tagi

Seagate FreeAgent Theater HD Media Player od marca w sklepach

Piotr Gontarczyk 15.01.2009 9
Firma Seagate zapowiedziała wprowadzenie na rynek urządzenia FreeAgent Theater HD Media Player – rozwiązania, pozwalającego na pełniejsze korzystanie z systemu kina domowego i łatwiejsze odtwarzanie filmów oraz fotografii na odbiorniku telewizyjnym.

Seagate FreeAgent Theater HD Media Player został zaprojektowany tak, aby współpracować z przenośnymi dyskami twardymi z serii FreeAgent Go. Urządzenie umożliwia odtwarzanie przechowywanych na dysku twardym plików na odbiorniku telewizyjnym, zamiast monitora komputerowego.

Do odbiornika telewizyjnego wystarczy podłączyć zestaw Seagate FreeAgent Theater HD Media Player z podpiętym do niego dyskiem FreeAgent Go. Urządzenie będzie dostępne w sklepach od marca 2009. Sprzedawane będzie pojedynczo oraz w zestawie z dyskami FreeAgent Go.

Korzystając z nowego Seagate FreeAgent Theater można:

  • Odtwarzać filmy wideo HD, korzystając z urządzenia działającego na podobnych zasadach jak odtwarzacz DVD
  • Łączyć pliki zdjęciowe z plikami muzycznymi, tworząc pokazy slajdów z unikalnymi efektami przejść pomiędzy zdjęciami
  • Łatwo synchronizować pliki znajdujące się na różnych komputerach za pomocą dysków FreeAgent Go
  • Otrzymać natychmiastowy dostęp do archiwów zdjęciowych i wideo poprzez zainstalownie dysku FreeAgent Go do stacji dokującej i równoczesne podłączenie innego dysku poprzez port USB
  • Korzystać z przejrzystego menu za pomocą dołączonego pilota

Seagate zapowiada dyski Pipeline HD Mini i HD.2

Piotr Gontarczyk 15.01.2009 2

W czasie targów CES 2009, Seagate przedstawił Pipeline HD Mini i Pipeline HD.2, nowe produkty z rodziny dysków Seagate Pipeline HD, przeznaczonej dla cyfrowych nagrywarek wideo (DVR). Dostępny w pojemnościach 160 GB i 250 GB, Pipeline HD Mini jest rozwiązaniem, pozwalającym producentom sprzętu na korzystanie z niskiego zużycia energii, małego rozmiaru dysku i satysfakcjonującej pojemności.

Pipeline HD.2 to druga generacja dysków Pipeline HD o rozmiarze 3.5 cala. Rozwiązania Pipeline HD.2, dostępne w pojemnościach 250 GB, 500 GB i 1TB, oferują producentom sprzętu home entertainment jeden lub dwa talerze, zoptymalizowane kosztowo i przeznaczone specjalnie do dzisiejszych urządzeń nagrywania High Definition.

Dyski Pipeline HD Mini i Pipeline HD.2 pracują z głośnością wynoszącą jedynie 21dB. Gwarantuje to zoptymalizowane właściwości dla domowych sprzętów rozrywki. Otoczenie domowego salonu wymaga jak najcichszej pracy nagrywarek i innych rozwiązań, a dyski Pipeline HD sprawiają, że projektanci mogą zbudować możliwie najcichsze urządzenia.

Zgodnie z celem postawionym sobie przez Seagate, dyski Pipeline HD.2 oraz Pipeline HD Mini są wykonane w 50-ciu procentach z odzyskanych materiałów, a 75 procent tych materiałów podlega recyclingowi.

Dyski Seagate Pipeline HD Mini oraz Pipeline HD.2 będą dostępne w pierwszej połowie 2009 roku.