich zmian, jakie zachodzą na tym rynku. Czy to jednak nie są wyłącznie pozory? Postanowiliśmy zapytać o to u samego źródła. Jak ten producent odnajduje się w dobie rosnącej popularności SSD? Czy będzie Barracuda 7200.13? Czy nowe dyski będą dostępne już tylko z interfejsem SATA 6 Gb/s? Zobaczcie, co nam odpowiedział Wojciech Łastowiecki, „Territory Sales East Europe” w firmie Seagate.

Hybrydowe dyski Seagate Momentus XT - już oficjalnie

Piotr Gontarczyk 24.05.2010 50
Firma Seagate oficjalnie poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej serii 2,5-calowych, hybrydowych dysków Momentus XT, które mają łączyć niskie ceny oraz dużą pojemność dysków twardych z wysoką wydajnością i niskimi opóźnieniami dysków SSD. Nowe urządzenia przeznaczone mają być przede wszystkim do montażu w notebookach. Pierwsze takie produkty wprowadził już ASUS, w notebookach Republic of Gamers G73Jh.