tagi

Netgear ReadyNAS Ultra 2 - recenzja domowego NAS-a

Netgear 17.02.2011 51
Wygoda posługiwania się sieciowym dyskiem twardym lub macierzą dyskową umieszczoną w sieci lokalnej nie budzi wątpliwości. Centralny magazyn danych w domu pozwala na swobodny dostęp do danych przez wielu domowników jednocześnie.  Jednak nie każdy NAS jest taki sam. Wybierając go, warto poszukać urządzenia, które spełni wszystkie oczekiwania użytkownika, dzięki czemu przechowywanie dużej ilości danych na dyskach lokalnych wręcz nie będzie potrzebne.

BlackArmor NAS 110 - nowy dysk sieciowy firmy Seagate

Piotr Gontarczyk 14.10.2009 4
Znany producent dysków twardych, Seagate, wprowadził na rynek nową serię dysków sieciowych typu NAS - BlackArmor. Nowością w ofercie firmy jest model NAS 110. Urządzenie ma grubość 61 mm i dostępne jest w wersjach o pojemności 1 i 2 TB.

Wyposażono je w złącze sieciowe (RJ-45) oraz USB, a także w funkcję zdalnego dostępu i przycisk powodujący wykonanie kopii zapasowych określonych przez użytkownika danych, za jednym razem z maksymalnie 10 komputerów.

NAS 110 może też wykonywać pełne odzyskiwanie systemu, dzięki oprogramowaniu SafetyDrill+. Oferuje też 256-bitowe szyfrowanie oraz zgodność ze standardem DLNA.

Seagate BlackArmom NAS 110 można nabyć za 230 dolarów (1 TB) lub 350 dolarów (2 TB).