tagi

Seagate wypuszcza na rynek dysk twardy o pojemności 12 TB

Bartosz Czechowicz 09.10.2017 15

Dla tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni. Seagate zapowiedziało właśnie nowy nowy, 12-terabajtowy dysk twardy. Model nosi nazwę BarraCuda Pro i został przygotowany z myślą o osobach przechowujących dużą liczbę materiałów wideo w rozdzielczości 4K, wysokiej jakości zdjęć RAW i treści związanych z wirtualną rzeczywistością.

Seagate z pierwszym dodatkowym HDD dla PlayStation 4

Bartosz Czechowicz 13.06.2017 13

Seagate bierze na celownik klientów Sony. Firma zapowiedziała właśnie swój pierwszy, dodatkowy dysk twardy dedykowany użytkownikom konsoli PlayStation 4. Nośnik oferuje 2 TB zapasowej pamięci na dane.

Seagate Backup Plus Portable 5 TB oficjalnie zapowiedziany

Bartosz Czechowicz 16.11.2016 14

Seagate w natarciu. Firma zapowiedziała właśnie nowy nośnik z rodziny Backup Plus Portable. Model ma pojemność 5 TB, co czyni go najpojemniejszym przenośnym dyskiem twardym o rozmiarze 2,5 cala na świecie. Sprzęt trafi do sprzedaży jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca, a jego cenę ustalono na niecałe 190 dolarów.

Test trwałości dysków twardych Seagate, Hitachi i Western Digital w wykonaniu Backblaze jest wątpliwy?

Bartosz Woldański 29.01.2014 40

Redakcja serwisu TweakTown podważyła wiarygodność wyników uzyskanych dzięki kilkuletnim testom przeprowadzonym przez Backblaze. Czy słusznie? Co według niej było nieodpowiednie w analizie trwałości dysków twardych Seagate’a, Hitachi i Western Digital?

Trwałość dysków twardych Seagate, Hitachi i Western Digital

Bartosz Woldański 22.01.2014 72

Zastanawialiście się nad trwałością stosowanych w komputerach dysków twardych różnych producentów? Backblaze postanowiło przeprowadzić badanie, które obejmowało kilkadziesiąt tysięcy HDD takich firm, jak Seagate, Hitachi czy Western Digital. Jakie wnioski?

Seagate Spinpoint M9T najcieńszym dyskiem twardym o pojemności 2 TB

Bartosz Woldański 07.11.2013 12

Firma Seagate przedstawiła najnowszy model 2,5-calowego dysku twardego z serii Spinpoint o symbolu M9T. Jest on najcieńszym HDD o pojemności 2 TB. Dysk trafił do sprzedaży w dwóch wariantach.

Seagate Laptop Ultrathin HDD - dysk twardy o grubości zaledwie 5 mm

Grzegorz Kubera 03.06.2013 11

W kwietniu firma WD zaprezentowała pierwsze na świecie wyjątkowo smukłe 2,5-calowe dyski twarde, których grubość wynosiła zaledwie 5 mm. Teraz przyszedł czas na innego producenta - Seagate przedstawił takie nośniki na targach Computex 2013. Najnowsze dyski mają być tanią alternatywą dla nośników SSD i są przeznaczone do ultracienkich laptopów i tabletów.

CEO Seagate potwierdza złe wieści – w 2012 roku dyski twarde nie stanieją

Eryk Napierała 03.02.2012 53

Powódź w Tajlandii była bardziej... długofalowa, niż mogłoby się wydawać. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami analityków rynku producenci HDD pozbierają się najwcześniej w trzecim kwartale roku. Ale zanim ceny wrócą do poprzedniego poziomu, upłynie jeszcze wiele, wiele wody w Chao Praya...